:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C rozproszone chmury

147 psów znalazło nowy dom

Zwierzaki, psów znalazło - zdjęcie, fotografia

Przełom roku to zwykle dobry moment na różnego rodzaju podsumowania. Takiego noworocznego bilansu tradycyjnie już dokonało szczecineckie schronisko. Dane są w miarę optymistyczne, bo na przykład zmniejsza się zjawisko bezdomności zwierząt. Ale najlepiej byłoby oczywiście wtedy, gdyby wszystkie bezdomne psy i koty znalazły swoich właścicieli.

Jak poinformowała Danuta Kadela, kierownik Schroniska PGK w Szczecinku, dzięki Programowi Zapobiegania Bezdomności Zwierząt, który umożliwia kastrację zwierząt właścicielskich, z roku na rok zmniejsza się bezdomność psów na terenie miasta. - Dla porównania: w pierwszym półroczu działalności schroniska od otwarcia, czyli od 03.07.2009r. do 31.12. 2009r. przyjęliśmy do schroniska 326 psów – wyjawia Danuta Kadela. - W całym roku 2016 z terenu miasta Szczecinek do schroniska trafiły już tylko 193 psy, z tego 47 psów wróciło do swoich właścicieli. Czyli tak naprawdę bezdomnych psów w całym 2016 roku było tylko, albo i aż, 146.

Ogólnie z trzech gmin do schroniska w Szczecinku trafiły 234 psy, z tego 13 psów z Gminy Resko i 32  psy z Gminy Borne Sulinowo. Było 147 adopcji, a 50 psów wróciło do właścicieli. Z adopcji wróciło 18 psów, ale większość z nich trafiło do nowych domów.

- Za to w tym roku pożegnaliśmy dużo naszych staruszków, bo aż 14 –  podkreśla Danuta Kadela. - Pomogliśmy przejść za Tęczowy Most aż 12 psom. Niestety, schronisko się starzeje, staruszków mamy ok. 80% i będą odchodzić. Walczymy o każdego psa do końca, ale nie wygrywa się z nieuleczalnymi chorobami czy podeszłym wiekiem.

Warto nadmienić, że Nowy Rok 2017 przywitało w schronisku 129 psów. I jest to niestety więcej niż na koniec 2015 r., bo wtedy było w schronisku tylko 114 psów. - Zapraszamy do schroniska, tu zawsze znajdzie się nowy przyjaciel domu! – dodaje na koniec szefowa schroniska.

 

foto: Schronisko dla Zwierząt

147 psów znalazło nowy dom komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com