:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

17°C rozproszone chmury

35. Bieg o Memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku. Tysiące biegaczy i wielka zabawa

W niedzielę, 22 kwietnia, w Szczecinku już po raz 35. w historii odbył się Bieg imienia Winanda Osińskiego. W tym roku frekwencja biegaczy ponownie była wysoka. Do mety dobiegło ogółem 722 z 734 biegaczy i biegaczek w różnym wieku. Na samym początku imprezy tradycyjnie odbyły się biegi młodzieżowe, następnie biegi dzieci z rodzicami, w którym liczyła się tylko i wyłącznie dobra zabawa (każde dziecko dostawało od wolontariuszek wesołą maskotkę w postaci słynnej Mai lub Gucia).

W porównaniu do ubiegłych lat, w tym roku pogoda dopisała biegaczom - od samego początku świeciło słońce. Trasa biegu głównego tradycyjnie mierzyła 10 kilometrów (2 okrążenia). Start ostry biegu głównego miał miejsce przy rondzie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, meta ulokowana była oczywiście na Stadionie Miejskim im. Czesława Kazimierza Lisa przy ulicy Piłsudskiego. Trasa posiadała atest PZLA.
Przed startem, wszyscy rozgrzewali się przy rytmach zumby.
- Udział w biegu, był dla mnie wyjątkowym przeżyciem, ponieważ po raz pierwszy mogłam wziąć udział w biegu głównym, a nie tylko jako kibic. Sam bieg był bardzo przyjemny z racji obecności kibiców, którzy wiernie dopingowali wszystkich biegaczy, jak również trasa, która prowadziła przez ulice, którymi od lat się poruszam. Jestem bardzo zadowolona z wyniku biegu, ponieważ jest on moim nowym rekordem życiowym - powiedziała Tematowi uczestniczka biegu, Małgorzata Szabałowska.

W kategorii open, najlepszy okazał się być Ilya Slavenski z białoruskiego Gomel i klubu Achilles Leszno. Na kolejnych miejscach znaleźli się reprezentanci Ukrainy: Mykhaylo Iveruk z LKB Rudnik i Dmytro Musiiatchenko z Achilles Leszno. Łukasz Wirkus ze Szczecinka zajął piąte miejsce (czas: 32 minuty i 37 sekund).

Wśród pań, zwyciężyła Katsiaryna Ptashuk z Białorusi, która w ubiegłym roku była druga. Jej czas to 35:16. Druga w klasyfikacji open była Dominika Nowakowska z Lęborka (35:59), a trzecia - Ewelina Paprocka z Obliwic (36:47). Antonina Wirkus z naszego miasta uplasowała się ostatecznie na 5. pozycji (38:20). Tym samym 33-letnia zawodniczka MKL Szczecinek poprawiła swój czas i miejsce z ubiegłego roku (wówczas była siódma).

Jeżeli chodzi o kategorie wiekowe, najlepszym biegaczem M-20 został ponownie Musiiatchenko, ale jako że odebrał już nagrodę w kategorii open, zwyciężył Bartosz Rynkowski z Nowego Dworu, przed zawodnikiem MKP Szczecinek Igorem Siódmiakiem i Marcinem Czerniewskim ze Słupska.

W kategorii M-30, wygrał Sebastian Wąsicki z Redy, który wyprzedził Andrzeja Kuśmidra z Czaplinka i Jarosława Richerta (Luzino). Mateusz Lecki ze Szczecinka był w tej kategorii sklasyfikowany na 11. miejscu.

W kategorii M-40 najlepszy był, podobnie jak przed rokiem Aleksander Hoffman z Jastrowia, drugi (również identycznie) mieszkaniec Szczecinka Sylwester Szymański, trzeci zaś Andrzej Łuc ze Szczecina.

Kategoria M-50 to triumf Zbigniewa Murawskiego ze Szczecina (rok temu także wygrał), przed Mirosławem Kowalskim ze Szczecinka i Zenonem Hartuna z Pieców.

W następnej kategorii wiekowej, M-60 wygrał … zawodnik anonimowy, przed Mieczysławem Wiśniewskim ze Słupska i Januszem Pochranowiczem  z Białego Boru.
Szczecinecczanin, Jerzy Kumorowski, był w tym zestawieniu na 6. miejscu.

Wśród 70-latków wygrał Wiesław Rzepczyński z Raciborza. Na kolejnych miejscach byli Piotr Polguj (Szczecinek) i Henryk Więzik (Wałcz).

Jeżeli chodzi o kategorie wiekowe kobiet, wśród K-20 triumfowała Ewelina Kowalik ze Świebodzina, dalej była Małgorzata Szabałowska (Szczecinek) i Aleksandra Pochranowicz z Białego Boru. W kategorii K-30, zwyciężyła zawodniczka z naszego miasta, Kamila Werner. Druga linię mety przekroczyła Agnieszka Pasieka (Świdwin), a trzecia - Anna Jarmoła (Miastko).

K-40 to wygrana Marioli Sudzinskiej z Olsztyna, która wyprzedziła Marlenę Pawłowską z Człuchowa i Wiolettę Murawską (Szczecin). 40-letnia Monika Fiłonowicz ze Szczecinka, była w tej kategorii na 6. pozycji.

W K-50 zwyciężyła Krystyna Kuta (Sierock), wyprzedzając triumfatorkę z roku 2017, Elżbietę Romej z Łobza i Małgorzatę Krzewińską z Koszalina.
Anna Piotrowicz ze Szczecinka była dwunasta. Ostatnia z kategorii - K-60, to wygrana Ireny Majłowskiej z Gorzowa Wielkopolskiego.

W powiecie szczecineckim, na pierwszych miejscach mieszkańcy Szczecinka - są to: Łukasz Wirkus, Igor Siódmiak, Sylwester Szymański, Zbigniew Błaszczyk, Mirosław Kowalski i Mateusz Lecki. W podobnym zestawieniu pań, na dwóch pierwszych miejscach biegaczki ze Szczecinka: Antonina Wirkus i Małgosia Szabałowska, dalej znalazła się Aleksandra Pochranowicz z Białego Boru.

Najlepszymi mężczyznami z miasta Szczecinek, zostali Łukasz Wirkus, Igor Siódmiak i Sylwester Szymański. Najlepsze kobiety w mieście to Gosia Szabałowska, Kamila Werner i - po dyskwalifikacji jednej z zawodniczek, która skróciła dystans biegu - Katarzyna Matysiak.

Po biegach rozlosowano nagrody wśród uczestniczących w zawodach biegaczy - między innymi były to zegarki i różne vouchery. Najlepsi otrzymali nagrody pieniężne, vouchery i puchary, a wszyscy, którzy przekroczyli linię mety - medale.

W kolejnej edycji biegu ulicznego nie brakowało ponownie ciekawych przebrań uczestników. Podczas biegu można było bowiem spotkać… arabskiego szejka oraz avatara.

Patryk Witczuk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

bieg osińskiego szczecinek wyniki impreza 2018 - komentarze opinie

• gość 2018-04-24 08:51:26

Proszę autorów artykułu o korektę bowiem Agnieszka Kiełtyka została po interwencji zawodników zdyskwalifikowana za oszustwo - skrócenie trasy biegu.