:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Biały Bór: „Wielkanocne jaja” z cytrynami

Policja, Biały „Wielkanocne jaja” cytrynami - zdjęcie, fotografia

Uczniowie klasy II policyjnej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze po raz drugi wspólnie z policjantami szczecineckiej drogówki uczestniczyli w akcji profilaktycznej „Wielkanocne jaja” skierowanej do kierowców. Młodzież  wraz z wychowawcą klasy, nauczycielem szkolenia policyjnego oraz policjantami szczecineckiej drogówki dokonywała kontroli przy rynku na drodze krajowej 20 w Białym Borze. Byli ubrani w policyjne mundury i kamizelki odblaskowe. Mundurowi bez przerwy przeprowadzali kontrolę kierowców i pojazdów. 

W przypadku drobnych wykroczeń uczniowie częstowali kierowcę plastrem cytryny. Kierowcy (prawie 100%), którzy prawidłowo uczestniczyli w ruchu drogowym otrzymywali od uczniów wielkanocne pisanki z życzeniami świątecznymi. 

Zorganizowane spotkanie odbyło się w ramach zajęć szkolenia policyjnego, aby w praktyce poznać pracę policjantów. Dowiedzieli się jak wygląda kontrola drogowa, o co pyta policjant i czego od kierującego wymaga w trakcie kontroli. Młodzież obserwowała reakcje kierowców jak również zadawała pytania. Zamiana lekcji teoretycznej na praktyczną wzbogaciła młodzież w nowe, cenne doświadczenia.

Obecność umundurowanych uczniów na ulicach Białego Boru miała charakter prewencyjny – na widok tak licznej grupy policjantów kierowcy zdejmowali nogę z gazu, a piesi przechodzili przez jezdnię w wyznaczonych miejscach.

Dziękujemy Rzecznikowi Prasowemu KPP w Szczecinku pani Annie Matys za wspólną akcję  funkcjonariuszy policji i uczniów naszej szkoły. 

 

Tekst : Magdalena  Dawidowicz 

Zdjęcia: Magdalena Dawidowicz, Anna Matys

Biały Bór: „Wielkanocne jaja” z cytrynami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com