:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?"13 Dzielnica" albo "Hollywood". Kogo obchodzą mieszkańcy osiedla socjalnego przy Polnej?

Szczecineckie Hollywood, 13 dzielnica, baraki… Tak o osiedlu na ul. Polnej mówią mieszkający tu lokatorzy, jak również wielu szczecinecczan. Udostępnione do użytku w 2009 roku kontenerowe osiedle socjalne stało się miejscem, w którym nie każdy chce zamieszkać. Niektórzy jednak nie mają wyjścia. Zbyt wysokie rachunki za czynsz czy groźba eksmisji sprawiają, że niekiedy nie ma wyboru. A wtedy lekko nie jest. Bywa, że mieszkańcy czują się tu pozostawieni sami sobie.

 

Co jakiś czas otrzymujemy sygnały, w których mieszkańcy ul. Polnej, nie mogąc skutecznie przebić się ze swoimi prośbami w różnych instytucjach, chcą zwrócić uwagę na dotykające ich problemy za pośrednictwem naszej redakcji. Tak było w tym przypadku. Jedna z mieszkanek ul. Polnej 47 opisuje otaczającą ją rzeczywistość. Sama dopytuje też, czy faktycznie mieszkańcy tej części miasta nie mogliby liczyć na skuteczniejszą pomoc i czy na osiedlu socjalnym rzeczywiście nic już nie da się zmienić?

„Ludzie nazywają tę dzielnicę: 13 dzielnica, baraki, Hollywood. Tylko szkoda, że zapominają, że tam też mieszkają normalni ludzie, którzy jedynie czego potrzebują, to spokoju i możliwości normalnego funkcjonowania na tej ulicy – tak swój list do redakcji „Tematu” rozpoczyna nasza Czytelniczka (dane do naszej wiadomości). - Ale jak mają to robić skoro nawet policja traktuje ich jak śmieci, margines, patologię społeczną? Do takich zdarzeń dochodzi coraz częściej, a alkohol i narkotyki i różnego rodzaju groźby to codzienność. Niedawno miało miejsce zdarzenie, które pokazuje, że policja wszystkich wrzuca do jednego worka i traktuje jak patologię. Zapomina, że tam są również dzieci”.

W dalszej części listu mieszkanka ul. Polnej opisuje pewną sytuację, w której interweniujące często na tym osiedlu służby nie reagują, jej zdaniem, tak jak mogłyby.

„Jakiś czas temu przed jednym z budynków, gdzie znajdują się mieszkania socjalne, stały przed blokiem dzieci i młodzież. Na miejscu, obok nich pojawił się kompletnie naćpany i pijany mężczyzna, który zaczął grozić im nożem. Gestykulując i wymachując mówił, że popodcina im gardła. W obronie dzieci stanął mężczyzna i zadzwonił po policję. A że był po piwie, został zabrany na izbę wytrzeźwień, a facet z nożem puszczony do domu. Czym to było motywowane?” 

Nasza Czytelniczka zwraca również uwagę na przykre komentarze osób, które w takich interwencjach biorą udział. Na licznych zdjęciach pokazuje również zdewastowane otoczenie, w którym na co dzień muszą żyć lokatorzy ul. Polnej.

„Budynek i klatka nie wyglądają lepiej. Ludzie boją się tam żyć. Tam normalne rodziny nie mają jak funkcjonować, bo się po prostu nie da. Ludzie mają dzieci, rodziny i codziennie muszą to wszystko znosić. Mimo że nie mają problemów alkoholowych, nie są po eksmisji, tylko po prostu otrzymali mieszkanie socjalne. Po dobudowaniu baraków ta ulica to jakiś koszmar”.

Rzeczywiście ul. Polna wymieniana jest często, zarówno w raportach Straży Miejskiej czy szczecineckiej policji. Wielu lokatorów tego osiedla to również podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który od kilku lat podejmuje różne pomocowe działania skierowane bezpośrednio do mieszkańców Polnej. Ponad 80 mieszkaniami znajdującymi się na tym osiedlu, za sprawą umowy z miastem, zajmuje się natomiast ZGM-TBS. 

- Jeśli chodzi o planowane remonty na tym osiedlu socjalnym, złożyliśmy zapotrzebowanie do budżetu Miasta na rok 2018 w zakresie wykonania niezbędnych robót naprawczych w murowanym budynku przy Polnej 47; ich wykonanie powinno nastąpić w przyszłym roku – zapewnia Tomasz Wełk, prezes ZGM-TBS. – To głównie zarysowania i pęknięcia ścian budynku, ale także występujące dewastacje i uszkodzenia lub graffiti. Od tych ostatnich jesteśmy ubezpieczeni. Niestety do tego typu dewastacji dochodzi dosyć często i to nie tylko na osiedlu lokali socjalnych, ale również w budynkach wspólnot mieszkaniowych, nawet w centrum miasta. Zwykle w takich przypadkach koszty naprawy pokrywane są z polisy ubezpieczeniowej. Staramy się też szybko na nie reagować. Lokatorzy często nie wiedzą, skąd pochodzą fundusze na te naprawy i nie muszą się o to martwić. Naprawdę interweniujemy w dziesiątkach tego typu spraw, nie tylko na ul. Polnej.

Przypomnijmy. Ostatnie dane potwierdzają, że w mieście wciąż brakuje mieszkań socjalnych. Deficyt szacowany jest na około 200 lokali. Niedawno mieszkania socjalne zostały utworzone w kamienicy przy ul. Limanowskiego. Nowy blok z 30 lokalami socjalnymi ma powstać przy ul. Pilskiej. Najwcześniej zostaną one oddane do użytku w 2019 roku, ale zależy to od dostępnych środków finansowych. 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

osiedle socjalne polna szczecinek baraki hollywood - komentarze opinie

 • Władysław Urbański 2017-11-04 22:49:30

  Może by tak im postawić przystanek autobusowy za 150 tysięcy?,i fontanne.:)

 • gość 2017-11-05 10:32:53

  Burmistrz postawi fontannę i będzie dobrze dobrze a koszty się rozłoży na całe miasto i będzie pięknie.....no i kolesie zarobią na budowie.

 • gość 2017-11-05 10:38:50

  To osiedle nazywane jest "Na Wspólnej"

 • gość 2017-11-05 12:35:15

  Lepiej posadzić palmy jak na Mysiej i będzie jak w fawelach Rio ;) Do tego sprowadzić sieroty syryjskie ;) Oto wizja dla szczecineckiego dyktatorka;)

 • gość 2017-11-05 13:18:16

  Nie wmawiajcie, że ten syf na klatce i śmieci przed, to obcy nanieśli! Z tego co czytam w lokalnych mediach, to przystanki, autobusy ... z funduszy unijnych i bardzo dobrze, bo miasto pięknieje. Ciężko pracuję, płacę podatki, zarabiam sporo mniej niż średnia i nie podoba mi się to, ze osoby żyjące przez lata z zasiłków maja tylko wymagania - dajcie, dajcie... Już teraz można znaleźć pracę i wziąć swój los w swoje ręce zamiast narzekać.

 • gość 2017-11-05 15:09:15

  Do gościa zarabiającego sporo mniej niż średnia: Syf na klatkach i śmieci to standard ogólnoszczecinecki i ogólnopolski. Problem w tym, że dalsza część Twojej wypowiedzi to kompletne brednie. Różne rzeczy można pisać, ale to, że w Polsce z zasiłków można wyżyć to nieporozumienie. Socjal w Polsce jest żaden i każdy to wie, a jak nie wiesz to idź gościu do Mopsu i zobacz jak legendarne są to zasiłki. Tak już jest na świecie, że ludzi dotykają różne nieszczęścia, choroby i nie wszyscy mogą pracować i to nie jest taka prosta sprawa, że ktoś się leni. To złudzenie, że jesteśmy kowalami swego losu. Co do autobusów: można kupić porządne, normalne, nowoczesne autobusy za rozsądną cenę, a nie wymyślać horrendarnie drogie autobusy na prąd z Ursusa pod płaszczykiem ekologii. Ani to ekologiczne, ani nie wiadomo jak te autobusy będą się sprawować, polska motoryzacja to nigdy nie był ósmy cud świata. Przystanki w cenie kawalerki no daj spokój przecież to pieniądze w błoto. Po co ci monitory na przystanku z gadającymi gębami rządzących polityków? Chodzi o to, żeby wydać pieniądze publiczne rozsądnie a nie na idiotyzmy.

 • gość 2017-11-05 20:11:22

  ludzie weźcie się do pracy a nie tylko zasiłki i zasiłki - spanie do południa, kawka, papieros, piwko itp. i śmieją się z tych co co dzień do pracy zaiwaniają i tylko słowa... nie dają, nie robią i tak w kółko.....

 • gość 2017-11-05 20:15:19

  Niestety taka jest prawda że te miejsce wygląda tak jak wygląda dzięki jego mieszkańcom przecież tam nikt inny nie przychodzi żeby coś zdewastować! do tego "obcokrajowcy" z pewnością nie ubogacają ani tego miejsca ani sąsiadujących osiedli!

 • gość 2017-11-07 11:22:39

  Już JHD kombinuje ! Najlepiej niech wszystkich przesiedli na Limanowskiego i zniszczy zabytkową część miasta !

 • gość 2017-11-08 14:32:47

  Ludziom dać dobra członków Rady z PO, dać ich mieszkania, wille, Sójcze Wzgórze, a całą tą morderczą ekipę przenieść do tego Hollywood. Niech zobaczą jak wygląda prawdziwe życie, te od POdszewki.

 • 2017-11-13 19:05:32

  wysadzic w kosmos te baraki bedzie ok,ta patologie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"