:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

40 tysięcy za picie na ławce

Straż Miejska, tysięcy picie ławce - zdjęcie, fotografia

Nie ma to jak zimne piwo na ławeczce nad jeziorem. Za taką przyjemność co roku wiele osób musi jednak zapłacić mandat. Co ciekawe, w Szczecinku wysokość mandatów za spożywanie alkoholu pod chmurką rośnie. W ubiegłym roku była ona rekordowa. Szczecineccy strażnicy miejscy wystawili z tego tytułu mandaty karne na łączną sumę 40 220,00 zł. 

Porównując tę sumę z kwotami, jakimi za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych SM mogła się pochwalić w latach poprzednich, widać wyraźny wzrost. W 2015 roku łączna suma mandatów karnych z tytułu tego wykroczenia wynosiła 17 600,00 zł. Z kolei w roku 2014 strażnicy miejscy ukarali pijących pod chmurką na łączną kwotę 34 950,00 zł. 

Warto nadmienić, że jeśli chodzi o wykroczenia dotyczące ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi Straż Miejska w Szczecinku ujawniła 1 327 takich przypadków. Z tej liczby w 781 przypadkach zastosowano pouczenia, w 527 przypadkach zdecydowano się na postępowanie mandatowe. Z przepisów wynikających ze wspomnianej ustawy 2 wnioski skierowano o ukaranie. Z kolei 17 spraw przekazano innym instytucjom. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zabrania się też spożywania napojów alkoholowych m.in. na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu czy w punktach sprzedaży tych napojów. Każda miasto i gmina może wyznaczyć też dodatkowe miejsca, w których nie można spożywać alkoholu. Obecnie za picie "pod chmurką" grozi mandat w wysokości 100 złotych.

40 tysięcy za picie na ławce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com