:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

ARiMR w Szczecinku: Poprzedni kierownik przywrócony do pracy w agencji

Aktualności, ARiMR Szczecinku Poprzedni kierownik przywrócony pracy agencji - zdjęcie, fotografia

Wraz z początkiem marca głośno było o zmianach kadrowych w szczecineckim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nowym kierownikiem został, będący nim już w latach 2002-08 Robert Fabisiak, zastępując na stanowisku Adama Podporę. Z poprzednim kierownikiem ARiMR rozwiązała umowę o pracę.

- Pan Adam Podpora został odwołany ze stanowiska Kierownika Biura Powiatowego przez Dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Pana Dariusza Kłosa, zgodnie z procedurą wynikającą z Ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2016.50) - informuje pytane przez nas Biuro Prasowe ARiMR.

Okoliczni rolnicy zebrali ponad 650 podpisów za nieodwoływaniem kierownika. Jest to prawie połowa wszystkich rolników składających wnioski o płatności w biurze powiatowym ARiMR w Szczecinku.

- Nowa władza wprowadza porządki po swojemu, i to tyle - mówi Przewodniczący Powiatowej Izby Rolniczej, Jerzy Mariak.

Dlaczego został zwolniony?

- Trudno mi powiedzieć, bo to nie ja rozwiązywałem umowę jako przedstawiciel prezesa, tylko poprzedni dyrektor. W momencie, gdy przyszedłem do oddziału, pan Adam już nie pracował - mówi Jerzy Żywotko, po. Dyrektora Oddziału ARiMR w Szczecinie. 

- Nasze pismo z protestem zostało złożone w biurach poselskich i ARiMR w Szczecinie. Chyba zostało uwzględnione, bo Adam Podpora dostał propozycję pracy i ją przyjął. To bardzo dobry fachowiec, cieszył i cieszy się zaufaniem społecznym jako kierownik, nie wywyższał się, z każdym potrafił się porozumieć - podkreśla Jerzy Mariak z Izby Rolniczej. 

- Pan Adam Podpora zwrócił się z prośbą o przywrócenie go do pracy - informuje tymczasem Biuro Prasowe ARiMR. - Prezes ARiMR Daniel Obajtek wyraził zgodę na zatrudnienie go na stanowisku pracy ds. aktualizacji GIS, z uwagi na doświadczenie zawodowe zdobyte na stanowisku geodety.

- Został przywrócony do pracy na warunkach, które zaakceptował - mówi Jerzy Żywotko, po. Dyrektora Oddziału ARiMR w Szczecinie.- Moje postępowanie zmierzało do przywrócenia go do pracy. I to zostało uwieńczone sukcesem. 

Czy petycja rolników miała wpływ na przywrócenie go do pracy?

- Nie jestem upoważniony do udzielania takich informacji… 

ARiMR w Szczecinku: Poprzedni kierownik przywrócony do pracy w agencji komentarze opinie

  • c5nokia - niezalogowany 2016-04-12 08:18:20

    jako obywatel drugiego sortu 

Dodajesz jako: Zaloguj się