:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  25°C lekkie zachmurzenie

Biały Bór rajem podatkowym dla rejestrujących ciężarówki

Biały Bór rajem podatkowym dla rejestrujących ciężarówki

Podczas wakacyjnych wojaży niezwykle miło jest zobaczyć gdzieś w drugim końcu Polski, albo i nawet kontynentu, auto z rejestracją ZSZ. To rejestracja powiatu szczecineckiego, a kierowca na pewno jest ze Szczecinka lub jego okolic - to pierwsza myśl, która każdemu przychodzi do głowy. Tylko, że taka rejestracja na samochodzie półciężarowym lub ciężarowym może być efektem "turystyki" rejestracyjnej, a w środku może siedzieć kierowca który Szczecinek zna tylko z opowiadań. Bo na przykład mieszka i pracuje w Bełchatowie.

To dlaczego na swojej ciężarówce ma rejestrację szczecinecką? Odpowiedź zna... burmistrz Białego Boru, Paweł Mikołajewski. To właśnie w tej gminie roczny podatek transportowy jest chyba najniższy w Polsce, więc wiele firm to właśnie tu decyduje się zarejestrować swoje ciężarówki. Mają rejestracje rozpoczynające się od ZSZ.

- Reklamujemy gminę hasłem "najniższe podatki w Polsce"

- mówi Tematowi burmistrz Białego Boru.

- Nie chcieliśmy być tylko kojarzeni z fotoradarami. Telefon w urzędzie dzwoni w sprawie podatków bardzo często. Niskie kwoty opłat wprowadziliśmy w 2016 roku.

O jakich pieniądzach mówimy? Porównajmy kwoty choćby z pobliskim Szczecinkiem, "zagłębiem" także firm ciężarowych.

Kwota podatku rocznego za ciężarówkę 3,5 - 5,5 t:

 • Szczecinek: 624 zł
 • Biały Bór: 80 zł

Kwota podatku rocznego za ciężarówkę od 5,5 do 9t:

 • Szczecinek: 832 zł
 • Biały Bór: 100 zł.

Kwota podatku rocznego za autobus z więcej niż 22 miejscami siedzącymi:

 • Szczecinek: 1768 zł,
 • Biały Bór: 450 zł

Czy stworzenie takiego podatkowego raju może się opłacać? Władze Białego Boru przekonują, że tak. Roczne wpływy do budżetu miasta i gminy Biały Bór z tytułu podatku transportowego obecnie przekroczyły już 300 tys. zł.

 


rejestracja zsz biały bór podatki ciężarówka - komentarze opinie

 • WWW - niezalogowany 2018-08-09 14:24:48

  No niemożliwe, obniżenie podatków zwiększa wpływy do budżetu, gdyby tylko rządzący wiedzieli...

 • gość 2018-08-09 14:26:34

  Nie mówcie Douglasowi!

 • gość 2018-08-09 16:15:34

  Może to jest cwany myk na kasę ale to nie jest zwykła sprzedaż produktów i nic nie ma wspólnego z obrotnością ale swoistym szwindlem.Poczekajmy aż gminy będą się przebijać z opłatami.Podobnie było ze Strażami Miejskimi gdzie tworzono je w tym i w Białym Borze tylko dla kasy z fotoradarów.Te ostanie dochody to była lwia część budżetu gminy Biały Bór.

 • gość 2018-08-10 09:30:24

  ciekawe jak to jest. to teraz gmina powinna mieć kontrol czy skontrolowała poprawnie firmy , przecież tam parkingów nie ma na osobowe a co dopiero na tyle ciężarówek i autobusów. stawka powinna być stała w całej Polsce. te opłaty wg uznania to są jakieś jaja...

Dodajesz jako: Zaloguj się