:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

95 ofert pracy na 100 osób

Dziś (piątek 4.10) na Zamku Książąt Pomorskich trwa drugi dzień seminarium: „Szanse modernizacji Pomorza Środkowego poprzez napływ i rozwój firm japońskich w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Szczecinku”. 

    Piątek przeznaczony jest na szkolenie, które prowadzi Mariusz Dąbrowski, ekspert Centrum Studiów Polska – Azja z Polsko – Japońskiego Komitetu Gospodarczego. Zajęcia składają się z trzech wykładów: Współczesna gospodarka japońska, japońskie inwestycje zagraniczne i japońska kultura biznesu. 

    - Bank centralny postanowił drukować tak długo dodatkowe pieniądze, aż inflacja wyniesie 2 procent – mówił m.in. M. Dąbrowski w wątku swojego wykładu poświęconego polityce monetarnej Banku Japonii. - Szacuje się, że od 2000 roku na rynek trafiło w ten sposób około 8 miliardów USD. Nie spodobało się to kilku dużym gospodarkom na świecie, m.in. Korei Południowej. Ale taki proces przełożył się na wzrost zysków rodzimych przedsiębiorstw, głównie motoryzacyjnych. (…) Wśród Japończyków powiało ostatnio optymizmem. Wydaje się, że po kryzysie finansowym nie ma już śladu. W tym roku stopa bezrobocia w Japonii wzrosła z 3,5 proc. do 4,1 proc. Porównując jednak sierpień 2013 roku do sierpnia 2012 roku, to liczba bezrobotnych spadła. Co ciekawe, sto osób poszukujących pracy ma do dyspozycji, do wyboru, 95 ofert zatrudnienia. 

    M. Dąbrowski mówił też m.in. o: barierach wejścia na rynek japoński zagranicznych przedsiębiorstw (b. wysokie podatki oprócz podatku konsumpcyjnego – dop. red.), głównych kierunkach japońskich inwestycji zagranicznych, filozofii zarządzania w firmach japońskich oraz o polsko – japońskiej współpracy gospodarczej. (sw) 

95 ofert pracy na 100 osób komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com