:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C rozproszone chmury

Balony z całego świata ponownie nad Szczecinkiem

Kiedy: 2018-07-06 , godzina: 19:00 | Gdzie: tereny OSiR

Od 6 do 8 lipca nad Szczecinkiem znów uniesie się kilkadziesiąt balonów, w których zasiądą załogi prawie z całego świata. Prawie 60 załóg z Polski, Niemiec, Danii, Holandii, Francji,USA oraz Indii wystartuje w tegorocznym IX Festiwalu Balonowym, największej tego typu imprezie w Polsce.

Loty rozpoczynają się jak zawsze w piątek (6 lipca) wieczorem od konkurencji "pogoń za lisem". Ta konkurencja, polegająca na locie i lądowaniu w wybranym wcześniej miejscu, rozegrana zostanie trzykrotnie przez trzy dni trwania festiwalu. W sobotę na terenach OSiR odbędzie się też coroczna Gala Nocna. W niedzielę czeka także widowiskowa konkurencja "splash or grab", polegająca na niezwykle precyzyjnych lotach nad jeziorem Trzesiecko. Wygrywa załoga, której uda się zerwać szarfę z tyczki na środku jeziora. Na festiwalu pojawi się po raz pierwszy strefa gastronomiczna. 
Całość imprezy zależy - co podkreślają organizatorzy - przede wszystkim od dobrej pogody i wiatru.

 

źródło: organizatorzy


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


festiwal balonowy szczecinek - komentarze opinie

  • gość 2018-06-21 14:35:58

    Chociaż raz załapią się na czyste powietrze w Szczecinku , jeszcze będą kominy wyłączone, nie poduszą się w tych balonach jak ich zniesie nad kronobyl.

Dodajesz jako: Zaloguj się