17°C bezchmurnie

Badmintoniści z Gwdy na turnieju w Sępólnie

Dwudniowy turniej Badmintona w Sępólnie Krajeńskim zakończył się kolejnym sukcesem zawodników z UKS Gwda Wielka. W piątek (18.11) w kategorii gimnazjalistów I miejsce zdobył Łukasz Jasionas. Tuż za nim na podium na drugim miejscu stanął jego brat, Karol. Kolejnym zawodnikiem wartym zauważenia był Kuba Tkaczuk, który ostatecznie został sklasyfikowany na V miejscu. Wśród dziewcząt w wieku gimnazjalnym na pierwszym miejscu podium stanęła Paulina Szczepańska.

W sobotę (19.11) startowali seniorzy, a w śród nich 7 juniorów i 2 seniorów z UKS Gwda. W kategorii Open  wszystkie 4 pierwsze miejsca zdobyli  reprezentanci UKS Gwda Wielka.

Na pierwszym miejscu z zasłużonym zwycięstwem znalazł się Dariusz Schmidt, II miejsce Piotr Kozioł, III - Fabian Ziemnicki, IV - Rafał Marusiak. Zawody odbyły się również w kategorii  45+. Tutaj także triumfował reprezentant Klubu Tadeusz Jakimiec. W grze mieszanej Piotr Kozioł wraz z partnerką z Sępólna Krajeńskiego zajęli II miejsce.

W grach podwójnych 4 pierwsze miejsca także zajęli reprezentanci UKS Gwda: I miejsce Piotr Kozioł/Darek Schmidt, II Tadeusz Jakimiec/Tomek Kwiatkowski -Sępólno Krajeńskie, III miejsce Fabian Ziemnicki/Kamil Klingbeil, IV miejsce Rafał Marusiak/Filip.