:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C rozproszone chmury

5 sposobów na zdrowe plecy - poznaj biurka podnoszone

zdrowie, sposobów zdrowe plecy poznaj biurka podnoszone - zdjęcie, fotografia

Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Praca biurowa, jazda samochodem, czy wiele godzin przed komputerem nie wpływają dobrze na nasze zdrowie. Wielu Polaków ma przez to problemy z bólem pleców. Przyczyny tego może być wiele, jednakże skutki są dla nas często bardzo przykre. Jeśli od czasu do czasu dokucza Ci ból kręgosłupa, masz problemy z karkiem lub plecami, to prawdopodobnie prowadzisz tryb życia niekorzystny dla Twojego zdrowia. Jeśli nie chcesz za kilka lat odwiedzać gabinetów ortopedycznych sprawdź w jaki sposób możesz samemu zadbać o zdrowy kręgosłup korzystając z biurek podnoszonych

Po pierwsze aktywność fizyczna

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze korzyści dla naszego zdrowia przynosi ruch. Każda dawka aktywności fizycznej będzie dobra. Dla osób, które nie lubią sportu wystarczy nawet 30 minut spokojnego spaceru kilka razy w tygodniu. Dla innych wskazany jest basen, a w szczególności pływanie stylem grzbietowym. Na kręgosłup dobrze wpłynie także joga, pilates, stretching, jazda konna, rower lub nordic walking. Warto też pomyśleć o siłowni, gdyż trening siłowy wzmacnia nasze mięśnie, przez co będziemy w lepszej formie.

Odpowiednia dieta

Przy nadwadze kręgosłup jest zdecydowanie bardziej obciążony. Odpowiednia dieta jest oczywiście podstawą do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Dbając jednocześnie o zdrowy kręgosłup należy jeść sporo nabiału, warzyw i owoców, a także produktów pełnoziarnistych. Należy jeść zdecydowanie mniej czerwonego mięsa oraz wędlin. Powinniśmy kontrolować masę ciała, gdyż każdy kilogram więcej powoduje dodatkowe obciążenia dla kręgosłupa.

Wprowadź do swojego życia zdrowe nawyki

Kręgosłup obciążamy praktycznie cały dzień. Podczas robienia zakupów ciężkie reklamówki powinniśmy nosić zawsze w dwóch rękach.Rozmawiając przez telefon komórkowy nie róbmy tego trzymając go na ramieniu z przekrzywioną głową, gdyż może to mieć bardzo negatywne skutki dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Podnosząc coś ciężkiego z podłogi nigdy nie powinniśmy robić tego na prostych nogach. Należy wtedy przyjąć pozycję kuczną, ściągnąć łopatki i wyprostować plecy, gdyż tylko w ten sposób odciążymy nasz kręgosłup. W ciągu dnia musimy pamiętać o prawidłowej postawie. Nie garbimy się, nie siedzimy skuleni.

Pracuj w pozycji stojącej - poznaj biura podnoszone

Musimy jednak pamiętać, że postawa siedząca jest nienaturalna dla człowieka, powoduje wiele schorzeń kręgosłupa i problemów z krążeniem. Dlatego należy zredukować ilość godzin siedzących do minimum. Jak to zrobić? Odpowiedź wydaje się bardzo prosta - należy oczywiście wstać. Do tej pory musieliśmy pracować w pozycji siedzącej. Całkiem niedawno jednak na rynku pojawiły się biurka z elektryczną regulacją wysokości. Są to biurka, dzięki którym możemy w bardzo szybki sposób przejść z pozycji siedzącej do pozycji stojącej. Wystarczy, że naciśniemy przycisk i podnośnik zmieni wysokość naszego biurka. Praca w trybie stojącym nie jest jeszcze zbyt popularna w naszym kraju, jednakże wystarczy spojrzeć na wielkie firmy jak np. Google, by zauważyć, że ten tryb pracy jest u nich normą już od lat. Praca w trybie stojącym jest zdecydowanie zdrowsza, a my jesteśmy w ruchu przez co lepiej się skupić i pracować bardziej komfortowo. Spalamy wtedy więcej kalorii, nasz kręgosłup pracuje, a mięśnie są ciągle pobudzone. Nie powinniśmy oczywiście spędzać całego dnia w takiej pozycji. Należy zacząć od 15 minut w ciągu godziny i stopniowo wydłużać ten czas.

Relaks

Nie żałujmy sobie odrobiny relaksu, wiele osób po prostu o tym zapomina. Odpoczynek jest bardzo ważny dla naszego zdrowia i samopoczucia. Gorąca kąpiel, wizyta w saunie, jacuzzi lub masaż relaksacyjny mogą mieć rewelacyjny wpływ na nasze zdrowie.

----

Artykuł powstał we współpracy z firma Elevodesk