:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Będzie hospicjum w Szczecinku

temat.net: archiwum, Będzie hospicjum Szczecinku - zdjęcie, fotografia

Wczoraj (23.09) ks. bp. Edward Dajczak, ordynariusz Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej wręczył księdzu Markowi Kowalewskiemu, proboszczowi parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, diecezjalne zezwolenie na budowę stacjonarnego Hospicjum im. Świętego Franciszka. Oznacza to, że już oficjalne proboszcz tutejszej parafii będzie mógł przedłożyć projekt w celu uzyskania pozwolenia na budowę.
 Projekt koncepcyjny hospicjum został wykonany przez  inż. Romana Pawelskiego, który jest mieszkańcem  parafii św. Franciszka. Projekt zakłada powstanie dwukondygnacyjnego gmachu, który miałby stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła i przylegającego do niego niewielkiego lasku. Na parterze mają być sale chorych z pełnym zapleczem medycznym zaś na piętrze mieszkanie sióstr, które oprócz wolontariuszy mają się pełnić dyżury całodobowe.  
 Ksiądz Marek Kowalski uważa, że mimo bardzo trudnego przedsięwzięcia jest pewny, że w dzieło budowy hospicjum włączą się szczecineckie firmy oraz osoby prywatne. (sw)

Będzie hospicjum w Szczecinku komentarze opinie

 • H,M. - niezalogowany 2009-09-27 19:41:10

  Świetny pomysł na budowę hospicjum ,a zarazem bardzo trudne przedsięwzięcie. Myślę,że się uda.

 • pipi - niezalogowany 2009-09-25 13:45:02

  Świetnie, że plany się wiodą. Trzymam kciuki za to hospicjum.

 • gabi - niezalogowany 2009-09-25 11:42:47

  Znając Ks.Marka swoje zaplanowane dzieło wykona. To wielkie przedsięwzięcie,jakże potrzebne dla ciężko chorych mieszkańców Szczecinka. Ksiądz Marek ma zdolności integracyjne ludzi.Skromny,przy tym b. pracowity.Można go wcześnie rano zastać z kosiarką w ręku, jak też dżwigającego termosy z posiłkami dla przebywających na terenie parafii dzieci.Zawsze blisko ludzi.Dlatego budzi zaufanie.Niech Bóg błogosławi a ludzie Księdza wspomagają.Dzięki za pomysł.

 • Zofia - niezalogowany 2009-09-25 00:28:42

  Uparty, konsekwentny, ufny, cudotwórca. Pamietam jak 10 lat temu ludzie młynka kręcili na czole, gdy powstawała nowa parafia. Dzis jest to Centrum Kultury, nie tylko duchowej. Wierzę, że i nowy pomysł ks. Kowalewskiego zostanie szybko zrealizowany. Opieka paliatywna jest także oczkiem w głowie lekarza-Burmistrza, zapewne pomoże i wspomoże.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com