:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

6 nietrzeźwych kierowców w tydzień

6 nietrzeźwych kierowców w tydzień

To był bardzo pracowity tydzień szczecineckiej policji. W ciągu ostatnich dni policjanci z KPP w Szczecinku prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej Akcji „Znicz 2017”. Niestety, bilans w regionie szczecineckim nie wypada optymistycznie. 

Jak poinformowała nas sierż. Ewa Żaglewska, przeprowadzono w sumie 500 kontroli drogowych. W tym czasie miało miejsce 18 kolizji i 2 wypadki. Dwie osoby zostały ranne. Policjanci przyłapali na jeździe pod wpływem alkoholu 4 nietrzeźwych kierowców. Nałożyli w sumie 150 mandatów, przede wszystkim za przekroczenie prędkości. W 7 przypadkach zatrzymano uprawnienia do prowadzenia pojazdami. 

Ostatni tydzień to także wypadki i zatrzymania osób, które wsiadły za kierownicę po spożyciu alkoholu. Łącznie zatrzymano 6 nietrzeźwych kierowców. Apele policji nie pomagają. Pomimo ciągłych próśb o to, by jednak nie prowadzić po spożyciu napojów „wyskokowych”, wiele osób na to się decyduje, stając się zagrożeniem dla siebie i innych. Do takiego właśnie zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło ostatnio w Białym Borze. 

- Policjanci zatrzymali tam 53-lentiego kierowcę Toyoty, który prowadząc po pijanemu, zjechał na lewy pas ruchu, uderzył w znak drogowy i zatrzymał się na chodniku – mówi nam Ewa Żaglewska. – Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie 2 promile alkoholu. Kierowca będzie odpowiadać przed sądem, zostały mu też zatrzymane dokumenty umożliwiające prowadzenie samochodu.

Podobne zdarzenie miało miejsce na szczecineckich drogach. Tym razem nietrzeźwym kierowcą okazał się 32-letni rowerzysta. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

 

znicz policja nietrzeźwi kierowcy szczecinek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się