:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Andrzej Bratkowski: Z politycznego przedpokoju

Aktualności, Andrzej Bratkowski politycznego przedpokoju - zdjęcie, fotografia
Temat Szczecinecki 27/03/2012 06:00


Gościem temat.net był Andrzej Bratkowski, wieloletni pedagog i radny Rady Miasta Szczecinka, kandydat na burmistrza w ostatnich wyborach samorządowych.
    Z wieloletnim liderem szczecineckiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, dziś emerytowanym nauczycielem, rozmawialiśmy między innymi o bieżących problemach miasta, o tym, co budzi jego niepokój, a co z kolei jego zdaniem jest na plus.
 Andrzej Bratkowski podzielił się z nami swoimi poglądami patrząc na nie – jak to nazwał – „Z politycznego przedpokoju”. Rozmawia Sławomir Włodarczyk

Reklama

Andrzej Bratkowski: Z politycznego przedpokoju komentarze opinie

 • Wacomir - niezalogowany 2012-03-30 14:38:24

  Przypomnę "Jeśli wygra PIS to benzyna będzie po 4 zł." Wygrało PO benzyna jest po 6zł. Reasumując PO działa o wiele bardziej na szkodę Polaków niż PIS. I jeśli mam wybierać rodzaj kaczora to wolę małego z ambicjami zamiast większego z buzią pełną kłamstw. W Szczecinku partii PIS jest mało - ale szybko przejdzie prawdziwe odrodzenie jeśli uświadomi sobie jak dużo młodych ludzi Polaków popiera PIS w dużych miastach.
  Ale wracając do Pani postu: Pan Bratkowski jest z SLD więc nie rozumiem czemu miesza Pani do tego PIS. A co do grzeczności i kultury: "czy kopała się Pani kiedyś z mułem", "czy mówiła Pani kiedyś do osła" osioł i muł grzecznej mowy nie rozumieją, trzeba krzyknąć, trzeba huknąć a niekiedy pięścią stuknąć, aby przebić tą skorupę samozadowolenia, "rozumku" i układów. Uważam, że Pan Bratkowski wyjątkowo spokojnie się zachowuje, bo ja bym podniósł krzesło i lał, lał, lał pasem, bo osobom które są na tyle obłudne by kłamać w żywe oczy przynajmniej takie lanie się należy - jeśli rodzice uczciwości nie nauczyli.

 • HALINA - niezalogowany 2012-03-30 09:26:19

  Kulturalny człowiek - Radny powinien rzeczowo i grzecznie, przede wszystkim kulturalnie wygłaszać swoje kwestie. Pamiętam w jakiej formie pan Bratkowski podwał swoje wnioski, uwagi i kwestie i chyba nie mamił pan ten argumentów, bo posługiwał się krzykiem, nerwami i złością, zawziętością, zawsze mnie kojarzył się ten pan z partią PIS, a ja na PIS nie głosuję!

 • popl - niezalogowany 2012-03-28 23:17:50

  Lubię to!

 • popl - niezalogowany 2012-03-28 23:15:46

  Jako jedyny zadawał istotne pytania, które były niewygodne dla rządzących, a nad wyraz ważne dla mieszkańców!

 • jodyna53 - niezalogowany 2012-03-28 18:50:38

  Tylko głupia ordynacja sprawiła że Pan Bratkowski nie wszwdł do rady miejskiej.Jak inaczej nazwać że człowiek z ponad 300 głosami jest poza a człek z 65 kieruje radą miejską żenada.

 • Wacomir - niezalogowany 2012-03-28 08:48:41

  Twardo tępi głupotę radnych kłaniających się burmistrzowi.
  Chyba poproszę o materiały z obrad samorządu nagrywane przez TV Zachód i sobie w spokoju pooglądam - coraz bardziej myślę, że warto to zrobić. Inne zdanie niż burmistrz i PO - jak pokazał czas w większości to zdanie jest PRAWDĄ. Bije po oczach różnica zdań bo niekompetencja PO i burmistrza jest ogromna (być może celowa), ale na pewno szkodliwa dla miasta i jego obywateli. Zarzucają kłótliwość, ale przekonanie burmistrza i PO do czegoś dobrego dla miasta to jak kopanie się z mułem. Muł ma zawsze rację, bo jest mułem o małym rozumku i bardzo ograniczonych horyzontach - na dowód od objęcia władzy: podwyżki, spadek populacji, zmniejszenie ilości miejsc pracy, likwidacja zakładów przemysłowych, zwiększone bezrobocie, odpływ funduszów z podatków do organizacji które te fundusze defraudują, puchnięcie magistratu, kłamliwa propaganda w mediach, brak warunków do inwestycji, niekompetencja władz, inwestycje podnoszące koszta stałe miasta, brak inwestycji przynoszących miejsca pracy.

 • Bartłomiej - niezalogowany 2012-03-27 23:12:09

  Pan Bratkowski jest już emerytem i ma jeszcze jednak bardzo wiele energii i zapału do pracy partyjnej. Jak pan Bratkowski chce pracować, poprawiać, kłócić się,(kłócenie się jest owego pana najmocniejszym atutem). Jeżeli ma siłę i zdrowie to niech pracuje zawodowo, a rządzą młodsi, grzeczniejsi i przede wszystkim mądrzejsi. Polecam takim osobom pracę do 70 lat jak tego chce premier Tusk.

 • Wacomir - niezalogowany 2012-03-27 20:08:14

  Jest kryzys - potrzeba dla odmiany kogoś mądrego. Kto jest na tyle mądry aby wiedzieć, że z kwitnącego miasta można o wiele więcej uzyskać niż z miasta bankruta o niewielu miejscach godnej nie śmieciowej pracy. I kogoś kto wbrew korupcji układom kolesiostwu i złodziejstwu krok po kroku będzie dążył do zapewnienia dobrej oferty dla inwestorów: wykwalifikowanych pracowników nie uciekających z miasta, tanich cen wody czynszów ścieków energii elektrycznej. Gwarancji nie podnoszenia podatków zależnych od miasta, ... . Nawet jeśli jest Pan z PO ta partia tak dała Polakom w kość i jeszcze da wielokroć więcej - chyba, że zostanie powstrzymana. To krótka piłka kocha Pan Miasto, kocha Polskę, kocha swoje dzieci i chce dla nich jak najlepiej? Jeśli tak to niech się Pan zastanowi co dało Polsce PO, jeśli Pan nie wie - to bardzo mi przykro i może zasługuje Pan na swój smutny los.

 • Wacomir - niezalogowany 2012-03-27 19:29:35

  Po kłamstwach, podwyżkach, "pseudo inwestycjach", kontroli mediów (tv Gawex), nepotyzmie i niekompetencji na szczeblu lokalnym - widać, że PO to partia "śliskich" i większości uczciwych ludzi obrzydły kłamstwa jej przedstawicieli.
  Ta partia w czasach gdy nie było kryzysu zniszczyła miasto, a teraz to miasto strasznie pogrąży w długach i bezrobociu.
  Acta, emerytury, nowe podatki pozostawią po tej partii kurz.
  Serdecznie Pozdrawiam.

 • Wacomir - niezalogowany 2012-03-27 19:10:42

  Osoba o wielkim intelekcie, sercu, moralności, nieposzlakowanej opinii od lat działającą dla dobra mieszkańców miasta, której celne pytania, prawdomówne komentarze, merytoryczne przygotowanie i nieugiętość moralna (nawet w sytuacjach gdzie każda polityczna miernota PO jest zeszmacana) daje więcej niż nadzieję - daje pewność, że pod jej rządami miasto nareszcie zacznie kwitnąć tworząc lokalny dobrobyt przyciągający wartościowych inwestorów. Tą osobą jest Pani::
  Pawłowicz Joanna (Terra). Mam nadzieję, że w niezależnych mediach więcej będzie informacji o kandydatach nie z PO, aby poznać ich programy naprawy miasta i uchronienia miasta przed skutkami katastrofalnej dla kraju niekompetencji obecnie rządzącej partii PO. Chyba tylko "zero" które pracuje dzięki PO będzie dalej betonowym elektoratem tej partii - pomimo kieratu podwyżek i całego wachlarzu nowych podatków niszczących Polskę.

 • Wacomir - niezalogowany 2012-03-27 18:56:07

  Po pierwsze brak wielu rządowych funduszy na kampanię wyborczą dla Terry; PO dostało. Po drugie w tv Gawex który ogląda duże grono mieszkańców - poza jednym programem z innymi kandydatami non stop był pokazywany Pan JHD i cały czas w superlatywach "jak to Szczecinek wypiękniał". Po trzecie tak w tv G jest cały czas - blokowane są informacje o złodziejstwie i porażkach PO - tak samo jak na forach magistratu, gawexu, powiatu. Po czwarte prawo dotyczące wyborów do magistratu promuje duże partie. Po piąte Terra została zdyskredytowana przez plotkę, że chce zamknąć krono - co niestety ubolewam jest nieprawdą. Analizując stare posty Tematu można zauważyć, iż kampania Terry zaczęła się na tydzień przed wyborami. Na tyle czasu i tak kłamliwą propagandę PO w mediach sponsorowanych - uważam, że Terra odniosła błyskotliwy sukces. Praca organizacji Terry - jest jawna i każdy może się przekonać o tym, że działa dla dobra obywateli miasta.

 • xyz - niezalogowany 2012-03-27 18:12:16

  "Istotą rozwoju jest współpraca..." nie no piękna idea, tylko niestety nie ma nic wspólnego w relacjach, jakie panują w obecnym składzie Rady. Jaka współpraca, pytam? Kolegów z partii, którzy swoje posady (nie tylko te samorządowe) piastują tylko dlatego że są w PO? Jeśli mowa o zastraszaniu, to niech ktoś z nich spróbuje powiedzieć głośno co myśli. Nikt tego nie zrobi, bo nikt nie będzie się chciał wychylać!!! Tylko podlizywanie się, oklaski i mówienie tego co władza chce usłyszeć. Nie jestem zwolennikiem SLD. Ale PEO już mi bokiem wychodzi!

 • mieszkaniec - niezalogowany 2012-03-27 18:07:36

  i włażenia w tyłek burmistrzowi, napisałem mniej ale dosadniej

 • Świadomy - niezalogowany 2012-03-27 17:59:55

  bo dostałbyś dożywocie. To co ty nazywasz awanturnictwem dla mądrych ludzi jest wyrażaniem własnego zdania innego niż "hardy daglas". To co dla ciebie jest współpracą dla mądrych ludzi jest chodzeniem na krótkiej smyczy swojego nieomylnego pana. Musisz się pogodzić że PO się kończy, a ty i twoje układy wraz z nim.

 • Wyborca - niezalogowany 2012-03-27 17:55:32

  Widać bierność i niewiedzę wyborców, ale również ułomność ordynacji wyborczej. Najbardziej wyrazista postać z Rady Miasta w poprzedniej kadencji nie dostała się do niej ponownie. Wielka to strata dla miasta że w radzie nie ma takich ludzi jak Pan Andrzej Bratkowski. Serdecznie pozdrawiam Panie Andrzeju i życzę powodzenia, oraz liczę że jeszcze kiedyś zobaczę Pana w RM, a nawet z miłą chęcią jako burmistrza, a nie to to coś co teraz mamy.

 • bbbbbbbb - niezalogowany 2012-03-27 16:18:34

  Wysłuchałem tego wywiadu i bardzo się cieszę , że nie ma już Pana w Radzie Miasta i mam nadzieje, że już nigdy tam Pan nie zasiądzie. Typowe komunistyczne myślenie. Praca w Radzie nie polega na awanturnictwie tak jak to robiliście i przenosiliście na współpracę między miastem a powiatem kiedy tam komuchy rządziły. Istotą rozwoju jest współpraca dla dobra wszystkich mieszkańców. To , że ciągle majcie jakieś pretensje do rządzących nie znaczy, że macie rację. Robicie tak bo jesteście w opozycji i negujecie wszystko i wszystkich tylko dlatego by dorwać sie do koryta, od którego was oderwano. Kiedyś mieliście wielu członków bo pozyskiwaliście ich zastraszaniem. Z całym szacunkiem ale waszego szefa nikt się nie boi tak jak to było przed laty!
  Za mały to człowiek i nie ma pojęcia o polityce. Ale jak się wybiera kogoś kto sam na siebie głosuje to tak jest :) Wg przysłowia " nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera" !

 • j23 - niezalogowany 2012-03-27 15:15:43

  Gratuluje. Jeśli to mają być Twoi kandydaci na burmistrza to lepiej daj sobie spokój z wychodzeniem z domu w dniu wyborów. Bardzo bym Cię prosił abyś przy okazji przypomniał wyniki, jakie osiągnęli Twoi kandydaci w ostatnich wyborach. Kolejne zmarnowane głosy......

 • j23 - niezalogowany 2012-03-27 15:09:39

  Kończ Waść, wstydu oszczędź!

 • Wacomir - niezalogowany 2012-03-27 13:43:38

  Sprawa jest prosta, wszyscy uczniowie nauczyciela, lub ludzie którzy otrzymali edukację tam gdzie nauczyciel uczył stanowią naturalny elektorat nauczyciela, ponieważ powstaje więź i przekonanie w wyborcy, że zna dosyć dobrze tego nauczyciela więc nauczyciel jest bliższy niż ktoś wcale nie znany, a przez to istnieje większa od zera szansa, iż powołując się na tą bliskość można załatwić ważną dla nas sprawę w krótszym czasie i po mniejszych
  kosztach. Taką samą rolę jak uczniowie u nauczycieli pełnią pacjenci u lekarzy, z jednym małym wyjątkiem - o ile mało nauczycieli którzy dobrze nauczają bierze łapówki o tyle wszyscy nieuczciwi lekarze niezależnie od zdolności biorą spore łapówki od pacjentów. Dwa zawody a jednak wiele cech wspólnych: przekonanie o nieomylności, władza absolutna, kompleks Boga, wypracowanie technik panowania nad grupą lub jednostką.

 • mirka - niezalogowany 2012-03-27 12:09:33

  Cieszę się bardzo,że znalazł się ktoś kto ma takie same poglądy jak ja i nie boi się do tego przyznać.To są też moi kandydaci na burmistrza.Pozdrowienia dla Wacomira.

 • Karlos - niezalogowany 2012-03-27 12:08:22

  Dobrze pamiętam jak Pan Andrzej Bratkowski był radnym. Był bardzo kłótliwym pieniaczem, nie potrafił merytorycznie dyskutować nad żadną sprawą, każdy temat był dla tego Pan powodem do awantur i awanturnictwa. Bardzo dobrze, że dziś nie już Tego Pana nie ma we władzach naszego miasta. Panu Bratkowskiemu już wyborcy szczecineccy podziękowali i odstawiali tego Pana na "aut".

 • Wacomir - niezalogowany 2012-03-27 11:02:26

  W przeciwieństwie do bełkotu obiecanek bez pokrycia Pana Piotra Zientarskiego z PO. Co prawda nie zapoznałem się z opisem sesji rady miasta, gdy Pan Andrzej Bratkowski zasiadał w radzie, ale na pewno się zapoznam, ponieważ warto poznać działania kandydata na burmistrza przed wyborem. PS: Jeśli burmistrza Szczecinka obywatele wywiozą na taczkach w tym roku - to moimi kandydatami na burmistrza zostanie Pani: Pawłowicz Joanna (Terra) i Pan: Andrzej Bratkowski (SLD), ale najlepiej by było aby dla dobra miasta każdy polityk, burmistrz, lub radny zrzekł się przynależności klubowej z prostego powodu: aby nie było na niego odgórnych nacisków jego partii wymuszających podejmowanie złych dla miasta decyzji pod groźbą wymiany polityka lub wykluczenia z klubu i drenażu funduszy miasta do partii polityka - mechanizm tego ujawniły przed wyborami niezależne media na przykładzie powiązań korupcyjnych partii PO. Wtedy fundusze pozostaną w Szczecinku (nie będą kradzione) a burmistrz będzie mógł spokojnie wybrać najlepsze dla rozwoju miasta oferty - nie ważne z której opcji politycznej.

 • SB24 - niezalogowany 2012-03-27 09:23:02

  Radny, pedagog, były nauczyciel, a szkolnictwo w Szczecinku położone na łopatki. Co te pedagogi robią w tej radzie miejskiej? Zemsta jakaś czy coś?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"