:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

Będzie normalny dojazd na Bugno? Miasto liczy pieniądze, dostanie dofinansowanie

Będzie normalny dojazd na Bugno? Miasto liczy pieniądze, dostanie dofinansowanie

To dobra wiadomość m.in. dla mieszkańców Bugna, a także dla pracowników znajdujących się tam zakładów i pobliskich miejscowości. Ratusz przymierza się do wybudowania drogi, która stanowiłaby alternatywny dojazd do tej części Szczecinka. O tym, jak bardzo potrzebna jest wspomniana droga, można się przekonać chociażby teraz, kiedy trwa budowa miejskiej obwodnicy w ciągu DK11. Kiedy rozpocznie się budowa i zakończy się komunikacyjny chaos, z jakim codziennie muszą się mierzyć użytkownicy zorganizowanego tymczasowo objazdu?


Na razie miasto przygotowuje do tego przedsięwzięcia budżet. O tym, jakie przesunięcia w miejskich finansach będą potrzebne, zadecydują podczas najbliższej sesji Rady Miasta radni. Już wiadomo, że na ten cel ratusz otrzymał pomoc finansową od Wojewody Zachodniopomorskiego. Dotacja na realizację nowego zadania inwestycyjnego: „Budowa odcinka drogi gminnej nr 76 na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej - ul. Bugno - ul. Koszalińska w Szczecinku” wynosi 1,35 mln zł. Do tego miasto ma wygospodarować sumę 1,6 mln zł. 
Przypomnijmy. O budowie nowej drogi łączącej Szczecinek z Bugnem mówiono już od dawna. Miasto wykonało nawet dokumentację techniczną i przygotowało ten teren. Aby do tematu wrócić, konieczne było urealnienie kosztów i zaktualizowanie kosztorysu. Kiedy pojawiły się pierwsze sygnały o tym, że w obecnej sytuacji ta droga jest potrzebna, ze strony ratusza padły zapewnienia o poszukiwaniach optymalnego rozwiązania. 
Czytaj także: https://szczecinek.com/artykul/objazdowy-koszmar-na/385832 .


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


bugno dojazd droga strefa ekonomiczna obwodnica - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się