:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C bezchmurnie

Baloniarze o imprezie w Szczecinku: To jedna z bardziej spektakularnych imprez

Baloniarze o imprezie w Szczecinku: To jedna z bardziej spektakularnych imprez

Trwa widowiskowy Festiwal Balonowy w Szczecinku. Od piątku ponad pięćdziesiąt załóg baloniarzy z różnych zakątków Polski, Europy, a nawet Stanów Zjednoczonych bierze udział w rozmaitych wydarzeniach, dzięki którym mieszkańcy Szczecinka mogą podziwiać na niebie, ale nie tylko, balony o różnych kolorach i kształtach. Jak się okazuje, baloniarska impreza nad Trzesieckiem przyciągnęła znane osobistości tej dziedziny sportu. W sobotę (8.07) w szczecineckim zamku odbyła się krótka konferencja prasowa z ich udziałem.

 

Goszczący w Szczecinku uczestnicy słynnego Pucharu Gordona - Bennetta (zainaugurowanych w 1906 roku zawodów balonowych) - Krzysztof Zapart i Jacek Bogdański opowiedzieli o swojej pasji, o baloniarstwie oraz o tym, dlaczego z przyjemnością uczestniczą w szczecineckim Festiwalu Balonowym.

- To jedno z bardziej spektakularnych wydarzeń balonowych, w których miałem okazję uczestniczyć – zaznaczył Christoffer Mundt z załogi baloniarzy z Danii. – Bardzo podoba mi się organizacja, ale również to, że mam okazję spotkać się tutaj z pilotami, z którymi znam się od wielu lat. Oprócz tego, bardzo podoba mi się fakt, że podczas tego festiwalu zbliżamy się ze społecznością lokalną, z lokalnymi mediami i festiwal nie jest impreza zamkniętą.

Bartosz Oberski, główny organizator imprezy, podkreślił, że jeżeli pogoda będzie sprzyjać, wówczas odbędą się wszystkie zaplanowane w programie punkty festiwalu. W niedzielę (9.07) o godz. 5.30 ma się odbyć trzeci start balonów. Będzie to lot bez konkurencji sportowej, gratka dla osób chcących zobaczyć z wysoka wschód słońca nad Szczecinkiem. Wprawdzie ze względu na dużą liczbę załóg baloniarzy odwołano południową paradę ulicami miasta, ale jeśli tylko aura pozwoli, wieczorem, o godz. 18.30 odbędzie się nowa, widowiskowa konkurencja z udziałem balonów, dosłownie nad jeziorem Trzesiecko.

 


festiwal balonów w szczecinku konferencja opinie - komentarze opinie

  • gość 2017-07-12 17:47:37

    A o super warunkach i lotach w dymie krono też wspominali ... to jest dopiero frajda :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com