:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C pochmurno z przejaśnieniami

Agnieszka Korpal na światowym cyklu triatlonistów w Chinach

W Chinach odbywał się Xtrail Expedition 2017 w miejscowościach Altay i Xinjiang. Jest to światowy cykl triatlonistów. W cyklu udział brały dwie polskie drużyny - Zespół adventuresport.pl i AR Poznań.

Jedną z uczestniczek była pochodząca ze Szczecinka 30-letnia Agnieszka Korpal właśnie z tej drugiej grupy. Agnieszka do niedawna mieszkała w naszym mieście, tutaj też zaczynała swoją przygodę z triatlonem, na studia AWF wyjechała do Poznania, ukończyła je, tam też obecnie mieszka i pracuje.

W zespole z Poznania, oprócz Agnieszki, są jeszcze Franek Galla, Stanisław Ritter, Krzysztof Muszyński. Grupa zmagania rozpoczęła w ubiegły poniedziałek, na metę dotarła w piątek, 9 czerwca z czasem 92:45:22. W “kursie dotkniętym wiatrem” drużyna zajęła 4. miejsce.za drużynami z Urugwaju, Republiki Południowej Afryki i Ekwadoru.

Warto jeszcze wspomnieć, że Agnieszka Korpal zasłynęła tym, że jako pierwsza Polka zdobyła na rowerze Koronę Gór Polskich. W czerwcu 2012 wjeżdżała jednośladem na Rysy. W Chinach będzie przebywać do około 20 czerwca.

 

Patryk Witczuk

triatlon, agnieszka korpal, chiny, zawody - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się