:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C całkowite zachmurzenie

120 milionów za pół godziny

Kolej, milionów pół godziny - zdjęcie, fotografia

Wszystko wskazuje na to, że za nieco ponad dwa lata podróż pociągiem ze Szczecinka do stolicy województwa będzie bardziej komfortowa i… krótsza. Zmiana ma nastąpić dzięki potężnej kolejowej inwestycji, realizowanej przez PKP PLK. 

Rewitalizacji linii kolejowej nr 210 na odcinku Szczecinek-Runowo Pomorskie podejmie się firma Torpol, która właśnie wygrała przetarg na wykonania zadania. Firma zadeklarowała 26-miesięczny termin realizacji przedsięwzięcia i 72-miesięczny okres gwarancji. Przebudowa linii kolejowej ma się odbywać w formule „zaprojektuj i wybuduj” i ma kosztować 122 mln zł.

Jak poinformowały PKP PLK, dzięki inwestycji podróż między Szczecinkiem a Runowem Pomorskim będzie krótsza o prawie pół godziny. Przedsięwzięcie pozwoli również na lepszy dostęp do kolei oraz dogodne połączenie regionu ze Szczecinem. Odcinek Szczecinek - Runowo to także linia ważna dla przewozów towarowych i dojazdów na poligon w Drawsku Pomorskim. 

W ramach inwestycji będzie miała miejsce m.in. wymiana torów, rozjazdów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Na szlaku Łubowo - Szczecinek przywrócony zostanie drugi tor, co zwiększy przepustowości i pozwoli na dodatkowe kursy pociągów. Prace obejmą także 33 obiekty inżynieryjne, m.in. trzy wiadukty i most, a także 50 przejazdów kolejowo-drogowych. Na 12 stacjach i przystankach odnawianej linii podróżni skorzystają z nowych wiat i ławek. 

Zadanie finansowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

foto: archiwum


120 milionów za pół godziny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com