:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Anna Nowak: Facetka - co to za s(twór)?

Anna Nowak: Facetka - co to za s(twór)?

Jeżeli facetka to kobieta, to czy kobietka to facet? Będąc zwykłym użytkownikiem, a raczej użytkowniczką chodników, zdarza mi się słyszeć to i owo....A to, że jedna pani opowiada drugi pani jak to teraz leki drogie, a to jak pan mówi do innego pana „jak to dobrze poszedł skok naszemu Kamilowi Stochowi - wprost złoty chłopak”... Nie mam w naturze podsłuchiwać, ale czasami mimowolnie jesteśmy świadkami takiej czy innej rozmowy. I teraz będzie o tej innej...Siedzę sobie na przystanku, obok pan z panią rozmawiają z wielkim ożywieniem o tym, jak to pewna facetka weszła na pasy i to całkiem bez ostrzeżenia, ledwo udało się ominąć. I to tak, że o mały włos pan z roweru nie spadł!


Wróć „facetka” a co to, kto to? Okazuje się, że i jest ale czy powinna być?
Wróćmy do źródła wszystko zaczęło się od mężczyzny, który potocznie może być nazwany chłopakiem (np. mój chłopak), gościem (ej, gościu), starym (mój stary to lub tamto) facetem ( tutaj określenie mój facet jest jak najbardziej na +).
Jest jeszcze kobieciarz, babiarz - a mógłby być po prostu „podrywacz”.
I wracamy do facetki. Przecież jest tyle potocznych określeń odnoszących się do kobiet, np. dziewczyna, babeczka, babka, ta pani, kapłanka domowego ogniska, stara - też oczywiście się zdarza - ale to nadal kobiety.
Ta facetka to w moim odczuciu zupełnie nietrafione określenie, no chyba że do mężczyzny można by przypisać określenie „kobiet”. Hmmm...
Podzieliłam się swoimi spostrzeżeniami. Tak oto powstała zagorzała dyskusja, a zdania mocno podzielone. Zdaniem jednych, skoro jest facet to i facetka powinna być; 
zdaniem kolejnych słowo „facetka” powinno być zakazane i natychmiast wycofane z użytku; no i w takim układzie „kobiet” jako potoczna nazwa mężczyzny byłby zupełnie na miejscu. Było również pytanie: jeżeli facetka to kobieta, to czy kobietka to facet? Jest także dalszy ciąg rozważań, bo jeśli jest marynarz to i marynarka, a jeśli kierowca to jest i kierownica, no bo przecież jest minister i ministra i nikogo to nie dziwi. Ale czy na pewno?

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


anna nowak facetka chodniki kamil stoch mężczyzna - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-03-11 06:39:34

    Kazda celebrytka uzywa okreslenia "moj facet". Czy taka sytuacja jest dobra? Niekoniecznie. Nie wiem kim jest "celebrytka". Mezczyzna znajduje sie tysiace lat swietlnych dalej niz "facet". Ktoz to taki "facet"? Hmmmm. Facetka to taka sama facetka jak facet...bez znaczenia dla swiata. Po prostu facetka. Facet to taki ktos kto umie dac w morde, albo sikac w bramie. Facet, szanowna Pani "nie jest na +". Za duzo TV, szanowna Pani.

Dodajesz jako: Zaloguj się