:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Apokalipsa w szczecinekiej PO
Zofia Agatka - blog 11/07/2018 06:02

Ciekawie się ostatnio zrobiło na naszym lokalnym politycznym podwórku. Można nawet powiedzieć, że jest nie tylko ciekawie ale i gorąco. Wystawienie Wiesława Suchowiejko jako kandydata Porozumienia Samorządowego na burmistrza Szczecinka spotkało się z niemal histeryczną, a już na pewno nie przemyślaną i mocno emocjonalną reakcją obecnego Burmistrza w postaci felietonu, w którym zaatakował, na granicy z obrazą, szefa PS Starostę Krzysztofa Lisa, swojego koalicjanta w Radzie Powiatu. Co ciekawe, kiedy 4 lata temu Lis wystawił kandydatów do Rady Miasta Szczecinek takiej reakcji nie było. Może więc chodzi nie o to, że wystawiał ale kogo wystawił a Douglas się, po prostu, Suchowiejki boi.

 

Tak nieprzemyślany atak jest reakcją histeryczną ale nie tylko. W sposób oczywisty obrazuje po pierwsze podejście JHD do szczecineckiej polityki. Zasada – to jest moje miasto i ja wiem co jest najlepsze – jest już przypisana do JHD. Ale tym razem wydaje mu się, że może decydować komu wolno kandydować a komu nie, co dość mocno przypomina praktyki środowisk, które burmistrz sam krytykuje.

Po drugie, te emocje wywołuje również zaangażowanie syna JHD w lokalną politykę. Młody Douglas na naszym podwórku znaczy cokolwiek tylko do momentu dopóki tatuś jest przy władzy. Teraz nadszedł czas zmiany w ratuszu i jeżeli nie wygra osoba namaszczona przez JHD to znany z obrażania wszystkich dookoła, Jakub nie ma czego szukać w Szczecinku a chętnych do „wbicia noża” zapewne jest wielu. I świadomość tego faktu nie daje spać staremu HD i zapewne wielu osobom, które żyją z tego że obecna ekipa jest przy władzy.

Jest coś jeszcze co musiało rozwścieczyć, bezpośredniego ale umiejącego zapanować nad emocjami burmistrza Douglasa. A mianowicie to, że w trakcie jednego z wywiadów, w którym przedstawiano Wiesława Suchowiejko kandydata, Szef Porozumienia Samorządowego, wyliczając osoby, które ostatnio odeszły lub przestały się interesować lokalną PO, powiedział całą prawdę o szczecineckiej Platformie a kandydatura byłego jej posła jest tego idealnym zobrazowaniem. A prawda jest taka, że szczecineckie struktury największej partii opozycyjnej już od dawna nie istnieją. Zaangażowani w jej działanie są w tej chwili już tylko ludzie, którzy dzięki tej ekipie mają stołki. Reszta, albo odeszła albo przestała się lokalną PO, tak mocno działalnością różniącą się od centrali, interesować.

Dlaczego do tego doszło? Jak zniszczono szczecinecką platformę? Żeby odpowiedzieć na to pytanie należy cofnąć się do momentu, w którym młody HD zaczął mieszać się w lokalną politykę i co pokazała telewizja TVN, również biznes. Ale to już kiedy indziej.

Konkluzja nasuwa się również inna. Głupim felietonem Jerzy HD zachował się jak karp przyśpieszający wigilię. Wydaje się oczywistym, że po takiej obrazie Starosta Lis po prostu zerwie koalicję w powiecie i wywali synka burmistrza z Zarządu Powiatu. PO nie jest mu, w tej chwili, potrzebna aby rządzić. Tylko do tego potrzeba charakteru i odwagi. Odwagi Panie Starosto – tej watahy nie trzeba dorzynać, jej już nie ma.

Zofia Agatka

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

polityka suchowiejko porozumienie po szczecinek burmistrz koalicja - komentarze opinie

 • gość 2018-07-11 08:54:02

  Bardzo trafny tekst. Jego miasto JEGO JHD, nauczył nas przypisywać sobie sukcesy innych. Swoje też miał, ale bez przesady. Na przykład główne ulice naszego miasta zrobił Powiat, czyli raczej Lis, nie Daglas - 28 Lutego, Wyszyńskiego, Jana Pawła II. Pamiętacie jaki był tam syf? Potem dopiero dzięki kolesiom z POartii udało się pozyskać pieniądze na zamek, czy park, Takie czasy. Ale to już przeszłość, dzisiaj obrażanie kolegów, mieszkańców którzy mają inne zdanie stało się normą. Czy takiej normy oczekujemy ? W zamian za bratki w ulicznych rabatkach? Lis ma wszystkie karty w rękach, PO rozpada się na oczach swego wodza. W Starostwie ma bidul, ze 3 radnych, Reszta już dawno go opuściła. Zatem czy Lisek zdecyduje się bronić swego dobrego imienia? A jeszcze je ma! Jak mowi, ma kwity na kłamstwa JHD pod swoim adresem, to buch do sądu i niech przeprasza, inaczej tego nie zrobi. Ciach z koalicji, wyrzucić wichrzycieli. NIe trzeba zmieniać koalicji na nową i dzielić stołki - Można do końca kadencji udowodnić, że można rządzić bez nepotyzmu i podziałów, które buduje PO.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 09:54:10

  Strzał w 10

 • gość 2018-07-11 10:17:21

  Co do PO to jej struktury dawno się sypnęly. Zresztą od początku większość jej członków to zwykli karierowicze którzy dla stołków w niej byli. Tak jest w każdej partii będącej u władzy ale tutaj szczególnie widać to jaskrawo. Zresztą wspomniany Suchowiejko jest tego przykładem. Dopóki był posłem nie przeszkadzało mu to co robią koledzy i grzecznie podnosił rączki na głosowaniach. Gdy przegrał wybory i nie dostał intratnego stołka raptem zaczął krytykować kolegów zostawił ich uciekając jak szczur z tonącego okrętu przyczepiając się do tworu zwanego Porozumieniem a faktycznie składającego się z tylko z osób które łączy tylko własny interes. Co do tego że JHD i jego syn delikatnie mówiąc nie są zawsze osobami w stosunku do innych grzecznymi to prawda ,ale też to co napisał o staroście to też w dużej mierze prawda.

 • gość 2018-07-11 11:21:39

  Lis i jego ugrupowanie wcale nie są lepsi. Pokazywany jest nepotyzm starosty i jego ludzi jak na dłoni. Wygodne życie na koszt społeczeństwa. sitwa i tyle

 • gość 2018-07-12 09:52:22

  Normalnie armnagedon

 • gość 2018-07-12 10:33:36

  Jaki nepotyzm?? człowieku idź do szkoły, bo bzdurzysz

 • gość 2018-07-12 11:16:08

  Wart pac pałaca, a pałac paca. Pokłócili się panowie bo złoty interes wymyka się obu. Teraz trzeba ratować co się da i stąd taka bezpardonowa walka obu panów. Prawda jest taka, że Szczecinek i powiat dzięki tym panom drepcze w miejscu. Ponowny wybór obu tych opcji to gwarancja stagnacji. Szczecinek po rządach Golińskiego miał dobre notowania i podstawy do rywalizacji z podobnymi miastami. Dziś jest daleko w tyle choćby za Chojnicami. Innych miast nie wymienię oszczędzając wstydu JHD i Lisowi. Czas na zmiany, idzie nowe.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"