:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
12 lat gadania i ciągle nic. Kompletny brak działań w sprawie objazdów wiaduktu na Pilskiej
Temat Szczecinecki 07/06/2019 13:02

Czy do części przemysłowej Szczecinka można dojechać inną drogą niż tylko przez wiadukt, znajdujący się za rondem na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, 28 Lutego, Gdańskiej i Pilskiej? Sprawa powraca przy okazji trwającego właśnie remontu ul. Pilskiej, który spowodował paraliż komunikacyjny w dużej części miasta. Znów się okazało to, co wiadomo od lat: wiadukt na Pilskiej jest najbardziej wrażliwym komunikacyjnie punktem na mapie Szczecinka i jedyną (oprócz częściowo polnej) ul. Łukasiewicza drogą dojazdową do "przemysłowej" części miasta. Oprócz tego, jest częścią drogi krajowej nr 11.

Co by się stało, gdyby w którejś ze znajdujących się we wschodniej części firm doszło do sytuacji kryzysowej, wymagającej albo ewakuacji, albo masowej akcji ratowniczej? Jak już wielokrotnie zwracano uwagę, gdyby coś się wydarzyło i wspomniany wiadukt został zablokowany, tak jak ma to miejsce na przykład w tej chwili, dojazd karetki lub straży pożarnej do któregoś z zakładów byłby mocno utrudniony, jeśli w ogóle możliwy. Taki stan rzeczy mógłby zagrażać nie tylko pracownikom firm działających w południowo-wschodniej części miasta, ale także pozostałym mieszkańcom.

 – Rzeczywiście, do tzw. części przemysłowej z ulicami takimi, jak m.in. Pilska czy Waryńskiego wiedzie tylko ten jeden wiadukt – opiniował kwestię na sesji Rady Powiatu w roku 2016 bryg. Adam Serafin, komendant Powiatowej Straży Pożarnej. – Jeśli coś by się wydarzyło, ta droga byłaby nieprzejezdna, a my mielibyśmy prowadzić jakieś działania w tej części miasta, wówczas musielibyśmy wybrać inną trasę dojazdu, np. przez Gwdę i Żółtnicę.

Aż strach pomyśleć, ile by to mogło zająć czasu. Według szacunków komendanta, dojazd ciężkiego sprzętu wydłużyłby się nawet o 30 minut. To w zasadzie waga życia lub śmierci. A w przypadku zagrożenia chemicznego znacznie, znacznie więcej.

- Czas, w którym dotarlibyśmy na miejsce zdarzenia, byłby wtedy mocno wydłużony – dodał komendant. – Moglibyśmy spróbować jeszcze dojechać z drugiej strony, przez tory od ulicy Łukasiewicza. Droga, która tamtędy wiedzie, jest jednak średniej jakości. Mogłoby się okazać, że gdyby warunki były niesprzyjające, to nie udałoby się nam przejechać.

Podczas uchwalania planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Pilska 2, radni miejscy nie zwrócili uwagi na brak dojazdu awaryjnego do zakładów przemysłowych, przede wszystkim do Kronospanu. Minęły kolejne lata, a w kwestii zabezpieczenia dodatkowych objazdów nic się nie zmieniło. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nadal nie ma żadnych szczegółowych wytycznych na ten temat. Jak się dowiadujemy, także miejskie i powiatowe centra zarządzania kryzysowego nadal nie posiadają żadnego planu działania. Na co w takim razie czekamy? Sprawa objazdów Pilskiej ma zostać poruszona na posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod koniec miesiąca. Tylko, czy to coś zmieni?

Reklama

pilska wiadukt szczecinek dk11 objazd remont sztab kryzysowy straż pożarna - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-07 13:44:49

  Powiatowe centrum zarządzania kryzysowego to farsa jakiej świat nie widział. Gość z nadania starosty nie ma pojęcia o niczym.

 • gość 2019-06-07 14:29:08

  wystarczy aby ci bezmyślni drogowcy zrobili to po oddaniu obwodnicy, albo w godzinach nocnych jak w cywilizowanych krajach, a nie wydawanie kasy bez sensu

 • obwodnica - niezalogowany 2019-06-07 14:31:12

  rozumiem kiedyś, że to był problem, ale teraz to burza w szklance wody, przecież za 3 miesiące bedzie alternatywna trasa obwodnicą

 • Gość - niezalogowany 2019-06-07 14:39:55

  To jest tragedia , kto znowu zadecydował o remoncie jednego i drugiego wiaduktu w tym samym czasie. Wystarczy że dojdzie do kolizji na wiadukcie lub rondzie a nie daj Bóg do katastrofy kolejowej pod wiaduktem to Szczecinek jest odcięty od południa. Dobrze że już nie długo zakończą budowę nowej obwodnicy, ale to nie zmieni korków przed wiaduktem.

 • gość 2019-06-07 15:07:53

  MYSLENIE NIE BOLI I MAPRZYSZLOSC ALE WLADZA BEZRADNA

 • Michał - niezalogowany 2019-06-07 15:10:55

  Do gościa znawcy od pczk. A Ty z jakiego nadania jesteś, POKO?, co się czepiasz, normalny urzędnik jakich setki, od tego są służby, zarządcy dróg na danym terenie, tu akurat GDDKIA. Wpisz sobie w mapy Google trasy alternatywne to ci znajdzie. I nie obrażaj na przyszłość.

 • gość 2019-06-07 16:56:06

  Może miasto w końcu dogada się z gminą i choć troszkę wyremontuję przejazd przez Łukasiewicza (część już od strony Sitna jest w miarę zrobiona). Nikt nie każe wymieniać podłoża, ale chociaż pokryć jakąś konkretną warstwą (beton lub asfalt). KORKI NA PILSKIEJ BYŁY OD ZAWSZE I OBWODNICA DUŻO NIE POMOŻE, BO LUDZIE PRACUJĄCY W CZĘŚCI PRZEMYSŁOWEJ IE BĘDĄ COFALI SIĘ DO TUROWA CZY KRONO ŻEBY PRZEJECHAĆ WIADUKT, A TAK CZĘŚĆ BĘDZIE JEŹDZIŁA PRZEZ ŁUKASIEIWCZA

 • Gość - niezalogowany 2019-06-07 17:02:34

  CO TAM WIADUKT, KOGO TO OBCHODZI, NAJWAŻNIEJSZE SĄ PRZYSTANKI

 • gość 2019-06-07 17:11:21

  Zrobić przejazd kolejowy łączący Krono Akademię z Czapinecką, zamknąć i problem z głowy. W razie jakiegoś zagrożenia służby sobie poradzą.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-07 18:10:22

  Pomimo wybudowania nowej obwodnicy korki przed wiaduktem i tak będą. W jednym czasie wiele zakładów kończy pracę o tej samej porze.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-07 22:39:59

  Michał jaki ty głupi jesteś aż mi ciebie szkoda....

 • gość 2019-06-08 09:30:42

  zwinąć zakład i zbudować 10km dalej - wszysscy będą przeszęśliwi że smrodu już nie będzie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-08 13:15:02

  Tragedia leja asfalt i na mokra nawierzchnie puszczaja auta ktore sa cale w smole w dodatku zamiast robić to w nocy robią w dzień ... nie można było najpierw przygotować drogi koło swiatek?

 • gość 2019-06-09 09:05:14

  Do końca września, czyli za 4 miesiące nie skończą obwodnicy. ,,rozumiem kiedyś, że to był problem, ale teraz to burza w szklance wody, przecież za 3 miesiące bedzie alternatywna trasa obwodnicą."

 • gość 2019-06-09 09:51:05

  Obwodnica ci nic nie pomoże, jak nastąpi awaria w Krono Chemical. Właśnie przy samym węźle obwodnicy. Wszyscy się zakorkują i nawet nie będą mieli w którą stronę uciekać. Ale ci od kryzysów mają to gdzieś. Kompetencja w pełni. Wypłata jest na czas.

 • gość 2019-06-10 11:33:37

  zamiast budować za miliony wyciąg do nart, miasto mogłoby od swojej strony skończyć drogę, którą zrobiła gmina do osiedla Marcelin łącząc to osiedle z wsią Godzimierz-to jedna trasa alternatywna. Druga to łącznik przez ulicę Łukasiewicza, na Gminnej drodze jest destrukt, który tworzy całkiem dobrą podbudowę i na ten moment całkiem przyzwoicie się tam jeździ, miejski kawałek leży "ugorem" , ale trudno to zauważyć jak się pokonuje tylko trasę Ratusz-Trzesieka.

 • gość 2019-06-11 11:55:51

  Prace już trwają więc gadanie nic nie wniesie, ale dlaczego nie ma informacji od której do której godziny pracują w określonym dniu pomogło by mieszkańcom np. Raciborek, Turowa itp. nie wszyscy musimy wyjeżdżać o tej samej porze, część ludzi jest na emeryturach lub nie pracuje. Wystarczy zamieścić na stronie Tematu lub Iszczecinek i życie byłoby prostsze.

 • gość 2019-06-11 19:28:45

  Do wiadomości Michała człowieku tyle lat się trąbi o objazdach jak tobie wszystko gra to się nie udzielaj widać nigdy nie byłeś w sytuacji kryzysowej przeczytaj artykuł dokładnie którędy karetka miała by pojechać straż pożarna , jest droga ale trzeba utwardzić nasyp zrobić. Miasto to musi zrobić niestety BĄDZ CZŁOWIEKIEM A TY TU WYJEZDZASZ Z TAKIMI TEKSTAMI

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"