:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

Art Piknik po raz piąty w Szczecinku. Pełny program imprezy

Kiedy: 2017-07-21 , godzina: 16:00 | Gdzie: CK Zamek

W dniach 21-23 lipca zapraszamy do Szczecinka na piątą (jubileuszową) odsłonę Art Piknik Festiwalu, CK ZAMEK ul. Mickiewicza 2. Wystąpią Leszek Możdzer, Ray Wilson, Bibobit Fu, Magdalena Górecka Band, Free Dub Press (Anglia), Velvet Alibii (Irlandia)

W dniach 21-23 lipca zapraszamy do Szczecinka na piątą (jubileuszową) odsłonę Art Piknik Festiwalu, CK ZAMEK ul. Mickiewicza 2. Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.
Podczas trzech dni festiwalowych uczestnicy będą mogli obcować z muzyką, teatrem ulicznym i sztuką na najwyższym poziomie. 

W tym roku będziemy gościć m.in
muzyka:
Leszka Możdzer
Ray Wilson
Bibobit
Fu
Magdalena Górecka Band
Free Dub Press (Anglia)
Velvet Alibii (Irlandia)
Podczas sobotniego wieczoru usłyszymy nasz art piknikowy - jubileuszowy projekt muzyczny : Art Piknik Band, który poprowadzi Rafał „Lambada" Zabuski wraz z Robertem Duncanem (Banned Sauce). Projekt utworzą muzycy zaprzyjaźnieni z art piknikową sceną, wszystkich ich łączy przyjaźń oraz miłość do muzyki i Szczecinka. Gościem specjalnym projektu będzie Małgorzata Ostrowska i Piotr Zander. Oprócz nich na scenie pojawi się Al i Jim z Banned Sauce, Anna Nolan i Rohan Amstrong z Velvet Alibi, Tom Warner, Graig White, Magdalena Górecka, Kuba Szuba. Nie zabraknie też sekcji dętej: Paweł Krawczonek (Jazz Riders), Maciej Prokopowicz, Patryk Rynkiewicz, Krzysiek Kuśmierek, Kacper Krupa. Nie jest to jeszcze pełen skład Bandu. 
Teatr i Prerformance:
Pławna 9 - „Uratuj słoneczko". W spektaklu zagra Księżna Jadwiga. 
Teatr Snów „Wyspa" wg. Burzy Szekspira.
Darek Miliński „Tort żywiołów". W performansie wezmą udział m.in. znani Polscy malarze Tomasz Lubaszka, Michał Bajsarowicz, do projektu Darek Miliński zaprosił także szczecinecką malarkę Monikę Kolosz - Perz oraz Jarka Kopałę malarza, muzyka znanego m.in. z formacjii Hammer.

Wystawy:
Art Piknik rozpocznie wystawa rzeźb ceramicznych Kazimierza Kalkowskiego, która odbędzie się w czwartek 20 lipca w Galerii Miejskiej.
W murach szczecineckiego zamku będziemy mogli zobaczyć również wystawę malarstwa Tomka Lubaszki a także wystawę rzeźb Dominiki Rumińskiej - młodej artystki pochodzącej ze Szczecinka.

ART WIOSKA: Teren ŚLUSARNIA ul. Marszałka Piłsudskiego 5 (za basenem). 
Podobnie jak w ubiegłym roku szczecinecki teren rekreacyjny o nazwie Ślusarnia zamieni się w Art Wioskę. W tym roku będzie to jeszcze bardziej wyjątkowe miejsce, gdyż w pomoc przy zaaranżowaniu tej przestrzeni zaangażuje się jeden z najlepszych polskich scenografów - Jarek Koziara. Jego wyjątkowe dzieła ozdabiały wiele polskich festiwali a także studia telewizyjne podczas finałów WOŚP. Na terenie Ślusarni zostanie postawiony duży namiot, dzięki czemu wydarzenia artystyczne będą mogły odbywać się bez względu na warunki pogodowe. 
W piątkowy oraz sobotni wieczór Ślusarnia będzie miejscem After Party, gdzie nie tylko przy muzyce elektronicznej w wykonaniu Dj festiwalowicze będą mogli bawić się do samego rana. Na Dj scenie zobaczymy m.in DJ Wemblaya m.in w projekcie z Lambadą, Przemka Knopika oraz Jacka Kuleszę w projektach Dance.
Niedzielny dzień planujemy otworzyć tradycyjną paradą teatrów ulicznych, artystów oraz mieszkańców. Tegoroczna parada przejdzie spod nowo powstałego muralu autorstwa Darka Milińskiego na teren Ślusarni. Paradę poprowadzi Księżna Jadwiga. 
Niedziela to całodniowe działania w ART Wiosce. To tam podobnie, jak w ubiegłym roku powstanie przestrzeń dla najmłodszych art piknikowiczów. Wśród atrakcji nie zabraknie teatrów ulicznych:
Teatr na walizkach, Pławna 9, szeregu warsztatów artystycznych: teatralnych, malarskich, bębniarskich i innych.
Na terenie Ślusarni zobaczymy plenerową wystawę prac jednego z bardziej rozpoznawalnych współczesnych malarzy: Michała Bajsarowicza
JARMARK KSIĘŻNEJ JADWIGI - Podczas trwania dnia niedzielnego teren Ślusarni nieodpłatnie zostanie użyczony lokalnym artystom, rzemieślnikom oraz wytwórcom ekologicznej żywności, aby mogli zaprezentować siebie i swoje wyroby. 
Mamy jeszcze wolne miejsca - prosimy o zgłoszenia.
W tym roku chcemy również zorganizować szereg spotkań i wykładów propagujących zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie. Jeden z wykładów poprowadzi dietetyk Ewa Janowicz: „Sztuka zdrowego odżywiania"
Koncerty: Na scenie usłyszymy m.in 
Banned Sauce (Anglia), 
Velvet Alibii (Irlandia) 
a także Małą Rybę, Przemka Knopika, Jacka Kuleszę i wielu innych artystów.
Po koncertach zapraszamy wszystkich na Jam Session. 
Akademia Ratownictwa Medycznego zabezpieczy teren Ślusarni pod kątem medycznym.

Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc Osirowi Szczecinek a także za gościnne, bo to właśnie na jego terenie znajduje się Ślusarnia. 
Złożenie wieńców pod tablicą upamiętniającą szczecinecki Hi Hat nieoficjalnie otworzy Art Piknik w czwartek 19 Lipca;) 

To nie jest końcowy program Festiwalu. Prosimy śledzić stronę wydarzenia, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać informacje dotyczące Art Pikniku.
Zaglądajcie również na stronę www.artpiknik.pl
Wszelkie informacje pod adresem mailowym [email protected]
Organizatorzy: Samorządowa Agencja Promocji i Kultury "SAPIK" oraz ART PIKNIK TEAM

foto/info: organizatorzy


art piknik szczecinek program imprezy leszek możdzer ray wilson bibobit fu magdalena górecka band, free dub press velvet alibii - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się