:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C bezchmurnie

100-lecie urodzin Adama Giedrysa. Wykład i konferencja naukowa

100-lecie urodzin Adama Giedrysa. Wykład i konferencja naukowa

Trwają obchody setnej rocznicy urodzin Adama Giedrysa. Tak jak już informowaliśmy specjalną, okolicznościową uchwałę w sprawie uczczenia pochodzącego ze Szczecinka astronoma podjęli już senatorowie. Teraz czas na ciąg dalszy, czyli wykład i konferencję.

Na budynku kamienicy, której żył i pracował krawiec-astronom parę tygodni temu zawisła również pamiątkowa tablica. Do obchodów włączyła się też Poczta Polska, emitując specjalne edycje znaczków. W Muzeum Regionalnym w Szczecinku można też oglądać wystawę dedykowaną Adamowi Giedrysowi.
Ale to wciąż nie koniec. Dzisiaj (czwartek, 12 kwietnia) w Muzeum Regionalnym w Szczecinku odbędzie się wykład Adriana Dębickiego, studenta UAM w Poznaniu, pasjonata odkrywania historii szczecineckiego krawca - astronoma, Adama Giedrysa. Wykład nosi tytuł "Pan Adam. Medialna historia krawca - astronoma". W trakcie spotkania odbędzie się promocja książki pod takim samym tytułem oraz pokaz filmu "Krawiec i gwiazdy" Mai i Ryszarda Wójcików. Spotkanie w muzeum rozpocznie się o 17.00.
Natomiast w piątek, 13 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Zamek odbędzie się konferencja naukowa, stanowiąca jednocześnie zwieńczenie obchodów setnej rocznicy urodzin szczecineckiego astronoma. Tytuł konferencji to „Astronomia wczoraj i dziś”. Start – godzina 10.00. Wstęp wolny. 
 

 

foto: Jan Giedrys / Wikipedia

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


adam giedrys 100 lat konferencja obchody szczecinek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się