:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Autobusy bez reklam

temat.net: archiwum, Autobusy reklam - zdjęcie, fotografia

Z pewnością niejedna osoba widząc kursujące po naszym mieście autobusy Komunikacji Miejskiej mogłaby pokusić się o stwierdzenie, że ten środek transportu bardziej niż autobus przypomina… ogromną, jeżdżącą reklamę. Często niemal wszystkie szyby pojazdów pokryte są wielkimi płatami folii z reklamowym nadrukiem, mającym zachęcić nas do skorzystania z danych usług czy zakupu jakiegoś produktu. Nie da się ukryć, że ogromne banery mogą znacznie obniżać komfort jazdy pasażerów, zwłaszcza w pochmurne, deszczowe dni lub późnym wieczorem, kiedy musimy wychylać się, aby spojrzeć przez przednia szybę i dowiedzieć się, czy już dojechaliśmy na miejsce, albo zwyczajnie zgadywać, czy to już nasz przystanek. Przez obklejone materiałami reklamowymi okna do pojazdów „wpadało” też znacznie mniej światła słonecznego, co również obniżało komfort podczas podróży. Jak się dowiedzieliśmy, już wkrótce ma się to zmienić. 

- Na początku przyszłego roku wszystkie autobusy Komunikacji Miejskiej zostaną całkowicie odnowione. Zlikwidujemy również wszystkie reklamy, które obecnie znajdują się na szybach, a które znacznie ograniczają widoczność i nie są dobrze oceniane przez pasażerów – mówi „Tematowi” Włodzimierz Tosik, prezes konsorcjum PKS-KM. - W przyszłym roku znikną też wszystkie plakaty, którymi były obklejane szyby w autobusach od wewnątrz, natomiast we wszystkich dużych pojazdach typu MAN za kilka miesięcy pojawią się monitory, na których wyświetlane będą informacje Komunikacji Miejskiej. Będzie też możliwość wykupienia powierzchni reklamowej, a reklamy będą wyświetlane właśnie na tych monitorach.

Wszyscy pasażerowie Komunikacji Miejskiej, którym podczas podróży przyklejone na szybach banery reklamowe, znacznie ograniczały widoczność i zwyczajnie przeszkadzały podczas podróży, już za kilka miesięcy będą mogli cieszyć się lepszymi widokami z autobusowych okien i większą ilością światła w pojazdach. Jak nam powiedział Włodzimierz Tosik decyzja o usunięciu ogromnych reklam już zapadła.(mg)

Autobusy bez reklam komentarze opinie

  • McKula - niezalogowany 2013-10-23 00:55:17

    To że wozisz dupsko autem nie znaczy że reszta społeczeństwa korzystająca z autobusów ma nie widzieć gdzie jest.A tak w ogóle to kim są tak zwani mieszkańcy ?

  • Kontika - niezalogowany 2013-10-22 20:36:24

    Kolejny absurd na głupie petycje tzw. "mieszkańców". Widoki im zasłania...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com