:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Andrzej Bratkowski (SLD) o opozycji: Trzymali się za rączki i zapewniali panie o poparciu

Andrzej Bratkowski o opozycji: Trzymali się za rączki i zapewniali panie o poparciu

Ostatnie wydarzenia w Sejmie, związane z głosowaniem na obywatelskim projektem „Ratujmy Kobiety” wywołały ogromną burzę na scenie politycznej i spowodowały lawinę komentarzy. Na czyją stronę przeważy się szala zwycięstwa podczas wyborów samorządowych czy lokalnych? Według Andrzeja Bratkowskiego (SLD), który był gościem „Tematu”, sceny, jakie można było obserwować w Sejmie świadczą tylko o jednym. Ze słów, jakie padły w wywiadzie udzielonym naszej redakcji niewątpliwie powinni być usatysfakcjonowani przeciwnicy PO, Nowoczesnej lub też wyborcy PiS-u. Jak ostatnie wydarzenia skomentował Andrzej Bratkowski?


Zdaniem lokalnego działacza sojuszu, kondycja partii opozycyjnych – PO i Nowoczesnej, jest mówiąc delikatnie, nie najlepsza. - Z wielką przykrością patrzyłem się na zachowanie szczególnie posłów Nowoczesnej, którzy tak aktywnie brali udział w manifestacjach, przychodzili, trzymali się za rączki, wznosili hasła zapewniali panie o poparciu, a kiedy przyszło rzeczywiście do pokazania twarzy, wywiązania się ze składanych obietnic, okazało się, że jest to bardzo mało poważne – podkreślił nasz gość. 


- To niesamowicie smutna prognoza na najbliższą przyszłość. Bo gdyby w tej chwili pan prezes Kaczyński zdecydował się na ogłoszenie wyborów, konia z rzędem temu, który mi odpowie na pytanie, czy opozycja parlamentarna i pozaparlamentarna będzie się w stanie zorganizować, przeprowadzić kampanię, zdobyć środki i zwyciężyć. Jestem pełen obaw. Mimo że politycznie jesteśmy z prezesem Kaczyńskim wobec siebie na politycznych Antypodach, muszę przyznać, że prezes wykazał się niebywałym sprytem politycznym. Tego niestety opozycji i parlamentarnej, i pozaparlamentarnej zabrakło – zaznaczył Andrzej Bratkowski. 


Więcej również o ocenie lokalnej scenie politycznej będzie można usłyszeć w naszej cyklicznej audycji „Rozmowy bardzo w Temacie”. Zapraszamy!


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


andrzej bratkowski opozycja sld ratujmy kobiety - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się