100 dni pana burmistrza Daniela Raka!

K. Berezowski - blog
11/02/2019

Blogi #kino #Ratusz #Obwodnica Szczecinek - miasto
Ruch Miejski (Krzysztofa Berezowskiego) prezentuje: Subiektywny przegląd tygodnia. Czyta Marek Bublej. Najważniejsze wydarzenia z ostatnich dni. Komentarz subiektywny i polityczny. Taki ma być.

Miejski spadek po panu burmistrzu Jerzym Hardie- Douglasie wyniósł prawie 6 mln. Co to oznacza? W 2019 rok weszliśmy z wolnymi środkami budżetowymi w kwocie 5,8 mln zł. Na tą chwilę zadłużenie miasta sięga 37 mln, w tym 14 mln to już kredyty zaciągnięte za czasów pana burmistrza Daniela Raka.

M. in. darmowe autobusy będą kosztować rocznie prawie 7,5 mln. Przez 5 lat kadencji obietnica pana burmistrza Daniela Raka będzie kosztować podatników około 35 mln zł!

To podobna kwota jak koszt funkcjonowania ratusza. Roczne wydatki na administrację wynoszą 8 mln. W tym pensje dwóch wiceburmistrzów, wcześniej był jeden.

Pan burmistrz dał tysiąc złoty becikowego dla każdego nowonarodzonego maluszka. 42 mln rocznie wydają podatnicy na szeroko pojętą opiekę społeczną w Szczecinku.

Już wkrótce skończy się marznięcie na przystankach. Idzie wiosna!

Schronisko pod zarządem prezesa PGK zaczyna działać podobnie jak całe PGK? Wolontariusze stali się problemem do rozwiązania? Trzymamy kciuki za pozytywny koniec sprawy i umożliwienie dzieciom, młodzieży pomagania w schronisku.

Schronisko zbiera pieniądze na lampę antybakteryjną - szczegóły na profilu schroniska.

Zakończyła się budowa Skateplazy - koszt 800 tys. zł sfinansowano bez środków zewnętrznych. Rodzice dzieci mieszkających w bloku na końcu ul. Armii Krajowej - za Kauflandem - apelują o remont placu zabaw - koszt nie powinien przekroczyć kilku tysięcy.

Na żądanie mieszkańców 100-letnie drzewa przy ulicy Pileckiego (dawna Boh. Stalingradu) zostały wycięte.

Czy zegar na wieży SP nr 1 ruszy? Sprawdzały to dzieci wraz z zegarmistrzem Ryszardem Focińskim. Na wspaniały pomysł oprowadzenia dzieci po szczecineckich wieżach wpadło Muzeum Regionalne w ramach półkolonii. W mieście turystycznym nie powinno zabraknąć kilku tysięcy złotych na naprawę zegarów na zabytkowych obiektach. Nawet jeśli obok nich budowane będą psujące pierwotne założenia hale sportowe, niekoniecznie wkomponowane w całość zespołu budynków.

Jest szansa na autobus z ul. Bocznej i Fabrycznej - zapowiedział prezes Komunikacji Miejskiej. To efekt konsultacji nad rozkładem jazdy autobusów. Uruchomienie autobusów elektrycznych w Szczecinku powiodło się. Pierwsze tygodnie przebiegły bez doniesień medialnych o większych awariach. To sukces. W Częstochowie, po pożarze elektrycznych autobusów, elektryki stanęły, a miastu grozi zwrot wielomilionowej dotacji!

Pan wiceburmistrz Maciej Makselon (czy prywatnie chrześniak pana burmistrza Douglasa?) wystąpił i opowiedział o nakładach miasta na sport w tzw. "programie samorządowym". Czy wystąpienie zostało sfinansowana z budżetu miasta?

W niedzielę przy kościele pw. Ducha św. wyświetlany będzie film, którego przez poprawność polityczną zakazano wyświetlać w Elblągu. Czy jest prawdą, że kino "Wolność" odmówiło wyświetlenia kontrowersyjnego dzieła? Czy to już cenzura?

Komentarz pod artykułem o bałaganie na objazdach nowobudowanej obwodnicy:
gość 2019-02-04 11:51:13
Za Douglasa był porządek, a teraz totalna rozpierducha. Rak i Makselon nie radzą sobie! Przesiadka na Bugno. Chyba na głowę upadł. Darmowe przejazdy wprowadza, a nie umie sobie poradzić z jednym objazdem!

Komentarz pokazujący zwykły dzień w Szczecinku:
gość 2019-02-06 15:39:37
A ja z żoną mamy swój karmnik. 5 metrów od balkonu, na drzewie, na wysokości około 190cm od ziemi. Ptaki karmimy od końca jesieni aż do początku wiosny. Te nasze ptaszyska zjadły już około 90kg słonecznika białego i czarnego. Na balkonie jest luksusowa jadłodajnia i tam sikorki maja jeszcze orzechy. Zima jest łagodna, więc gile nie przyleciały. Zostały tylko wróble, mazurki i sikory, głównie sikorki bogatki. Czasami w moim karmniku znajduję posypane jakieś kasze. To dobrze, ktoś się przyłącza i jest miło i fajniej jest wtedy przetrwać trudną chwilę, jak pustułka albo krogulec przyleci też kogoś zjeść.

 
100 dni pana burmistrza Daniela Raka! - komentarze opinie (7)

gość
11/02/2019

O co chodzi z tymi pieniędzmi unijnymi? Dlaczego z nich nie korzystamy? W województwie rządzi przecież Platforma. Swoim nie dają? Czy swoi wniosków nie składają?

gość
11/02/2019

Jest dofinansowanie to jest potem audyt. Nie ma dofinansowania to kto sprawdzi. Przetargi rozpisane jeszcze przed wyborami na wyciąg do nart, czy na hale sportową? Czyli kto miał wygrać?

gość
11/02/2019

Latali do brukseli i skamleli żeby Polsce nie dać kasy puki chyży rój władzy nie przejmie. Np taka Róża von Gryfindor Hohland end Trocka lobbowała.

J.Trzesiecko ☺
11/02/2019

Wygrali bo ich rodziny ,znajomi kochanki kochankowie itp.chodzą na wybory!dotrze to w końcu kiedyś do was?

Gość
11/02/2019

Na domku woźnego (ciekawa jest sprawa przetargu na ten zabytek) wisieli obok siebie młody Douglas i jego macocha.

gość
11/02/2019

BOZE NIE MOGE JUZ SLUCHAC TYCH WZAJEMNYCH OSKARZEN JEDEN LEPRZY OD DRUGIEGO WSZYASCY WKOLO TACY UCZCIWI ZE HEJ ABY DO WLADZY SEI DORWAC

mirella
17/05/2019

Sami swoi na garnuszku podatników rozdziobią resztę biedoty.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Blogi


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu