:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

384 skazanych będzie pracowało na ulicach Szczecinka (aktualizacja)

384 skazanych będzie pracowało na ulicach Szczecinka

Czy więźniowie powinni odpracowywać swoją karę na rzecz lokalnej społeczności? Wiele osób, wskazuje, że tak. Z pracy wykonywanej przez więźniów już od dłuższego czasu chętnie korzystają instytucje publiczne. Tak w Szczecinku. Co roku Rada Miasta przyjmuje plan dotyczący liczby więźniów, którzy otrzymają skierowanie do robót publicznych.

Tym razem na terenie Szczecinka ma pracować na rzecz mieszkańców 384 skazanych.
300 osób będzie pracować dla szczecineckiego OSiR-u, 30 osób trafi do pracy w Sądzie Rejonowym, a 4 do Muzeum Regionalnego w Szczecinku. Każdy skazany odbędzie po 100 godzin pracy, oczywiście nieodpłatnie. Warto dodać, że do takiej formy prac publicznych zostaną skierowane osoby, który były skazane na karę ograniczenia wolności lub którym zamieniono karę grzywny na pracę społecznie użyteczną.

Aktualizacja. Sprostowanie Zakładu Karnego w Szczecinku

W nawiązaniu do Państwa artykułu (https://szczecinek.com/artykul/384-skazanych-bedzie/312737) na temat zatrudnienia skazanych na rzecz lokalnej społeczności chciałbym wyjaśnić kilka zagadnień, które są istotne dla zrozumienia opisywanego tematu. W ubiegłych latach, jak i obecnie, szczecineckie media kolportują informację na temat zatrudnienia osób skazanych, która niewłaściwie zrozumiana może wprowadzać w błąd czytelników. Jakkolwiek Służba Więzienna stara się współpracować z lokalnym samorządem w kwestii kierowania więźniów do pracy, to jednak formalnie prowadzimy własną politykę zatrudnienia, którą uwzględnia zasady bezpieczeństwa i cele wykonania kary pozbawienia wolności. W tym względzie informuję, że nie dotarła do nas żadna informacja ze strony Urzędu Miasta Szczecinek dotyczącą skierowania do zatrudnienia 384 osób pozbawionych wolności. Analizując Państwa artykuł wydaje się, że doszło do pomieszania pojęć osoby skazanej oraz osoby skazanej na karę pozbawienia wolności. To pierwsze pojęcie jest dużo szersze i dotyczy wszystkich osób, które weszły w konflikt z prawem i zostały ukarane np. grzywną lub karą ograniczenia wolności (tzw. robotami publicznymi). Szereg kar jest nakładanych z wykorzystaniem środków probacyjnych w postaci np. warunkowego zawieszenia kary, oddania sprawcy pod dozór kuratora lub nałożenia obowiązku podjęcia terapii odwykowej. Jedynie niewielka liczba wszystkich przestępców jest skazywana na bezwzględną karę pozbawienia wolności. W tym zakresie podana przez Państwa informacja dotyczy głównie sytuacji związanych z postępowaniem wobec skazanych na kary nieizolacyjne. W związku z powyższym uprzejmie proszę o skorygowanie informacji zawartych we wzmiankowanym artykule, tak aby czytelnicy nie odnosili błędnego wrażenia dotyczącego opisywanego zjawiska.

Jednocześnie w nawiązaniu do kwestii zatrudnienia osób pozbawionych wolności informuję, że w Zakładzie Karnym w Szczecinku jest obecnie zatrudnionych 84 skazanych, w tym 6 pracuje na rzecz lokalnego samorządu.

Z poważaniem,
rzecznik prasowy ZK Szczecinek
por. Andrzej Żabski
St. Psycholog  Zakładu Karnego w Szczecinku


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


zakład karny praca szczecinek rada miasta - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-11-17 16:26:04

  No to Jajec z Homarem mogą szykować pomarańczowe kubraczki.Na jesienną słotę jak znalazł.

 • Gość - niezalogowany 2017-11-17 19:00:29

  Nic nie zginie z muzeum?

 • Gość - niezalogowany 2017-11-19 21:19:05

  Darmozjady dawno powinni zapracowac na na miske zupy

 • Gość - niezalogowany 2017-11-23 20:35:22

  Ty się więzienia nie zarzekaj

 • Gość - niezalogowany 2017-11-24 15:00:46

  Gosc wyżej cos wie na te tematy

 • Gość - niezalogowany 2017-11-25 09:05:47

  Pasożytów z ratusza utrzymujemy to i kryminalistów też możemy, a nawet musimy

Dodajesz jako: Zaloguj się