:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze B. dobre

Berezowski: Niech wąskie grono biznesowo-towarzyskie w mieście dokona samooczyszczenia

Berezowski: Niech wąskie grono biznesowo-towarzyskie w mieście dokona samooczyszczenia
Temat Szczecinecki 28/07/2019 13:04

Szpital i decyzje podejmowane w Szczecinku od 18 przez „wąskie grono biznesowo-towarzyskie” - to główne zagadnienia krótkiej konferencji prasowej, zorganizowanej w sobotę, 27.07 przez Krzysztofa Berezowskiego, lidera Ruchu Miejskiego. Krzysztof Berezowski zaapelował do opcji rządzącej miastem, żeby dokonała samooczyszczenia.

Przypomniał o medialnych doniesieniach, zgodnie z którymi do szczecineckiego MEC-u miała wkroczyć prokuratura. Zwrócił też uwagę, że “w szpitalu miało dochodzić do niegospodarności” i w tym przypadku sprawą mają się zająć odpowiednie służby, nie wykluczając CBA. 

Czy szpital w ostatnich latach został przygotowany do prywatyzacji? - Pyta Krzysztof Berezowski. - Wystarczy jedna uchwała, aby go sprywatyzować. Miasto ma już 40 proc. udziałów w szpitalu.

A wąskie środowisko biznesowo-towarzyskie pod koniec tej kadencji będzie już zarządzać miastem 18 rok z rzędu. To 18 rok podejmowania decyzji w bardzo wąskim gronie. Jako Ruch Miejski obawiamy się, że nasze miasto - Szczecinek zwalnia tempo. 

- Czy prawdą jest, że Rzecznik Praw Obywatelskich zarzucił łamanie Konstytucji przez tutejszego burmistrza? Co z wolnością mediów? W szpitalu wg doniesień medialnych miało dochodzić do niegospodarności na naprawdę dużą skalę. Media mówią o tym, że prezes szpitala miał po prostu wypłacić sobie 80 tys. zł z konta szpitala. Możemy czytać o luksusowych meblach, egzotycznych wycieczkach, o elektronice dla zarządu. A strata co miesiąc miała wynosić ponad pół mln zł! Obawiamy się, do czego to wszystko ma prowadzić… Czy pomnik Obywatela Włapki ma być tylko atrakcją dla turystów? Tego byśmy chcieli - mówił lider Ruchu Miejskiego.

Dlatego prosimy, aby wąskie grono biznesowo-towarzyskie, które podejmuje tutaj decyzje, dokonało samooczyszczenia. Aby dokonało się w naszym mieście to, o czym mówiła jedna z fraz Alfabetu Berezowskiego. Aby burmistrz służył mieszkańcom i strzegł ich interesów, a nie interesu własnego i swoich znajomych

- zakończył Krzysztof Berezowski.

Reklama

szpital szczecinek zadłużenie zarządzanie prezes wycieczki meble berezowski grono biznes towarzystwo - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-28 13:45:35

  Dla Uni wsparcie szpitali powiatowych chocby pediatrii czy poloznictwa dla mlodych pokolen byloby latwe jak pstrykniecie palcami.

 • gość 2019-07-28 15:06:40

  Samooczyszczenie? Naprawdę ktoś jest jeszcze taki naiwny? Nawet szczecinecka prokuratura "pomogła" burmistrzowi Rakowi, sporządzając fałszywy akt oskarżenia. Nadal nie wiadomo, który prokurator przedłużył w ten sposób sprawę? Aż niewiarygodne, taka pomylka i nic? Ponad prawem?

 • gość 2019-07-28 15:12:59

  Doktor do doktora

 • Gość - niezalogowany 2019-07-28 15:14:50

  Młodych lekarzy, zdolniejszych od berezowskiego jest sporo w mieście.
  Jedyna różnica taka że podnoszą swoje kwalifikacje medyczne i nie pchają się do polityki. Ten mierny lekarzyna i słabiutki polityk uważa, że ma prawo pouczać innych ludzi. Niech najpierw pokaże zawodowo na co go stać. Na razie nie ma żadnych kwalifikacji do oceniania sytuacji.

 • gość 2019-07-28 16:19:06

  Przypomnę! Kilka lat temu stanął na podwórku szpitalnym Obywatel Włapko. Wywołało to ogromny jazgot wśród grona biznesowo-towarzyskiego, jego popleczników i klakierów.
  Podobnie jak budynek jednego z współautorów happeningu.
  Tymczasem polityka ze szpitalem w tle, prowadzona jest wprost do unicestwienia tej placówki jako publicznej. Jak donoszą media w szpital pompowane są krocie. Krocie pochodzące od mieszkańców, wyłudzone w formie podatków i innych opłat, ale i składek na fundusz zdrowotny.
  Dziwię się, że dopiero teraz po doniesieniach ze starostwa, zajmuje się naszym dobrem publicznym prokuratura i inne służby. W Szczecinku wszystkie podmioty powiatowo-miejskie winny być skontrolowane w pierwszej kolejności przez służby a następnie wyniki pracy tych służb przez Suwerena nie jego "przedstwicieli".
  Jak do tej pory, widzimy liczne przestępstwa o których czytaliśmy w mediach, pozostawały bez echa, jak gdyby temida rzeczywiście była ślepa. Ślepa tylko w zachowaniach kryminalnych grona biznesowo-towarzyskiego, natomiast oczy i uszy ma szeroko otwarte na pojedynczych Członków Narodu Polskiego, czyli Suwerena, bezpośredniego przełożonego wszystkich przedstawicieli, wszystkich organów w państwie, jeżeli jeszcze te jednostki organizacyjne organami państwowymi są. Poprzedni prezes szpitala nie jest bynajmniej głównym bohaterem niegospodarności w szpitalu, głównego bohatera należy poszukać dużo wyżej.

 • gość 2019-07-28 17:28:11

  Tu nigdy nie będzie samooczyszczenia dopóki osoby takie jak były komunistyczny prokurator oraz jego przyjaciel solidarnościowiec będą wspólnie popełniali artykuły na wizji lub fonii. Ale pamiętajmy że nikt nie jest wieczny i baphomet ich nie wskrzesi.

 • gość 2019-07-28 23:11:14

  To prawda nikt nie jest wieczny i całe szczęście.

 • gość 2019-07-28 23:46:37

  Elmilk, Słowianka, PKS... nie zwolnimy tempa

 • gość 2019-07-29 06:34:22

  W małym, zadłużonym Szczecinku prezes szpitala dostawał przeszło 200 000 zł z rok! A ile w tym szpitalu jest jeszcze różnej maści kierowniczych stanowisk, namnożonych, żeby koledzy i koleżanki byli dobrze ustawieni?
  W małym, zadłużonym Szczecinku jeśli mnie pamięć nie myli, burmistrz pobierał wynagrodzenie, porównywalne z tymi w największych polskich miastach (być może jest tak do dziś).
  Czy opozycja śpi? Te sprawy trzeba nagłaśniać na wszystkich możliwych poziomach, żeby wreszcie rozbić klikę, która zrobiła sobie ze Szczecinka dojną krowę!

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 09:43:09

  Berezowski ma wspólną cechę z Niemcem i Kaczyńskim. Mówi, że coś powie, ujawni, ale nie teraz. Później.
  R. Niemiec twierdzi, że ujawni na swoją obronę jakieś informacje. Kaczyński, że "pewne siły" czegoś chcą i niszczą kraj.
  Berezowski gada o "układzie", nie precyzując, kto do niego należy i jakie ma korzyści.
  Jeżeli ma wiarygodne dane, że zostało złamane prawo, niech je ujawni.
  Na razie powtarza tylko informacje z mediów, przekazane przez starostę, okraszone niedomowieniami.
  Miastem i powiatem rządzą ludzie wybrani w demokratycznych wyborach. Jedni mi się podobają bardziej, inni mniej. Berezowskiemu nikt się nie podoba, gdyż ze wszystkimi przegrał.

 • gość 2019-07-29 10:39:57

  Panie Gościu - niezalogoway z 2019-07-29 godz. 09:43:09: Szanowny Panie już z samych doniesień wynika, że prawo zostało złamane i to nie ulega najmniejszej wątpliwości.
  Pieniądze zrabowane z mieszkańców w postaci "podatków" a raczej haraczy (bowiem sytuacja na to niezbicie wskazuje) na pokrycie strat w szpitalu. Strat podyktowanych sztucznym zatrudnieniem pokolesiostwa, porodzinków i innych towarzyszy, na wycieczki dziwne nierozliczone zaliczki i inne (lista długa i szeroka jak rzeka), stanowi dowód przestępstwa. Nadto rozbudowa aparatu administracji w innych spółkach miejskich, budowa podmiotów zatrudniających osoby z bliskiego grona biznesowo-towarzyskiego jego popleczników i klakierów, stanowi wyrazisty dowód wyłudzenia środków pieniężnych od Suwerena na ich (zupełnie zbędnych w systemie społecznym urzędników) utrzymanie.
  Pozdrawiam Gościa i ludzi z tzw organów ścigania, wymiaru sprawiedliwości którzy nie dostrzegają problemu, kwitnącego przestępczego procederu.
  Obywatel Włapko z Pomnika

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 10:47:30

  Układ towarzyski ciężko będzie rozbic - musi się opcja polityczna zmienić lub może się uda na wkurzonego lisa...
  Życzę powodzenia i czekam aż palestra popłynie bo wątek z nią zapowiada się ciekawie!

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 10:52:52

  Szaleństwo, obrońcy patologii. Albo sama "elyta" ruszyła palcami po klawiaturze.

 • gość 2019-07-29 18:15:06

  Czy dowiemy się jaka jest strata szpitala za lipiec 2019? A może jej nie ma . Dziesiąti osób dostały wypowiedzenia a Szczecineckie media milczą ,chyba temat nieatrakcyjny ....

 • gość 2019-07-29 20:49:08

  Gość 2019-07-29 18:15:06 Dziesiątki osób które dostały wypowiedzenia. Czy to te które przyjęte zostały w ramach protekcji i zatrudniania swoich na wymyślone niepotrzebne stanowiska administracyjne?

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 23:18:44

  Po co Berezowski powtarza doniesienia medialne, które "temat" i inne gazety już przewałkowały? Nic od siebie nie dodał.
  Chyba, że znów chciał o sobie przypomnieć?

 • gość 2019-07-30 18:55:25

  z administracji nikt niepoleciał a opiekunki medyczne ,pan zbyszek z magazynu ,pani basia z apteki informatyk to nie byli ludzie prezesa

 • Gość - niezalogowany 2019-09-25 07:24:44

  Glosuje na niego jak bedzie okazja.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Firma Elda-Eltra

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Schneider-Electric zatrudni w

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


ROLETY na wymiar - PRODUCENT

Rolety na wymiar - dzień noc, termiczne, zewnętrzne, antywłamaniowe, plisy, żaluzje i wiele innych. Produkcja w Szczecinku = najniższe ceny,..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Kupie wszystkie maszyny

Kupie wszystkie maszyny rolnicze , ciagnki przyczepy plugi agregaty kombajny ladowarki i inne , stan obojetny stary zlom jak i nowsze do 100tys..


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


LEGALIZACJA TACHOGRAFY CYFROWE

LEGALIZACJA TACHOGRAFY CYFROWE


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Dofinansuję przedsięwzięcie

Szukam osoby, która ma pomysł na biznes lub już go prowadzi i potrzebuje dokapitalizowania. Tylko poważne oferty.


SERWIS OKIEN PCV -okres

SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Dzierżawa ziemi rolnej, łąk i

Przyjmę w dzierżawę każdą ziemię rolną,łąki i pastwiska na terenie gmin: Szczecinek, Grzmiąca, Barwice. Powierzchnia od 1 ha. Czynsz ustalany..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Pranie

Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


Schneider-Electric zatrudni

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"