:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

Bezdomni w Szczecinku policzeni. Bez niespodzianek

Straż Miejska, Bezdomni Szczecinku policzeni niespodzianek - zdjęcie, fotografia

W całej Polsce zakończyła się coroczna akcja liczenia bezdomnych. W samym Szczecinku akcja prowadzona była od czwartku, 9.02. Oprócz policji, straży miejskiej, Straży Ochrony Kolei czy funkcjonariuszy Zakładu Karnego, w liczeniu bezdomnych uczestniczył szpital, NZOZ Patronka oraz NZOZ Salus. W tym roku naliczono 47 osób bezdomnych. Wśród nich są tylko dwie kobiety. 

- Większość osób bardzo dobrze znam. Są bezdomnymi po kilkanaście lat - mówi Tematowi Elżbieta Dobrzańska, specjalista ds. bezdomności w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. - Z ankiet, które przeprowadzaliśmy w trakcie liczenia wynika, że te osoby chcą wyjść z bezdomności. Oczekują pieniędzy, mieszkania. To wszystko jest do zdobycia, ale trzeba chcieć zacząć. I niestety, w 95%, przestać pić.

Duża grupa, bo 11 osób, przebywa w Zakładzie Karnym. To osadzeni bezdomni,  z wyrokami. W schronisku i w noclegowni łącznie 14 osób, 2 osoby w szpitalu. W pustostanach, miejscach niemieszkalnych, przebywa 20 osób. Mieszkają w altance, na klatkach schodowych i w namiocie.

Organizatorzy akcji dziękują ratownikom z grupy TADMED, którzy byli obecni na patrolach ze Strażą Ochrony Kolei i strażą miejską, opatrując bezdomnych. 

Bezdomni w Szczecinku policzeni. Bez niespodzianek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com