:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

7,9 s. do setki. Elektryczny nissan już w "Mechaniku" (aktualizacja)

7,9 s. do setki. Elektryczny nissan już w

Jak informowaliśmy, Zespół Szkół Technicznych rusza z nowym kierunkiem kształcenia. Uczniowie, którzy go wybiorą, będą mogli pochwalić się tytułem „Europejski Kierowca”. Szkoła ma kształcić mechaników-kierowców kat. C i E, czyli kierowców samochodów ciężarowych z przyczepą bądź naczepą. W tym celu do końca wakacji ZST ma zostać wyposażony w specjalistyczne i trochę jednak nietypowe - pomoce naukowe. Jedną z nich jest osobowy samochód elektryczny, który właśnie trafił do placówki.


Uczniom będzie służył nowy Nissan Leaf. Auto mierzy 4,5 m długości, waży 1600 kg, a pojemność bagażnika to 435 l. Pojazd do 100 km/h przyspiesza w 7,9 s. Jak informuje producent, silnik elektryczny ma do zaoferowania kierowcy 150 KM i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pojemność baterii to natomiast 40 kWh. Deklarowany zasięg wg normy NEDC to 378 km na jednym ładowaniu. Nissan podaje, że naładowanie auta do pełna ze zwykłego gniazdka zajmie ok. 16 godzin. 

- Auto jest powystawowe, dlatego kosztowało znacznie mniej. Mamy wersję z najbogatszym wyposażeniem - mówi nam Anna Wisłocka - Bogdanowicz, wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku.


Nowszy, ale za to z najniższą wersją wyposażeniową to koszt około 153 tys. zł.


- Nasz nissan ma baterię z 10-letnią gwarancją - ujawnia nam wicedyrektor. - Auto zaopatrzone jest w przejściówkę, którą można go podłączyć do ładowania niemal wszędzie. Zasięg - około 300 km. Ale będzie służył raczej jako pomoc dydaktyczna, niż jako środek lokomocji.


Na zakup pojazdu powiat, który jest organem prowadzącym ZST, przeznaczył 150 tys. zł. Nie będzie to jednak jedyna taka nietypowa pomoc naukowa. Placówka ma się też wzbogacić o  symulator jazdy samochodu ciężarowego; w szkole ma się również pojawić samochód ciężarowy, a także samochód osobowo-dostawczy. Pojazdy te będą przygotowywały uczniów do jazdy w różnych warunkach atmosferycznych i o różnej porze dnia, symulując różne zdarzenia (noc, dzień, mgła, deszcz).
Pojawi się również różnego rodzaju wyposażenie dotyczące pracowni środków transportu drogowego i pracowni przewozu drogowego, osób i ładunku, skaner, ekran multimedialny i modele obrazujące eksploatację środków transportu drogowego. Nie zabraknie doposażenia silników samochodowych, przekładni, urządzeń do analizy spalin, komputera, który dokonuje diagnostyki pojazdu czy nowoczesnej drukarki 3D.
Całe przedsięwzięcie zostało oszacowane na łączną kwotę 2 mln 250 tysięcy złotych.
Otrzymana kwota dofinansowania, to 1 911 201 złotych (85 procent dofinansowania). Wkład własny Powiatu Szczecineckiego wyniesie około 340 tysięcy zł.


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


nissan leaf elektryczny zespół szkół technicznych - komentarze opinie

 • elektrycznygość - niezalogowany 2018-07-06 09:54:21

  Na zdjęciu rocznik 2017. Zamówiony rocznik 2018 ma kompletnie inny wygląd (druga generacja). Polecam nie ładować do 100%, tylko do 80%, na czas postoju na parkingu - bateria dłużej posłuży.

 • gość 2018-07-06 11:49:30

  Jaki sens uczyć przez kilka lat czegoś, co i tak żadnemu kierowcy się nie przyda? Przecież i tak kandydat będzie musiał zaliczyć kurs na prawo jazdy kategorii D+E. Kto w dzisiejszych czasach naprawia auto na drodze?- przecież bez części zamiennych nie zrobimy nic: trzeba dzwonić po serwis, i nic więcej. Kto wymyślił taki upiorny kierunek nauki zawodu? Proponuję utworzenie równolegle klasy przygotowującej do zawodu ratownika wodnego: wybudować basen, uczyć pływania i ratowania, a potem... już tylko zaliczyć kurs ratownika, i zdać egzamin! Chore to...

 • NTKSE - niezalogowany 2018-07-07 23:44:08

  Pokazany powyżej Nissan leaf to jest rocznik produkcji 2015-2017r który posiada baterie 30kWh a mowa jest o II generacji Nissanie Leaf z bateria 40kWh chyba wdarł sie błąd w postaci zdjęcia z powyższego rocznika.

 • gość 2018-07-10 06:12:00

  Opisano Nissana Leaf z rocznika 2018 a jak sama Pani wice zaznaczyła jest to auto powystawowe więc rocznik 2017 wspominając że nowa wersja czyli 2018 kosztuje więcej w podstawowej wersji a oni maja najbogatszą więc posiadają Nissana leaf 2017 z 30kWh baterią o zasięgu 200- 220km (do prędkości 50km/h) ale na full wypasie. 30Kwh bateria ładuje się z gniazdka 8,5h a nie 16h a za pomoca wspomnianej przejściówki ładujemy do pełna w niecałe 3h! ale to jeszcze zależy o jakiej mocy ładowarke posiada ten Nissan bo były dwie 3,3 i 6,6 kW (jako opcja).

Dodajesz jako: Zaloguj się