:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Armatura łazienkowa. Jak wybrać, aby zadbać o funkcjonalność i design wnętrza?

Porady, Armatura łazienkowa wybrać zadbać funkcjonalność design wnętrza - zdjęcie, fotografia

Aranżacja łazienki wymaga przemyślanych decyzji. Podobnie jest w przypadku jej remontu. Jeden z najważniejszych elementów stanowi armatura. Trzeba zaplanować sposób jej usytuowania i rodzaj podłączenia, aby nie przysporzyć sobie problemów w trakcie wyposażania wnętrza. Jaką armaturę warto wybrać?

Armatura łazienkowa – co to takiego?

Baterie, słuchawki, natryski, deszczownice i inne akcesoria tego typu są określane jako armatura łazienkowa. Kompleksowe zestawy prysznicowe również się do niej zaliczają. Armatura znajduje się w każdej łazience, ponieważ bez niej pomieszczenie byłoby niefunkcjonalne. Praktyczne, a przy tym estetyczne elementy wyposażenia pozwalają na bezpieczne i komfortowe korzystanie z wanny, prysznica lub umywalki. Właściwy dobór armatury umożliwia korzystanie z łazienki przez długi okres czasu bez konieczności remontu i drobniejszych napraw.

 

Różne sposoby montażu baterii

Projekt każdej łazienki musi brać pod uwagę wiele istotnych detali. Przede wszystkim należy zdecydować, czy zostaną zastosowane baterie sztorcowe, czyli stojące, czy też baterie naścienne. Nie można pozostawić tej decyzji na później, ponieważ efektem może być konieczność skuwania płytek. Jeżeli baterie instaluje się w ścianie, od razu projekt musi to zakładać, ponieważ niezbędny jest też właściwy montaż instalacji wodnej. W przypadku nowego domu cała aranżacja łazienki powinna być zaplanowana zanim instalacja zostaje założona. Nie każda armatura sanitarna wymaga skomplikowanych działań – baterie sztorcowe montuje się bowiem w przygotowanych fabrycznie otworach wanny czy też umywalki. Nowoczesna armatura jest dostępna w wielu wersjach, dlatego wnętrze można urządzić zgodnie z własnymi potrzebami i zmysłem estetycznym. Należy jednak zwrócić uwagę, czy wybrana armatura jest wystarczająco funkcjonalna.

 

Kiedy warto pomyśleć o bateriach podtynkowych?

Szczególnie w małych łazienkach ważne jest, aby całe wyposażenie zajmowało jak najmniej miejsca. W większych pomieszczeniach te same rozwiązania sprawdzają się również ze względów estetycznych. Sugerowane rozwiązanie stanowią baterie podtynkowe przeznaczone do instalacji zarówno przy wannach, jak i w kabinach prysznicowych. Całą instalację zakrywa ściana. Na zewnątrz dostępny jest tylko włącznik. Jedyną wadą baterii podtynkowych jest to, że płytki trzeba skuwać, jeżeli będzie miała miejsce awaria.

 

Elegancki design i wytrzymałość

Wyposażenie łazienki jest kosztowną rzeczą, dlatego polecamy poszukać oszczędności w outlecie internetowym PlusOutlet.pl. Kunsztownie wykończona armatura stanowi detal decydujący o efekcie wizualnym całej łazienki. Z tego względu należy starannie wybrać design. Armatura jest wykonywana z różnych materiałów, a najczęściej można zetknąć się z bateriami chromowanymi i ze stali szczotkowanej. Przy wyborze należy brać pod uwagę trwałość materiału. Producenci proponują między innymi baterie pokryte powłoką z brązu albo mosiądzu. Jakość jest zależna od poziomu zawartości mosiądzu. Im więcej mosiądzu, tym wyższa jakość armatury.

 

artykuł partnera serwisu