:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Afera "korektorowa" w ratuszu. Sprawa jest już w prokuraturze

Afera

Kto "skorygował" dokumenty przygotowane na kwietniową sesję Rady Miasta Szczecinek, dosłownie zamazując jedną z propozycji nazw rond, złożoną przez Radę Osiedla Trzesieka? Przypomnijmy, że wśród wielu propozycji nazw skrzyżowania o ruchu okrężnym, które pojawi się na ul. Kołobrzeskiej, pojawiła się także nazwa ronda "Kaszewskich". To nazwisko jednego z radnych Platformy Obywatelskiej.

Choć w założeniu mogła być to próba dowcipu, to jednak złożona została na oficjalnym piśmie, które zostało równie oficjalnie przyjęte i poświadczone przez Biuro Rady Miasta Szczecinek. Z powodu błaha sprawa użycia korektora stała się przestępstwem z art. 270 KK, ponieważ jest to dokument urzędowy. Trzeba było ustalić, kto dokonał ingerencji w oficjalne dokumenty i na jakim etapie ich “pobytu” w Urzędzie Miasta w Szczecinku się to stało. Szczecinecka policja od razu z urzędu wszczęła w tej sprawie postępowanie i, po przesłuchaniach urzędników, szybko je zakończyła.

- Prowadzone przez policjantów czynności pozwoliły na ustalenie stanu faktycznego w powyższej sprawie, oraz ról poszczególnych osób

- informuje Temat sierż. Ewa Żaglewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, nie ujawniając jednocześnie wyników śledztwa.

Dziś już wiadomo, że wyniki policyjnego dochodzenia trafiły już do prokuratury.

- Trwają czynności sprawdzające - potwierdza Tematowi prokurator Janusz Bugaj z Prokuratury Rejonowej w Szczecinku. - Jeszcze nie podjęliśmy decyzji w tej sprawie.


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


korektor ratusz rada miasta szczecinek rondo kaszewskich kołobrzeska - komentarze opinie

 • gość 2018-05-22 14:53:45

  To ten sam, który niszczył dokumentację? Może znów ktoś próbował nakłaniać do czynów zabronionych? On tam jeszcze buszuje?

 • gość 2018-05-22 15:15:40

  A co to za afera? Ludzie co z wami? Jesteście nosicielami, czy użytkownikami mózgów ? Bez przesady!

 • aferekmen - niezalogowany 2018-05-22 15:19:37

  phi, tylko zamazali jakieś dokumenty i poszły pod głosowanko, też mi coś. Nie takie sprawy się załatwiało w tym urzędzie

 • gość 2018-05-22 15:51:37

  kolejna afera, sprzed chwili na MZW (o kruku): "Dostaliśmy bardzo ciekawą wizualizację do artysty, przedstawiającą takiego dynamicznego agresywnego ptaka, który miał górować nad tą wieżą. Miała to być jednocześnie lekka konstrukcja. Później okazało się, że efekt końcowy znacznie odbiega od wizualizacji – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Ten kruk przestał być agresywny w momencie, kiedy artysta go wykonał" kto kazał/pozwolił zapłacić za coś niezgodnego z zamówieniem?

 • gość 2018-05-22 17:59:05

  Rondo imieniem rodziny Kaszewskich radnego Kaszewskiego miało być na Kołobrzeskiej ? Tak wynika z przedstawionych dokumentów. Czym się zasłużyła ta rodzina dla Szczecinka ? bo nie wiem ?

 • Inspektor - niezalogowany 2018-05-22 21:03:18

  Nic w urzędzie nie dzieje się bez wiedzy Raka dokładnie tak samo jak z kursami angielskiego. Widać jak władza szanuje ludzi i ich pieniądze.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-22 23:51:22

  Jeden zakpił z rozpychania się rodziny "K" którym skromności zabrakło i coś do listy dopisał, drugi kpiny nakrył korektorem a mundurowi mają zajęcie.

 • gość 2018-05-23 10:17:59

  Stepowieje Szczecinek.Pewnie burmistrz na odchodne kupi konie członkom PO

 • gość 2018-05-23 10:30:41

  Jeszcze trochę i Rak będzie miał więcej zarzutów od Ala Capone. Iście wzorcowy kandydat na burmistrza.

 • gość 2018-05-23 18:42:43

  Co za ignorancja. Ktoś próbuje zaistnieć w temacie nie mając pojęcia co się dzieje. Czynność jaka została wykonana podlega postępowaniu karnemu. Żeby wykonać takie rzeczy w pismach urzędowych - to kpina z prawa i ośmieszenie mieszkańców. Laik i niedouczony cwaniak przyjął, że propozycje mieszkańców można wyrzucić do kosza, a wpisać kilka innych nazw, w tym aspirujących do hegemonii środowiskowej. Takie zachowanie powinno być przykładnie ukarane. Inne rozwiązanie będzie potwierdzeniem układów i dozwoleniem hucpy. Jeżeli ktoś nie zna "osiągnięć" aspirujących do patronowania rondu na ul. Kołobrzeskiej - to po co zabiera głos w dyspucie, bo tym samym udowadnia swoją ignorancję. całość ma dość długą historię "chronioną" przez lokalne skorumpowane tzw. "organy". Zobaczymy co zrobi dzisiejsza prokuratura?! Więcej przy innej okazji .

 • gość 2018-05-24 12:08:12

  Czy to był oficjalny dokument rady osiedla? Kto się pod tym podpisał i użył pieczątek?

 • gość 2018-05-24 14:53:51

  Nie nazywajmy szamba perfumerią.

Dodajesz jako: Zaloguj się