:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C rozproszone chmury

Bezdomni wolą marznąć?

Aktualności, Bezdomni wolą marznąć - zdjęcie, fotografia

Sypnęło śniegiem, a w najbliższych dniach ma być coraz mroźniej. Taka zimowa aura to czas, kiedy najtrudniej jest przetrwać osobom bezdomnym. Na razie ruch w szczecineckim schronisku dla bezdomnych jest mały. Ale to być może dopiero początek.

- Obecnie w schronisku przebywa pięć osób – informuje Czytelników „Tematu” Elżbieta Baran z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku. – Trzeba jednak pamiętać, że do tej pory nie było u nas srogiej zimy. Przed nami tak naprawdę pierwsze tak duże spadki temperatur. Ruch w schronisku z dnia na dzień może więc być większy. Jesteśmy w stałym kontakcie ze strażnikami miejskimi, którzy bezpośrednio spotykają się z osobami bezdomnymi. Przekażemy strażnikom ciepłe koce, specjalne maty, by mogli zostawić je w miejscach, w których stale przebywają bezdomni.

Przypomnijmy. Punkt pomocy bezdomnym przy ulicy Wodociągowej czynny jest codziennie. Znajduje się w nim jadłodajnia, w której osoba bezdomna oraz potrzebująca może spożyć ciepły posiłek. Bezdomni mają też możliwość skorzystania z obiektów sanitarnych, mogą odpocząć, wypić kawę czy herbatę, poczytać prasę, obejrzeć program telewizyjny, wykąpać się, ogolić, wymienić brudną odzież, otrzymają też ręcznik czy mydło. Jest też punkt ambulatoryjny zaopatrzony w podstawowe leki, np. przeciwbólowe czy przeciwgorączkowe.

 

Liczba osób bezdomnych od kilku lat pozostaje na podobnym poziomie. Według danych MOPS w 2015 roku było ich 75, w 2014 – 59, w 2013 – 56, a w 2012 – 57. Wśród problemów, z jakimi borykają się osoby bezdomne, znajdują się: alkoholizm, bezrobocie, długotrwała choroba, włóczęgostwo, niepełnosprawność fizyczna, choroby i zaburzenia psychiczne, kolizja z prawem i brak stałego źródła dochodu. 

Bezdomni wolą marznąć? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com