:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C całkowite zachmurzenie

Będzie kandydat PiS na burmistrza? "Nie możemy odpuścić już na wstępie tego fotela"

wybory, Będzie kandydat burmistrza możemy odpuścić wstępie fotela

Do najbliższych wyborów samorządowych zostały już niespełna dwa lata. To ostatni dzwonek, by na poważnie myśleć o kandydowaniu. Wiedzą o tym doskonale te osoby, które myślą o tym, by tworzyć Radę Miasta, Radę Powiatu, Gminy lub ci, którzy szykują się do walki o fotel burmistrza lub aspirują do funkcji wójta. Jeśli obecny rząd wcieli swoje plany w życie, od najbliższych wyborów samorządowych zacznie obowiązywać kadencyjność samorządowych włodarzy. Taka zmiana prawa może nieco pokrzyżować plany potencjalnym kandydatom.

O kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także o tym, czy w szczecineckich strukturach PiS już zbroją się kandydaci, chcący wystartować w nadchodzących wyborach samorządowych, rozmawiamy krótko z posłanką ze Szczecinka, Małgorzatą Golińską (PiS).

Wprowadzenie kadencyjności już podczas najbliższych wyborów samorządowych to będzie dobra zmiana?

MG.: - Temat kadencyjności przewija się od dawna, przy okazji wielu innych. To jest wskazanie do uregulowania niekorzystnych zjawisk, które zafunkcjonowały w samorządzie. Jeszcze przed tym, kiedy zostałam posłanką, nie do końca zgadzałam się z kadencyjnością, argumentując to możliwością wypowiadania się przez mieszkańców, że chcą takiego, czy innego włodarza mieć dłużej niż dwie kadencje i że to jest ich demokratyczna wola, wyrażana przez kartkę wrzucaną do urny. 

Teraz się to zmieniło?

- Przez ten ostatni rok, po rozmowach z mieszkańcami i przez to, to co słyszę w komisji czy na podstawie wielu informacji o patologicznych uwarunkowaniach, które zaczęły się wytwarzać, myślę, że mogłaby to być recepta na stabilne funkcjonowanie samorządu. Chodzi tu o kadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Mogliby oni być włodarzami tylko przez dwie kadencje. Zamiar był taki, że przerwa w ograniczeniu powinna wynosić jedną kadencję. A potem ponownie można by było stawać w szranki wyborcze. 

Będzie kandydat PiS na burmistrza? "Nie możemy odpuścić już na wstępie tego fotela" from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

PiS w Szczecinku zbroi się już przed wyborami samorządowymi?

- Ciężko mówić o zbrojeniu się, na pewno rozmawiamy o tym. Próbujemy na ten temat rozmawiać z osobami, które zgłaszają chęć wspierania. I tyle. Na ten moment myślę, że nie ma potrzeby rozważania większej ilości szczegółów. Nie ukrywamy jednak, że chcielibyśmy mieć szansę, by powalczyć o większą liczbę mandatów w naszym okręgu, jak również w mieście. Bez tego nie możemy mówić o jakimkolwiek wpływie na to, co się dzieje i w którą stronę rozwija się miasto czy powiat szczecinecki. To jest chyba naturalne, że każdy chciałby powalczyć.

PiS ma już jakiegoś kandydata na fotel burmistrza, którego poprze?

- Bez burmistrza, kandydata bliskiego naszym wartościom, naszemu ugrupowaniu trudno mówić, że mielibyśmy jakąś szansę w wyborach. Taka jest prawda. Akurat władzą wykonawczą w Szczecinku jest burmistrz. Nie możemy odpuścić już na wstępie tego fotela, bo to by było od razu poddaniem się.

To będzie kandydat ze struktur PiS?

Dzisiaj jest przedwcześnie, by o tym mówić. 


Będzie kandydat PiS na burmistrza? "Nie możemy odpuścić już na wstępie tego fotela" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com