:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?11 listopada w Szczecinku. Burmistrz mówi o "przejściowym szaleństwie" i końcu kadencji

Dziś, 11 listopada, Polacy w całym kraju świętują 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Tego rodzaju uroczystości odbywały się również w Szczecinku. Najpierw była msza św. w kościele  Mariackim, z udziałem władz samorządowych oraz przedstawicieli służb mundurowych. Kulminacja obchodów nastąpiła pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Jak zauważył ks. dr Jacek Lewiński, w tym dniu powinna nas jednoczyć wspólna modlitwa przy ołtarzu za pomyślność Ojczyzny. - Należymy do tej samej społeczności, więcej nas łączy niż dzieli - powiedział.

Po mszy św. poczty sztandarowe, na czele z pocztem szwadronu ułanów z Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich, przy dźwięku werbla przeszły pod pomnik marszałka. Ponieważ głównym organizatorem uroczystości, obok starosty, był burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, on też wygłosił przemówienie, którego najważniejszym tematem była kwestia uczestnictwa Polski jako kraju członkowskiego w Unii  Europejskiej. Według burmistrza kraj nasz w ostatnim czasie nie wypełnia wszystkich postanowień traktatów unijnych, do czego się na początku zobowiązał.  W szczególności chodzi m.in. o trójpodział władzy, a także pielęgnowanie tzw. „europejskich wartości”.

Na początku swego przemówienia burmistrz nawiązał do swojego pierwszego wystąpienia z okazji Dnia Niepodległości z 2006 roku. - Mówiłem o zjednoczonej Europie i o tym, że przynależność do tej wspólnej Europy jest gwarancją, że przez lata będziemy żyć w pokoju, mogąc cieszyć się z wzrastającej z roku na rok zamożności Polaków.

- Zmienia się kontekst. Jedni umierają, inni się rodzą, jeszcze inni osiągają wiek dorosłości. Zmieniają się nasze możliwości, poglądy, oczekiwania. Zmienia się sytuacja na świecie. Zmieniają się rządzący państwem, regionem, miastem – kontynuował burmistrz. - Niepodległość to wolność, to suwerenność i autonomia przy podejmowaniu decyzji o losach państwa. Jednak niepodległość, to też wolność ludzi stanowiących wspólnotę. To możliwość otwartego wyrażania swojej aprobaty dla rządzących, ale i otwartego artykułowania swego niezadowolenia.

- Zgodziliśmy się na rezygnację z całkowitej autonomii przy stanowieniu prawa, akceptując wyższość prawa unijnego, do którego nasze przepisy musiały zacząć się dostosowywać. Musieliśmy też zaakceptować fakt, iż nie będziemy prowadzili całkowicie niezależnej polityki bezpieczeństwa zewnętrznego, nieuzgodnionej z innymi członkami NATO polityki obronnej. Będziemy pielęgnować tzw. „wartości europejskie".

- Do Polski zaczęły napływać miliardy euro. To jak zmieniły nasz kraj trudno przecenić. Wystarczy rozejrzeć się dokoła. Za moimi plecami jest budynek należący do Belgów, a obok widzimy wyremontowane za unijne fundusze ulice, zrewitalizowany park. Nieco dalej odrestaurowane zabytkowe skrzydło zamku Książąt Pomorskich. Nawet wieża kościoła remontowana jest częściowo dzięki środkom unijnym.

- Polska będzie krajem suwerennym i z roku na rok zamożniejszym tylko wtedy, jeśli będzie przestrzegała zasad trójpodziału władzy i całkowitej autonomii sądownictwa. Gdy będzie przestrzegała praw wszelkich mniejszości. Gdy będzie krajem tolerancyjnym i w zarodku tłumiącym jakiekolwiek zakusy rządzenia autorytarnego lub odradzania się grup faszyzujących, a nie krajem „sygnalistów", władzy szukającej haków na politycznych oponentów. Kiedy będzie solidarna z krajami Europy, które mają takie lub inne kłopoty, choćby te Grecji czy Włoch z napływem imigrantów.

Burmistrz zakończył swoje wystąpienie wątkiem osobistym: - Wszystko wskazuje na to, że za rok, 11 listopada spotkam się z państwem po raz ostatni jako burmistrz – jako burmistrz Szczecinka. Obyśmy mogli przyszłoroczne święto obchodzić wspólnie mniej podzieleni i z przeświadczeniem, że mieliśmy do czynienia tylko z przejściowym szaleństwem, że nasze sojusze będą potwierdzone i pielęgnowane oraz, że niepodległość naszego kraju jeszcze długo nie będzie zagrożona. (jg)

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

11 listopada szczecinek obchodu burmistrz douglas ksiądz lewiński - komentarze opinie

 • gość 2017-11-11 17:12:04

  "Jednak niepodległość, to też wolność ludzi stanowiących wspólnotę. To możliwość otwartego wyrażania swojej aprobaty dla rządzących, ale i otwartego artykułowania swego niezadowolenia". To bardzo mądre słowa, panie burmistrzu. Ciekawe, tylko ile razy wziął je Pan do siebie i według nich postępował?

 • gość 2017-11-11 17:12:25

  ...najpierw trzeba dożyć do 11 listopada 2018 roku, żeby mówić o spotkaniu w tym samym miejscu, chyba, że to "wskazanie" o którym mówił to jakiś diabelski konszacht. A co do niepodległości... zbyt wiele wieści wojennych toczy się ostatnio od ucha do ucha. No i imigranci w europie, armia, wojsko w wieku 25 - 30 lat czekający na jakąś godzinę X. Mieli być i w Polsce za sprawą partii PO. A ten tu o pokoju i niepodległości klepie.

 • gość 2017-11-11 18:33:49

  "Wszystko wskazuje na to, że za rok, 11 listopada spotkam się z państwem po raz ostatni jako burmistrz – jako burmistrz Szczecinka." specjalny wybieg czy czegoś się obawia! Dopiero teraz mówi o wspólnocie i niepodległości a rok temu to wręcz wrzeszczał przez mikrofon że jest rozwalane Państwo a dziś tak delikatnie mówi o "możliwość otwartego wyrażania swojej aprobaty dla rządzących, ale i otwartego artykułowania swego niezadowolenia." Jeszcze rok jego urzędowania w Szczecinku o mój Boże.....

 • Gość - niezalogowany 2017-11-11 18:40:19

  Najmilszy fragment w przemówienia burmistrza to ten że w końcu odchodzi. Brawo. P.burmistrzu.

 • gość 2017-11-11 18:47:46

  DOUGLAS I KRONO ZATRULI NAM ŻYCIE

 • Gość - niezalogowany 2017-11-11 18:57:02

  Przejściowym szaleństwem Jajec jest twoje kierownikowanie magistratem.Przeciągnęło się zanadto ale kres psychozy nadchodzi.

 • gość 2017-11-12 08:03:24

  Z jednej strony wspólnota, z drugiej kastowość. Tacy to są nasi lokalni filozofowie. Mówią o jednym, a popierają drugie.

 • gość 2017-11-12 10:00:11

  PO , Porozumienie Samorządowe przy współpracy PSL u rządzi nami i tak pozostanie

 • gość 2017-11-12 16:44:08

  Oj czuję, że te gadulstwo Douglasa miało mieć inną treść. Za sprawą ujawnienia "przyjazni" James Douglasa z Piłsudskim i Dmowskim, wnuk już nie opiewał dzielnego dziadka szpiega JKM, Caratu i Cesarstwa Japonii. Brawo dla odważnego portalu pewnego małego ludzika ze Szczecinka, (Włapko) który to ujawnił podając źródła. No i jak panie Douglas, zamknięto usta? Piłsudski nie lubił zdrajców i szpiegów. My też !!!

 • gość 2017-11-12 18:45:19

  Tego POwca nie da sie juz sluchac,az niedobrze sie od tego robi

 • Gość - niezalogowany 2017-11-12 23:10:38

  Nie powinno być na sztandarze bóg honor ojczyzna?

 • gość 2017-11-15 13:03:27

  Przejściowo szalony malkontent z tego żorżyka ?

 • asd - niezalogowany 2017-11-18 14:45:12

  Autonomia tak, ale bez przywilejów i z co najmniej dostateczną jakością pracy oraz jej kontrolą. Sędzia bierze kilkukrotnie wyższą emeryturę i przechodzi na nią wcześniej niż inni, a nie płaci składek ZUS. Takich asów mamy w pl więcej.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Energa Oświetlenie zatrudni -

Wymagania: • wykształcenia wyższego / średniego technicznego (preferowane kierunki: elektrotechnika, elektroenergetyka) • umiejętność zarządzania..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"