:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

17 sierpnia startuje Zlot Pojazdów Militarnych w Bornem

Już w czwartek, 17 sierpnia rozpocznie się XIV. Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych “Gąsienice i podkowy” w Bornem Sulinowie.

Cała impreza rozpocznie się o godzinie 17:00 wciągnięciem flagi państwowej na maszt z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego i zespołu PIPES&DRUMS.

Pierwszego dnia będziemy również świadkami pokazów dynamicznych pojazdów militarnych na “Tankodromie”. Odbędzie się również prezentacja spadochronów wojskowych i sportowych oraz umundurowania i wyposażenia skoczków z okazji 90. rocznicy wojskowego spadochroniarstwa w Polsce. Nie zabraknie także kolejnych koncertów - między innymi zespołów MAKO BAND i HAZES.

W piątek (18.08) miejsce będzie miał między innymi piknik militarny, skoki spadochronowe, gwiazdą wieczoru będzie TEN YEARS AFTER. Wystąpi również zespół NADMIAR. To nie wszystko - oprócz koncertów, będziemy świadkami pokazów możliwości eksploatacyjnych sprzętu wojskowego z komentarzem. W nocy rozpocznie się dyskoteka.

Trzeci dzień (19.08) to między innymi parada pojazdów militarnych trasą dookoła jeziora Pile, skoki spadochronowe wojskowe i sportowe z wykorzystaniem różnych typów spadochronów okrągłych desantowych oraz szybujących, wystąpią tego dnia także DUET HERMANOWSKA i gwiazdy wieczoru - SLOVIAN’SKY i TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE. Wieczorem zostanie podsumowany zlot, w nocy odbędzie się kolejna dyskoteka.

Na zakończenie, w niedzielę (20.08) będzie można obejrzeć popisy jazdy pojazdów militarnych.

To nie wszystkie atrakcje w czasie trwania XIV. Zlotu. Nie zabraknie z całą pewnością wystaw muzealnego sprzętu militarnego, jarmarku militarnego i punktów gastronomicznych.

Wielkich, historycznych wrażeń możemy być pewni. Zlot w Bornem interesuje nie tylko mieszkańców okolic, ale również osoby z całego kraju.

opr. Patryk Witczuk

 


borne zlot militarny - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się