:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C całkowite zachmurzenie

Angielski w urzędzie: Jak się nauczyć, nie będąc na kursie? Trzy osoby z zarzutami

Aktualności, Angielski urzędzie nauczyć będąc kursie osoby zarzutami - zdjęcie, fotografia

Wyjazdy urzędników szczecineckiego ratusza na kurs języka angielskiego, który był refundowany przez Powiatowy Urząd Pracy, raczej się nie opłacały.

W marcu 2016 w kręgu osób, którymi zainteresowała się policja, oprócz zatrzymanego 53-letniego urzędnika Urzędu Miasta, znalazł się także zastępca burmistrza Daniel Rak. Policjanci postawili mu zarzut oszustwa wyłudzenia dotacji z PUP na kwotę nie mniejszą niż 60 000 zł. Sprawę na początku prowadziła Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim. Teraz zajmuje się nią Prokuratura Okręgowa w Koszalinie. Zarzuty usłyszały już nie dwie, a trzy osoby.

- Prowadzącej szkolenia zarzucono nierzetelne wystawienie faktur za szkolenia - informuje Temat prokurator Ryszard Gąsiorowski. - Certyfikaty o zakończonym kursie otrzymały osoby, które nigdy na nim nie były. - Inspektor w Urzędzie Miasta podrabiał podpisy, poświadczał nieprawdę i zniszczył niektóre dokumenty. Wiceburmistrzowi przedstawiono zarzut niedopełnienia i przekroczenia uprawnień oraz nakłaniania inspektora do niszczenia części dokumentacji, która była używana przy rozliczaniu kursu. Śledczy twierdzą także, że wiceburmistrz wiedział o nieprawdziwych informacjach dotyczących ilości szkolonych osób, wysyłanych do Urzędu Pracy.

- W kursie brało udział mniej osób niż wynikało to z umowy podpisanej z PUP. Mało tego: niektórzy urzędnicy w ogóle nie wiedzieli, że figurują na listach i “jeżdżą” na szkolenia. Używano także ich danych osobowych bez ich wiedzy - podkreśla prokurator.

Śledztwo będzie jeszcze prowadzone. Powołany będzie między innymi biegły który ma wykazać, jaki naprawdę był koszt nauki angielskiego i jak się to ma do faktur przedłożonych w urzędach. Zostały złożone także wnioski dowodowe dotyczące przesłuchań kolejnych osób.

Angielski w urzędzie: Jak się nauczyć, nie będąc na kursie? Trzy osoby z zarzutami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com