:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Arkadiusz Szczepaniak dyrektorem I LO. Zmiana także w "mechaniku"

Nowi dyrektorzy szkół. Zmiana dyrektora I LO

Od nowego roku szkolnego część dyrektorów szkół średnich powiatu szczecineckiego zostanie zmieniona. Powiat zakończył już postępowania konkursowe. Największą niespodzianką była chyba dla wszystkich zmiana na stanowisku dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku. Wieloletni dyrektor tej placówki Jerzy Kania nie złożył bowiem tym razem swojej aplikacji w konkursie. Jakie były powody takiej decyzji?


Przypomnijmy. Konkurs na dyrektorów to rutynowa procedura, powtarzana co kilka lat. Tym razem tylko trzy placówki znajdujące się pod auspicjami powiatu nie zmieniły sowich zarządców. Swoje stanowisko zachowali: dyrektor ZS nr 1 – Edyta Wojnicz, jak również dyrektor ZS nr 2 – Robert Jasek oraz dyrektor ZS nr 7 w Białym Borze – Andrzej Pastuszek. 
Już wiadomo, że zmiana nastąpi od września w Zespole Szkół Technicznych. Ostatecznie wybrano kandydaturę dotychczasowej zastępcy dyrektora w tej placówce – Anny Wisłockiej-Bogdanowicz. W ZS nr 6 konkurs ze względów formalnych unieważniono. Wpłynęło tylko jedno zgłoszenie – obecnej wicedyrektor, Anny Buzały. Konkurs w tej placówce będzie rozstrzygany ponownie.
W czwartek, 19.04 oficjalna stała się już także informacja o zmianie na stanowisko dyrektora „dużego ogólniaka”. Konkurs wygrał tu Arkadiusz Szczepaniak, który po 11 latach zastąpi na tym stanowisku Jerzego Kanię.
Dlaczego dotychczasowy dyrektor nie zdecydował się kandydować? – To była celowa decyzja – mówi nam Jerzy Kania. – Przyczyny? Prywatne. Zdrowotne. 
- 11 lat na stanowisku dyrektora „Księżnej” to był dla mnie zaszczyt – dodaje krótko nasz rozmówca. – Co roku było zawsze od 6 do 11 olimpijczyków szczebla centralnego. Teraz jest zresztą tyle samo. Nie jest to oczywiście zasługa samego tylko dyrektora, ale wszystkich nauczycieli. Co dalej? Życie pokaże. Może nauczyciel, może zupełnie coś innego. Nie zamykam sobie drogi w żadną stronę. Myślę o tym, by w zawodzie zostać, ale nie jest wykluczone, że jeśli otworzą się nowe horyzonty, to być może zmienię profesję. 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


i liceum księżnej elżbiety arkadiusz szczepaniak jerzy kania szczecinek - komentarze opinie

 • gość 2018-04-19 15:20:45

  W większości to koledzy i koleżanki pana Starosty z Nieporozumienia Samorzadowego.

 • Studentka San - niezalogowany 2018-04-19 18:06:12

  Bravo, serdecznie gratuluję.

 • Bravo - niezalogowany 2018-04-19 18:43:41

  To ten sam, który jako jedyny kupił działkę na Świątkach, od starostwa w trybie bezprzetargowym?

 • gość 2018-04-19 20:39:29

  On jest równy gość a co do partii w szkołach to : Lo , Biały Bór, Rolnik i Warcisław -porozumienie, Mechanik to platforma a Ekonomik to twardy beton platformiany , jak byśmy rozpatrywali derektorów !

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 21:06:48

  Dlaczego w Was tyle jadu kto zna pana doktora to wie ze to porzadny czlowiek a zazdrosnicy juz ujadaja. wstyd.powodzenia panie doktorze.

 • gość 2018-04-20 05:51:43

  Wszyscy dyrektorzy z Porozumienia będą kandydatami na radnych. Dyrektor ze szkoły im. Warcisława dodatkoawo jest wiec dyrektorem w Centrum Edukacji Ekologicznej Nepotyzm jak ich mało

 • gość 2018-04-20 07:35:27

  Pewnie były dyr. LO na burmistrza wystartuje, bo reszta kandydatów z peło jest spalona.

 • gość 2018-04-20 12:19:02

  Członek zarządu terry dyrektorem? Czyżby wspólna koalicja przeciw PO?

 • gość 2018-04-23 23:13:47

  I LO zawsze trzymało poziom. Teraz będą jak Świątki.

 • gość 2018-04-24 08:37:17

  Edukacja w szkołach średnich w Szczecinku leży na łopatkach i taki stan będzie się pogłębiał. Szkoły nie są dla ucznia a tylko po to by nauczyciel miał pracę i jeszcze należał do ugrupowania politycznego jak np. Porozumienie Samorządowe. Tworzenie klas mundurowych i innych dziwnych kierunków jest tylko po to by starosta miał większa subwencję oświatową i jego protegowani ciepłe posadki. W rankingach nasze szkoły nie są nawet klasyfikowane. W wielu szkołach uczniowie nie podchodzą do egzaminu maturalnego bo nie są do niej należycie przygotowani. Nowe konkursy dla dyrektorów pokazały, dalsze upolitycznienie tych stanowisk przez ugrupowanie Porozumienie samorzadowe.

Dodajesz jako: Zaloguj się