:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

Aqua spinning w Szczecinku. Dotacja przyznana, dokumenty podpisane

Aqua spinning w Szczecinku? Od września na miejskim basenie będzie można skorzystać z nowej oferty, która dotąd dostępna była jedynie w innych, sąsiednich miastach. Wszystko przez to, że spółka Aqua Tur w Szczecinku wzięła udział w ogłoszonym w tym roku przez Urząd Marszałkowski konkursie, dzięki któremu zachodniopomorskie samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie modernizacji infrastruktury sportowej. Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel 1 350 000 zł. Z dofinansowania skorzystają dokładnie 76 samorządy. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł.


W piątek, 6.07 wicemarszałek Tomasz Sobieraj spotkał się w szczecineckim ratuszu z burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem i prezesem spółki Aqua Tur w Szczecinku Beatą Bracką, by podpisać stosowną umowę na doposażenie miejskiego basenu. - Ten sprzęt jest na pewno niezwykle potrzebny – zauważył Tomasz Sobieraj. 
Jak poinformowano, spółka Aqua Tur otrzyma z Urzędu Marszałkowskiego dotację w wysokości 20 tys. zł. Tyle samo dołoży także szczecinecki Urząd Miasta. Na co konkretnie zostaną przeznaczone pieniądze?


- Po raz kolejny spółka Aqua Tur otrzymuje pieniądze na doposażenie obiektów sportowych w nowoczesny sprzęt – powiedziała podczas konferencji prasowej Beata Bracka, prezes miejskiego basenu. – Cieszę się, że w ten sposób będziemy mogli uatrakcyjnić nasz obiekt. Otrzymane środki w większej części zamierzamy przeznaczyć na zakup rowerów wodnych. Od września chcemy bowiem ruszyć z zajęciami z aqua spinningu, który stał się ostatnio najmodniejszą formą prowadzenia zajęć na pływalniach. 


Jak poinformowała Beata Bracka, aqua spinning jest połączeniem spinningu i aqua aerobiku. - Zaletą tych zajęć jest brak posiadania jakiejkolwiek kondycji oraz umiejętności pływania – zaznaczyła szefowa basenu. - Praca podczas tych zajęć jest bardzo intensywna, aczkolwiek zmęczenie, ze względu na to, że zajęcia odbywają się w wodzie, jest mniej odczuwalne. Jest to również znakomita forma rehabilitacji dla osób po różnego rodzaju zabiegach operacyjnych, kontuzjach, głównie kończyn dolnych, bioder. Wszystkiemu towarzyszy dynamiczna muzyka, która również motywuje do ćwiczeń w wodzie. Są też specjalnie szkoleni instruktorzy. Myślę, że wszyscy, którzy chcieliby polepszyć swoją kondycję fizyczną lub powrócić do formy, znajdą na pewno coś dla siebie. W momencie, kiedy otrzymamy rowery, stworzymy atrakcyjną ofertę dla wszystkich klientów. 
Z dotacji pozyskanej z Urzędu Marszałkowskiego zostanie także zakupiony sprzęt do nauki pływania dla dzieci i młodzieży. – Będzie on przeznaczony głównie dla najmłodszych, którzy podczas zajęć oswajają się z wodą – poinformowała na koniec Beata Bracka. 


aqua spinnning basen szczecinek dotacja dokumenty urząd marszałkowski konkurs dofinansowanie infastruktura - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się