:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

Apokalipsa w szczecineckiej PO

Apokalipsa w szczecinekiej PO

Ciekawie się ostatnio zrobiło na naszym lokalnym politycznym podwórku. Można nawet powiedzieć, że jest nie tylko ciekawie ale i gorąco. Wystawienie Wiesława Suchowiejko jako kandydata Porozumienia Samorządowego na burmistrza Szczecinka spotkało się z niemal histeryczną, a już na pewno nie przemyślaną i mocno emocjonalną reakcją obecnego Burmistrza w postaci felietonu, w którym zaatakował, na granicy z obrazą, szefa PS Starostę Krzysztofa Lisa, swojego koalicjanta w Radzie Powiatu. Co ciekawe, kiedy 4 lata temu Lis wystawił kandydatów do Rady Miasta Szczecinek takiej reakcji nie było. Może więc chodzi nie o to, że wystawiał ale kogo wystawił a Douglas się, po prostu, Suchowiejki boi.

 

Tak nieprzemyślany atak jest reakcją histeryczną ale nie tylko. W sposób oczywisty obrazuje po pierwsze podejście JHD do szczecineckiej polityki. Zasada – to jest moje miasto i ja wiem co jest najlepsze – jest już przypisana do JHD. Ale tym razem wydaje mu się, że może decydować komu wolno kandydować a komu nie, co dość mocno przypomina praktyki środowisk, które burmistrz sam krytykuje.

Po drugie, te emocje wywołuje również zaangażowanie syna JHD w lokalną politykę. Młody Douglas na naszym podwórku znaczy cokolwiek tylko do momentu dopóki tatuś jest przy władzy. Teraz nadszedł czas zmiany w ratuszu i jeżeli nie wygra osoba namaszczona przez JHD to znany z obrażania wszystkich dookoła, Jakub nie ma czego szukać w Szczecinku a chętnych do „wbicia noża” zapewne jest wielu. I świadomość tego faktu nie daje spać staremu HD i zapewne wielu osobom, które żyją z tego że obecna ekipa jest przy władzy.

Jest coś jeszcze co musiało rozwścieczyć, bezpośredniego ale umiejącego zapanować nad emocjami burmistrza Douglasa. A mianowicie to, że w trakcie jednego z wywiadów, w którym przedstawiano Wiesława Suchowiejko kandydata, Szef Porozumienia Samorządowego, wyliczając osoby, które ostatnio odeszły lub przestały się interesować lokalną PO, powiedział całą prawdę o szczecineckiej Platformie a kandydatura byłego jej posła jest tego idealnym zobrazowaniem. A prawda jest taka, że szczecineckie struktury największej partii opozycyjnej już od dawna nie istnieją. Zaangażowani w jej działanie są w tej chwili już tylko ludzie, którzy dzięki tej ekipie mają stołki. Reszta, albo odeszła albo przestała się lokalną PO, tak mocno działalnością różniącą się od centrali, interesować.

Dlaczego do tego doszło? Jak zniszczono szczecinecką platformę? Żeby odpowiedzieć na to pytanie należy cofnąć się do momentu, w którym młody HD zaczął mieszać się w lokalną politykę i co pokazała telewizja TVN, również biznes. Ale to już kiedy indziej.

Konkluzja nasuwa się również inna. Głupim felietonem Jerzy HD zachował się jak karp przyśpieszający wigilię. Wydaje się oczywistym, że po takiej obrazie Starosta Lis po prostu zerwie koalicję w powiecie i wywali synka burmistrza z Zarządu Powiatu. PO nie jest mu, w tej chwili, potrzebna aby rządzić. Tylko do tego potrzeba charakteru i odwagi. Odwagi Panie Starosto – tej watahy nie trzeba dorzynać, jej już nie ma.

Zofia Agatka


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


polityka suchowiejko porozumienie po szczecinek burmistrz koalicja - komentarze opinie

 • gość 2018-07-11 08:54:02

  Bardzo trafny tekst. Jego miasto JEGO JHD, nauczył nas przypisywać sobie sukcesy innych. Swoje też miał, ale bez przesady. Na przykład główne ulice naszego miasta zrobił Powiat, czyli raczej Lis, nie Daglas - 28 Lutego, Wyszyńskiego, Jana Pawła II. Pamiętacie jaki był tam syf? Potem dopiero dzięki kolesiom z POartii udało się pozyskać pieniądze na zamek, czy park, Takie czasy. Ale to już przeszłość, dzisiaj obrażanie kolegów, mieszkańców którzy mają inne zdanie stało się normą. Czy takiej normy oczekujemy ? W zamian za bratki w ulicznych rabatkach? Lis ma wszystkie karty w rękach, PO rozpada się na oczach swego wodza. W Starostwie ma bidul, ze 3 radnych, Reszta już dawno go opuściła. Zatem czy Lisek zdecyduje się bronić swego dobrego imienia? A jeszcze je ma! Jak mowi, ma kwity na kłamstwa JHD pod swoim adresem, to buch do sądu i niech przeprasza, inaczej tego nie zrobi. Ciach z koalicji, wyrzucić wichrzycieli. NIe trzeba zmieniać koalicji na nową i dzielić stołki - Można do końca kadencji udowodnić, że można rządzić bez nepotyzmu i podziałów, które buduje PO.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 09:54:10

  Strzał w 10

 • gość 2018-07-11 10:17:21

  Co do PO to jej struktury dawno się sypnęly. Zresztą od początku większość jej członków to zwykli karierowicze którzy dla stołków w niej byli. Tak jest w każdej partii będącej u władzy ale tutaj szczególnie widać to jaskrawo. Zresztą wspomniany Suchowiejko jest tego przykładem. Dopóki był posłem nie przeszkadzało mu to co robią koledzy i grzecznie podnosił rączki na głosowaniach. Gdy przegrał wybory i nie dostał intratnego stołka raptem zaczął krytykować kolegów zostawił ich uciekając jak szczur z tonącego okrętu przyczepiając się do tworu zwanego Porozumieniem a faktycznie składającego się z tylko z osób które łączy tylko własny interes. Co do tego że JHD i jego syn delikatnie mówiąc nie są zawsze osobami w stosunku do innych grzecznymi to prawda ,ale też to co napisał o staroście to też w dużej mierze prawda.

 • gość 2018-07-11 11:21:39

  Lis i jego ugrupowanie wcale nie są lepsi. Pokazywany jest nepotyzm starosty i jego ludzi jak na dłoni. Wygodne życie na koszt społeczeństwa. sitwa i tyle

 • gość 2018-07-12 09:52:22

  Normalnie armnagedon

 • gość 2018-07-12 10:33:36

  Jaki nepotyzm?? człowieku idź do szkoły, bo bzdurzysz

 • gość 2018-07-12 11:16:08

  Wart pac pałaca, a pałac paca. Pokłócili się panowie bo złoty interes wymyka się obu. Teraz trzeba ratować co się da i stąd taka bezpardonowa walka obu panów. Prawda jest taka, że Szczecinek i powiat dzięki tym panom drepcze w miejscu. Ponowny wybór obu tych opcji to gwarancja stagnacji. Szczecinek po rządach Golińskiego miał dobre notowania i podstawy do rywalizacji z podobnymi miastami. Dziś jest daleko w tyle choćby za Chojnicami. Innych miast nie wymienię oszczędzając wstydu JHD i Lisowi. Czas na zmiany, idzie nowe.

Dodajesz jako: Zaloguj się