:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Anna Nowak pisze w Temacie. O obdartych obcasach i marynarkach w kratkę

Anna Nowak pisze w Temacie. O obdartych obcasach i marynarkach w kratkę

Pięknie się żyje w naszym Szczecinku. Nie rozumiem malkontentów, którzy ciągle wymyślają że coś zepsute albo działa nie do końca. Czy nie jest ładnie, porządnie i skutecznie? Jest. Nowe? Tak. Drogie? Też tak. Więc musi dobre być. 


Więc o co chodzi tym razem, kobieto? No… że na przykład jest gdzie szpilkę wsadzić. Całkiem na przekór powiedzeniu. Dosłownie.
Jak żyć? Ale tak, jako kobieta w szpilkach…. Człowiek wychodzi z domu i od razu wydziera włosy z głowy. A to nierówna kostka polbrukowa, a to dziura w chodniku. Ja nie mówię, że od razu trzeba szpilkostradę w Szczecinku budować… Ale czy nie można wziąć pod uwagę tego, żeby chociaż trochę ułatwić poruszanie się po mieście pań w tzw. szpilkach? Pomogłoby to również małym dzieciom, matkom z wózkami, biegaczom. Oczywiście bruk, kamienie, betonowe płyty chodnikowe, też mają swoje zalety. Ale gdzie tu jakość? Bo jeśli to wszystko nie jest ułożone równo, zgodnie ze sztuką, to o obdarty obcas, a i o potknięcie, nietrudno.
Bosche, wywalić się w szpilkach na środku miasta? Nawet sobie tego w połowie nie wyobrażam.
Panowie też mogą powiedzieć że lekko nie jest. Ale tym razem na przykładzie przedstawicieli władzy w telewizorze. No bo do czego pasuje marynarka w kratę? My, szczecineckie szafiary wiemy, że do męskiego golfa. Nie, nie samochodu. I koniecznie zegarek taki, że widać cenę. Jak u ministrów z Platformy. Więc do tego właśnie pasuje marynarka w kratę. A do czego nie pasuje? To właśnie zaprezentował w telewizji kablowej wiceburmistrz Szczecinka, który jak mówią, chce być teraz burmistrzem. W założeniu miało być smart casual, a wyszło co wyszło. Stalowa koszula garniturowa, zarzucona jakąś awaryjną marynarką w kratę. Wiem, wiem. Pewnie wcześniej właściwa się wypaprała w tuszu od pieczątki, więc szybko przed nagraniem trzeba było przykombinować i pożyczyć. Nawet czytający z dostarczonej kartki starszy redaktor tv kablowej był ubrany bardziej stylowo: biaława koszula w paski z różowymi paseczkami i żółtawy, moherowy sweterek. Może mleczny, może zimna wanilia. Okej. Więc jak się ma róż do żółtego - sami oceńcie. Ale jak się ma krata do wieczorowej koszuli - to już lepiej nie mówić. Coś jakby wyjście w szlafroczku i okularach przeciwsłonecznych na popołudniowy spacer po osiedlu.
Nie wolno. No nie wolno i koniec. Sojowe latte podane w kubku z Cepelii. Gites majonez.
Jak już wspomniałam na wstępie, jeśli chodzi o moje poczucie estetyki wobec otoczenia jestem bardzo zadowolona z pięknych rzeczy w Szczecinku, nawet jeśli są czasem zbyt śmiałe w zamyśle albo na początku dziwne. Bym wolała jednak, żeby mężczyźni nie tylko lepiej projektowali chodniki dla kobiet, ale i radzili się w sprawach swojego ubioru kogoś, kto się zna. Na przykład mnie :) 
Do następnego razu. Pa!
 

Wasza
Ania Nowak

anna nowak pisze felieton opinie obcasy marynarka - komentarze opinie

 • gość 2018-01-12 19:47:40

  Marnarka w kratę to w miarę nowy trend, więc brawo dla Raka za odwagę. A felieton czepialski. Pokaż się Anno, zobaczymy jaka z Ciebie elegantka :))

 • gość 2018-01-12 21:44:04

  Marynarka w kratę, była modna już jakieś dwa lata temu, więc przestań pleść trzy po trzy. Felieton czyta się przyjemnie, cudownie plastyczne zdania. DLA TYCH CO SIĘ ZNAJĄ w szczecineckich smaczkach: wyjście w szlafroczku i okularach przeciwsłonecznych na popołudniowy spacer po osiedlu, PO ALKOHOL NA KLINA...

 • gość 2018-01-12 23:30:28

  no ten strary "redaktor" faktycznie dał sie z komucha przerobic na mohera. hihihi. Czasy zmieniają prywyczki.

 • gość 2018-01-13 02:19:03

  Zgrabnie

 • gość 2018-01-13 09:30:42

  Aja chciałbym zobaczyć Anię - może zaprezentujesz swoje fotki dla poparcia swojego artykułu?

 • gość 2018-01-13 11:56:39

  Marynarka w kratę jest ponadczasowa - ale to z czym się ją zakłada to inna kwestia. Elegancka koszula wymaga innej oprawy. Z podstawami nie ma co dyskutować, do koszuli na krótki rękaw nie zakładamy krawata ani marynarki a do marynarki w kratę koszuli garniturowej.

 • gość 2018-01-13 13:31:05

  od kiedy trzeba popierać felieton zdjęciem. A co już lewactwo chce kogoś zniszczyć?

 • gość 2018-01-13 14:38:46

  brawo ,pani Aniu ! z tym ubiorem u naszych "celebrytów " faktycznie jest nie najlepiej ,wspomniał bym jeszcze o prezenterach tv .

 • gość 2018-01-13 18:46:24

  Koszula w kratkę jest na czasie koszula też ok ....czepiacie się Raka bo wyszedł przed szereg ...Ania Nowak nie wie o czym pisze ..tyle w temacie

 • gość 2018-01-13 19:35:35

  Szpilek nie noszę, więc szpilkostrada nie dla mnie. Chociaż na nierównej powierzchni w każdych butach można się potknąć. Mnie bardziej niepokoją wklęsłości na deptaku ul. Bartoszewskiego, i tak w myślach pozostanie u mnie jako 9-go Maja. Pierwsze ulewy albo roztopy zweryfikują temat. Co do ubioru "pana", któremu marzy się przyszłe burmistrzowanie...... Kiedyś mówiło się " noblesse oblige". Chociaż zdecydowanie wolę powiedzenie " żona Cezara musi być poza wszelkimi podejrzeniami", a z tym u tego "pana" krucho......

 • Gość - niezalogowany 2018-01-14 06:04:20

  Kraciarz trafi za kratki

 • gość 2018-01-14 14:16:16

  Cóż , moim skromnym i bardzo osobistym zdaniem to nie jest aż tak ważne co i jak się nosi , nawet nie jest tak ważne co się mówi . Ważniejsze jest co i jak się robi . Nie jestem fanem wiceburmistrza , nawet jakby przeciwnie ... nie lubię go. Ale ... ten artykuł jest z lekka niedopracowany .... ni to uliczna gwara , ni to wywód publicysty ... . Jeśli stawiamy komuś zarzut niechlujstwa w ubiorze , zadbajmy , by nikt nam nie zarzucił niechlujstwa wypowiedzi .

 • gość 2018-01-15 16:47:47

  A co miała napisać? Napisałaby prawdę, to podałby ja do Sądu. I mimo, że to prawda, to by ... przegrała. I jeszcze by mu się musiała zrzucić na nową marynarkę ze wstawkami ze skóry.

 • gość 2018-01-16 12:30:29

  Ma być na czasie i wygodnie.Nic takiego się nie stało,ze burmistrz ubrał marynarkę typu casual z resztą obecnie w modną kratkę do koszuli garniturowej.Najważniejsze że była czysta.Większość nie rozróżnia koszul garniturowych od innych.Pan redaktor w stylu/ Czarzastego/przewodniczącego SLD/też występującego w kolorowych sweterkach w TV.Jeśli chodzi o chodniki to panie chodzące w szpilkach w całej Europie maja kłopoty,a najwięcej w zabytkowych dzielnicach miast.Proszę pamiętać,żeby nie zakładać szpilek do samochodu jeśli zrezygnuje się z pieszego przemierzania miasta.Wiem,wiem,z kobiece nogi w szpilkach wyglądaj najładniej.

 • sas - niezalogowany 2018-01-16 23:16:49

  Przymiarka do ubrania w paski moda przejściowa z kraty za kratę

 • Adam Nowak - niezalogowany 2018-01-17 11:37:24

  Wasza Ania Nowak hehe widzę że dużo osób ją miało

 • gość 2018-01-26 22:50:57

  "Adam Nowak - niezalogowany 2018-01-17 11:37:24 Wasza Ania Nowak hehe widzę że dużo osób ją miało." Co za seksistowska uwaga! Jeszcze nie zalała nas masa arabskich mężczyzn i proszę się dostosować do naszej polskiej kultury, która kobiety stawia na piedestał, obojętnie czym się zajmują lub zajmowały. GDZIE CI MĘŻCZYŹNI?

Dodajesz jako: Zaloguj się