:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre
Blogi, Arogancja amnezja - zdjęcie, fotografia

Mamy już obwodnicę.

To, że ją wreszcie mamy, stało się już czymś bardzo zwykłym i przeszliśmy już nad tym do porządku dziennego, zatem nie zamierzałem w tej sprawie zabierać głosu. 

Sprowokował mnie jednak do krótkiej w tej sprawie wypowiedzi pewien ciąg zdarzeń.

Oto w czwartek 7 bm. odbyła się uroczystość z udziałem Ministra Infrastruktury       A. Adamczyka, posłów PiS z naszego okręgu wyborczego, wicewojewody, osób z GDDKiA, przedstawicieli wykonawcy (Eurovia Polska i Warbud) i zaproszonych gości (dostrzegłem tam Burmistrza Szczecinka i Starostę). Były media, były też krótkie wypowiedzi w mediach. W relacji w TV Gawex usłyszałem o zasługach dla budowy otwieranej drogi obecnych na uroczystości osób, o ambitnych planach, o planowanym łączniku z DK 20. Jedynie poseł       M. Golińską stać było na wzmiankę o wdzięczności wobec tych wszystkich, którzy się wcześniej do budowy szczecineckiej obwodnicy przyczynili. 

Nie wymieniono nikogo z „tych wszystkich” z imienia i nazwiska lub funkcji, a tym bardziej nie zaproszono nikogo z byłych władz miasta i kraju.

Pal sześć! – pomyślałem sobie – takie to teraz czasy, że jak jest jakiś sukces, to świętują go tylko aktualne władze. Nawet jeżeli nie przyczyniły się doń w istotnej mierze.

Na tę sytuacje zareagował jednak były burmistrz naszego miasta J. Hardie-Douglas.   

W oświadczeniu, jakie wygłosił w TV Gawex, skrytykował fakt niezaproszenia Go na uroczystość otwarcia, zestawiając przy tym nieznaczne (lub żadne) zasługi obecnych na otwarciu osób, ze swoim wkładem w to dzieło. Stwierdził przy tym, iż w zasadzie ojcem sukcesu jest przede wszystkim On, bo „wychodził tę obwodnicę”, i może jeszcze trochę senator Zientarski, bo zaprosił do Szczecinka min. Bieńkowską. A z Nią właśnie, w czasie Jej wizyty latem 2014 roku, nasz burmistrz obwodnicę „załatwił”. Dodał przy tym, iż w swoich działaniach był osamotniony, bo „w tym czasie nie było posła ze Szczecinka”.

Przyznam, że tą wypowiedzią JHD jednak mnie zaskoczył. 

Przyzwyczaiłem się już bowiem do dezawuowania przez Niego moich poselskich działań i starań o różne miejskie (i nie tylko) sprawy, ale o tym, że nie istniałem, usłyszałem po raz pierwszy.

Wypada w tym miejscu dodać, iż nie idzie mi o kwestionowanie Jego starań czy wkładu „w sprawę” – zrobił jako burmistrz bardzo wiele, by – pominięta na którymś w wcześniejszych etapów planowania sieci dróg ekspresowych – obwodnica szczecinecka była jednak zatwierdzona do realizacji (w tej sprawie finalnie mieliśmy więcej szczęścia, niż wyprzedzający nas początkowo Wałcz). 

Nie wypada jednak kłamać. 

Poseł był. I działał. 

Cztery zapytania poselskie, dwie interpelacje, liczne spotkania z ministrami –             S. Nowakiem. E. Bieńkowską, Z. Rynasiewiczem, czy wielokrotny udział w posiedzeniach Zespołów Poselskich w latach 2012-2015 – to odnotowany w archiwach dowód na poselskie starania posła ze Szczecinka – W. Suchowiejko – o budowę obwodnicy.

Interpelacje w tej sprawie budowy obwodnicy składałem mimo nacisków ze strony JHD, by tego nie czynić. Ciekawe, czy tego też nie pamięta. Amnezja?

A kto zrobił więcej? – nie mam problemu z przyznaniem, że JHD zrobił wiele, wszakże o tym, że tak było, wiemy głównie od Niego – że w pewną letnią noc tak „nagadał” minister E. Bieńkowskiej, że dostał to, co chciał (sam zresztą to opisał – Jego tekst w archiwum Miasta z Wizją zapewne wciąż jest do wglądu).

Nic to, jak mawiał Pan Wołodyjowski. 

Najważniejsze, że obwodnica już jest.

 

Wiesław Suchowiejko

Reklama

Arogancja i amnezja komentarze opinie

 • gość 2019-11-09 17:01:27

  O WY DZIADY JA KOWALSKI MALINOSKI ITP.ZBUDOWALISMY OBWODNICE DALISMY KASE.A WY NIEROBY LAURY CHCECIE ZBIERAC TROCHE POKORY ISAMO KRYTYKI

 • gość 2019-11-09 17:47:28

  … mamo, ludzie nas chwalą !
  no nie może być córeńkjo, któż to taki?
  ano, mama mnie a ja mamę!

 • gość 2019-11-09 18:44:48

  To, że S11 miała powstać, wiadomo było na Śląsku dokąd dociera 11 przez Koszalin, Piłę, Poznań i w Kołobrzegu skąd się wywodzi. Tak się składa, że Szczecinek jest gdzieś po drodze.
  No ale ścigających się w pierdziszewie do niezasłużonego laura jak widać wielu.

 • gość 2019-11-09 18:50:48

  sukces ma wielu ojców jak widać QQQQ !!!!

 • gość 2019-11-09 19:18:35

  Wałęsa twierdzi, że to on załatwił zniesienie wiz przez USA, a JHD, że załatwił dla Szczecinka obwodnicę. Komuś chyba woda sodowa chyba mózgi wypłukała.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-09 21:51:04

  Nie lubię p. Suchowiejko i jego poglądów. Kiedyś dzięki PO dostał się na posła a teraz się tak im dziękuję tylko krytykując. A jako poseł nic dla nas nie załatwił. Wstyd

 • Gość - niezalogowany 2019-11-09 23:37:41

  Dzięki Wiesiek za obwodnicę

 • Grzemek - niezalogowany 2019-11-10 06:09:17

  Oj ,,Łysy"mało zebrałeś z Rakiem za Sujcze?! W tvn. Jeszcze tu by chciał?! Ha ha haaa

 • gość 2019-11-10 06:14:16

  JHD "załatwił" z Bieńkowską / Porozumienie dżentelmeńskie / na budowę obwodnicy takie samo jak słynne u nas POROZUMIENIA z kronobylem.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 06:35:06

  Oh jakie to przykre. Nie zaprosili posla Douglasa na pisowska impreze. A pamietam jak w 2016r zmarl Wojewoda zachodniopomorski pan Jania, uwczesny burmistrz Douglas przez "roztargnienie" zapomnial wlaczyc syreny. Marnosc nad marosciami.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 06:54:26

  Najwięcej do powiedzenia mają Ci co nie mają pojęcia o procedurach jakie dotyczą zamierzeń inwestycyjnych. Dotyczy też b. posła

 • norb - niezalogowany 2019-11-10 08:28:11

  Ordery wam za to jeszcze dać ,zrobiliście to za co płaci wam społeczeństwo

 • gość 2019-11-10 09:27:03

  Teraz widać jak się erzadzi krajem.Tylko poprzez zalatwianie i jakies prywatne spotkania a gdzie uczciwe reprezentowanie wszystkich obywateli .Przecież to z ich pieniędzy sie buduje a chwalenie sie ze coś sie załatwiło /szczególnie z Nowakiem który zmienił obywatelstwo nawet na Ukrainie zasłynał z nieuczciwosci/ na pewno chluby nie przynosi a jest nawet prawdopodobieństwo nieuczciwosci.

 • gość 2019-11-10 09:39:17

  Kilka rond obwodnica ma, ciekawe które będzie się nazywało Rondo Kaszewskich ? a swoją drogą, to obwodnica powstała z podatków ludzi pracujących, to im należą się największe podziękowamnia !

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 09:57:47

  Bo takich ludzi jako jhd się nie zaprasza. Czy sukcesem była likwidacja Słowianki , PKS, dworca w ruinie ? A droga jak droga ona musiała powstać prędzej czy później.

 • gość 2019-11-10 10:24:13

  Po to was DZIADY wybieramy abyście załatwiali nam takie inwestycje i to jest wasz psi obowiązek i nie ma co przypisywać sobie zasług , my jako wyborcy żądamy a wy bez mrugnięcia okiem wykonujecie, niezależnie do jakiej opcji politycznej należycie.

 • gość 2019-11-10 13:19:52

  Małostkowi ludzie znów POpełniają dziadowskie zachowanie. Wszędzie te kalumnie i fejknewsy. Czuję w tym rękę lucyfera, siarką daje jak z wulkanu.

 • Kociewiak - niezalogowany 2019-11-10 14:39:50

  Pochwały i ordery powinni otrzymać wszyscy mieszkańcy Szczecinka którzy nie byli przeciwko budowie obwodnicy, a Ci Panowie co z racji swoich stanowisk brali za swoja pracę gażę, to jedynie pochwałę + uścisk Prezesa.

 • norb - niezalogowany 2019-11-10 15:36:24

  Tak jak wyżej .Dziady p.........

 • RBS - niezalogowany 2019-11-10 21:16:44

  Nie wstyd Panu takie rzeczy pisać jako politykowi? Przecież do tego was wybieramy i za to otrzymujecie nasze pieniądze by dbać o region, wyborców i zabiegać o co się tylko dla dobra tych ludzi. Bardzo dziękujemy a może jeszcze dupkę miodkiem wysmarować???

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 00:24:12

  To Jakubek wymyślił obwodnicę. Narysował nawet mazakiem którędy ma biec. Frustraci...

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 10:46:53

  Chory z nienawiści, zakompleksiony kudłaty jęczy. Znów go nie docenili. Kto na niego głosuje? Co Ci ludzie jedzą, co piją, czym oddychają, co zażywają?

 • gość 2019-11-11 17:11:58

  Jak ma pan taką dobrą pamięć to niech pan powie kogo się pan pytał czy podnieść wiek emerytalny do 67 lat.Na panu miejscu to bym się zamknął i nie robił z siebie męczennika.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 20:18:03

  Pierdu Pierdu ble ble ble. Najpierw wybierają a później paplaja. Jakby nie patrzył to trochę nie ładnie. No ale to pisuaru zasługi.

 • gość 2019-11-12 11:05:57

  jedynymi zasłużonymi są PODATNICY bo to oni w 100% sfinansowali budowę. Gdyby nie naród ukraiński, nie byłoby komu jej budować więc im też należą się podziękowania. Politycy źle nie mają, przecież zarabiają znacznie więcej niż ludzie na produkcji we wszystkich zakładach w Szczecinku a ich praca jest dużo lżejsza.
  Lepiej się skupcie by Szczecinek był miastem na wzór miast holenderskich gdzie ludzie dbają o środowisko i zdrowie i używają rowerów w maxymalnym stopniu. Na razie mamy ruch niemal jak w Warszawie (oczywiście w zmniejszonej skali miasta).

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Dla Chłopca Kurtki

Posiadam Na Sprzedaż Kurtki Zimowe (dla chłopca) rozm. 134-140 szt. 3. Cena za jedną 80 zł + wysyłka. Ciuchy Paczka Spodnie i Bluzy Rozm.134-140. Za..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Osuszanie, likwidacja wilgoci technologicznej (posadzki, tynki), ozonowanie pomieszczeń i samochodów, wypożyczalnia profesjonalnych osuszaczy,..


Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"