:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Będą kwestować na rzecz szczecineckiego hospicjum

Już po raz 3. na szczecineckim cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych odbędzie się kwesta na rzecz hospicjum przy parafii pw. Świętego Franciszka z Asyżu. Kwestować będzie m.in. Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki. 

Podobnie jak w latach ubiegłych na szczecineckim cmentarzu komunalnym oraz na cmentarzach poszczególnych gmin powiatu szczecineckiego odbędzie się kwesta na rzecz budowy hospicjum przy parafii pw. Świętego Franciszka z Asyżu.. Podczas jej trwania osoby, które na co dzień pełnią funkcje publiczne będą zbierać datki na zakończenie budowy hospicjum przy parafii Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku.

Na szczecineckim cmentarzu będzie kwestować m.in. Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki, Zarząd Powiatu Szczecineckiego oraz radni Rady Powiatu w Szczecinku, a w gminach – wójtowie, burmistrzowie, sołtysi, radni.

Kwestarzy będzie można spotkać przy sześciu bramach wiodących na cmentarz – przy nowej siedzibie PKS Szczecinek, wejściu na cmentarz wojenny, w bramie głównej przy ul. Cieślaka, na schodkach przy ul. Słupskiej, przy wejściu od ulicy Słupskiej oraz przy wejściu przy torach. Natomiast na cmentarzach na terenie powiatu zbiórki odbywać się będą przy wejściach głównych.

Przypomnijmy, hospicjum w Szczecinku budowane jest ze środków pozyskanych w ramach kwest od wiernych parafii pw. Świętego Franciszka z Asyżu w Szczecinku, mieszkańców Szczecinka i powiatu, jak również przy pomocy samorządów. Dlatego ważna jest każda złotówka, którą Państwo wrzucicie do puszki! W ubiegłym roku podczas kwesty 1 listopada zebrano ponad 51.000 zł.

Budowę hospicjum można wesprzeć również poprzez dokonanie wpłaty na konto: 48 89 35 0009 1300 3704 2000 0010 KRS: 0000 270209 NIP: 673 183 67 33 regon 320297251

tekst: Edyta Wieleba-Matyśniak
foto: archiwum Tematu 

 

 

Będą kwestować na rzecz szczecineckiego hospicjum komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com