:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C rozproszone chmury

Art Piknik z Teatrem Snów

Jak co roku podczas Art Pikniku Szczecinek ma okazję uczestniczyć w widowiskowych, nocnych spektaklach. Na czas piątej, urodzinowej edycji festiwalu organizatorzy przygotowali coś naprawdę wyjątkowego. Przez chwilę na dziedziniec szczecineckiego zamku gościł sam wielki mistrz sztuki teatralnej – William Szekspir. Wszystko za sprawą ulicznego widowiska, jakie zaprezentował gdański Teatr Snów. Co ciekawe, spektakl, jaki można było zobaczyć późnym wieczorem w piątek, 21.07 w Szczecinku, był jednym z nielicznych, wystawianych dotąd w Polsce.


Przedstawiona przez gdańskich artystów „Wyspa” oparta na motywach szeroko interpretowanej „Burzy” Szekspira, zachwyciła. Powstały czterysta lat temu i odczytany na nowo dramat stawiał wiele ważnych pytań: na temat władzy, wolności, samotności, zemsty i odnalezieniu swojego, oderwanego od rzeczywistości świata. Prospero, pozbawiony władzy przez swojego brata, przypływa z córką na bezludną wyspę. Studiuje zabrane ze sobą księgi i uczy się białej magii. Dzięki niej odmienia miejsce, w którym przyszło mu żyć, wypełnia je dźwiękami, barwami, zdarzeniami... Urządza wyspę - świat po swojemu. Ale czy taki świat będzie Wyspą Szczęśliwą?
Głównemu bohaterowi pomaga Ariel oraz inne, posłuszne duchy. To właśnie Ariel po latach będzie odpowiadał za katastrofę statku, na którym znajdował się brat Prospera. Statek podczas burzy rozbija się nieopodal wyspy i Prospero ma okazję doświadczyć w różny sposób jego pasażerów. Po burzy rezygnuje z magii, i z kruchą nadzieją, wraca do świata, który musiał opuścić, który pewnie nie będzie lepszy. Ale jest jego miejscem. Jedynym. 
Art Piknik przyzwyczaił już do tego, że obok lekkich i wywołujących śmiech propozycji, można wziąć udział także w wydarzeniach, które pozwalają przeżyć coś więcej. Do takich z pewnością można zaliczyć „Wyspę” Teatru Snów. Co istotne, to nie koniec artpiknikowych spotkań z ulicznymi widowiskami. Z pewnością nie można przegapić spektaklu Pławnej 9 „Uratuj słoneczko” z udziałem szczecineckiej Księżnej Jadwigi, jak również wielu innych przedstawień dla dzieci i dorosłych, odbywających się w sobotę 22.07 na terenie muzeum, a także w niedzielę, 23.07 obok dawnej „Ślusarni”. 

teatr snów wyspa art piknik szczeciek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się