:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Bieg po... książkę

Dzieci i młodzież, książkę - zdjęcie, fotografia

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest od 1950 roku 7 kwietnia, w naszej szkole odbył się po raz pierwszy w historii turniej czytelniczo - sportowy"Bieg po książkę" - informuje Katarzyna Rybak, nauczyciel Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku.

 

Głównym jego celem było promowanie czytelnictwa oraz zdrowego stylu życia. Organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego: p. Emilia Musiał i p. Robert Fabiszak oraz nauczyciele bibliotekarze: p. Anna Mita i p. Joanna Szczęśniak skierowali ofertę tej nietypowej zabawy do uczniów klas IV-VI Integracyjnej Szkoły Podstawowej. Losowo wybrane drużyny rywalizowały w 6 konkurencjach. Drużyny nosiły nazwy warzyw i owoców: brokuły - zajęły I miejsce, kukurydze - II miejsce, marchewki - III miejsce, arbuzy - IV miejsce. Uczestnicy zmagali się w następujących potyczkach: czytania wybranego fragmentu książki na czas, budowania wieży z książek, układania tytułów książek z rozsypanki, sztafety z książką, wyścigu z książką na brzuchu w podporze tyłem oraz przejściu z książką na głowie po ławeczce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci owoców i soczków ufundowanych przez Firmę Handlowo - Usługową LEMON Andrzeja Rudnika ze Szczecinka. Dodatkowo każda klasa biorąca udział w turnieju otrzymała ananasa z informacją o Światowym Dniu Zdrowia oraz dyplomy. O oprawę plastyczną imprezy zadbała p. Iwona Michalska, a sprzętem i nagłośnieniem zajęli się członkowie SU. Mamy nadzieję, że zabawa była udana i wpisze się w nasz szkolny kalendarz imprez. 

Bieg po... książkę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com