:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

16 kolizji, 5 nietrzeźwych rowerzystów

Policja, kolizji nietrzeźwych rowerzystów - zdjęcie, fotografia

W minionym tygodniu na drogach powiatu szczecineckiego doszło do 16 kolizji. Policjanci zatrzymali 5 rowerzystów znajdujących się w stanie nietrzeźwości. 

    - We wtorek (15.10) doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Jelenino – mówi „Tematowi” sierż. sztab. Anna Matys, rzecznik prasowy szefa szczecineckiej policji. - Kierujący pojazdem Nissan z nadmierną prędkością wszedł w zakręt, po czym stracił panowanie nad pojazdem uderzył w znak drogowy wyrywając go z ziemi a następnie dachował uderzając w ogrodzenie i szyld reklamowy pobliskiego sklepu. Trójka młodych mężczyzn o własnych siłach opuściła pojazd, po czym odkręcili tablice rejestracyjne i uciekli w pobliskie pola. W trakcie trwających czynności na miejscu policjanci zauważyli młodych mężczyzn - dwójkę pasażerów w wieku 17 i 18 lat oraz 19-letniego kierującego. Mężczyzna w chwili badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miał 0,19 mg/l. Kierujący nissanem za popełnione czyny odpowie przed sądem

    Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 20-letnią kobietę i 23-letniego mężczyznę, mieszkańców powiatu szczecineckiego, u których podczas zatrzymania ujawnili prawie 670 gramów środków odurzających w postaci marihuany. Kobieta podczas przeszukania dobrowolnie oddała policjantom 17 gramów marihuany i niewielkie ilości haszyszu i amfetaminy. U mężczyzny podczas przeszukania na strychu mundurowi zabezpieczyli 3 rośliny konopi wraz z zerwanym już suszem roślinnym, który znajdował się w plastikowym worku. Jak się okazało, marihuana pochodziła z własnej hodowli, którą kilka dni wcześniej zlikwidował młody mężczyzna. W sumie u 23-latka zabezpieczono 650 gramów suszu marihuany. Decyzją prokuratora zastosowano wobec zatrzymanych dozór policji.

    Oficer dyżurny szczecineckiej komendy został powiadomiony o sąsiedzkiej awanturze. Wysłany na miejsce patrol zastał pokrzywdzonego z widocznymi ranami kłutymi w okolicy pleców.  Na miejscu policjanci ustalili, że dwaj mężczyźni wspólnie spożywali alkohol, kiedy właściciel mieszkania chciał wyprosić swojego gościa tłumacząc się zmęczeniem, ten wychodząc chwycił niedokończona butelkę wódki. Między mężczyznami doszło do awantury o butelkę wódki. W trakcie szarpaniny 55-letni mężczyzna wyjął nóż i kilkukrotnie ugodził kompana od „butelki”, po czym uciekł z mieszkania. Mężczyzna został zatrzymany a noc spędził w policyjnym areszcie – miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Wobec sprawcy prokurator rejonowy zastosował dozór policji. 

    Zakończyła się dwudniowa akcja poszukiwawcza, którą prowadzili policjanci ze Szczecinka i Barwic przy udziale straży pożarnej. W miniony czwartek (17.10) rano 66 letni pensjonariusz Ośrodka dla Bezdomnych w Przeradzi udał się na grzybobranie. Kiedy mężczyzna nie wrócił na obiad zaczęli szukać go pensjonariusze. Poinformowani o tym fakcie policjanci również przystąpili do działania. Z uwagi na tereny bagniste, zapadający zmrok i silne opady deszczu przeszukiwania przełożono na następny dzień. W piątek mężczyzna został odnaleziony. Osłabiony, zziębnięty i przemoczony trafił do szczecineckiego szpitala na badania. (sw)

 

 

 

16 kolizji, 5 nietrzeźwych rowerzystów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com