:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Biegaczki ze Szczecinka na podium w PKO Grand Prix Gdyni

Biegaczki ze Szczecinka na podium w PKO Grand Prix Gdyni

W niedzielę w Gdyni odbywała się druga część dużego ogólnopolskiego biegu - PKO Grand Prix Gdyni, w którym uczestniczy blisko 3 tysiące biegaczy. Wcześniej (w sobotę, 12.05) tradycyjnie rozegrały się biegi dzieci i młodzieżowe, w których nie zabrakło także zawodniczek z Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecinek.

W biegach dla młodszych uczestników, udział wzięło blisko 1000 osób. Szczecinecczanki ponownie spisały się bardzo dobrze - w rywalizacji w kategorii młodziczek (2005-2008), druga linię mety przekroczyła Hanna Skrobanek. Jej czas wyniósł 6 minut i 20 sekund. Szczecinecczanka minimalnie przegrała tylko z zawodniczką z Gdańska. Równie dobrze spisała się siostra bliźniaczka Hani - Zofia, która startowała w tej samej kategorii - zajęła szóstą pozycję (czas: 6 minut i 47 sekund). W juniorkach (rok urodzenia 2002-2004), na drugim miejscu była Aleksandra Baranek. 14-latka miała czas 15 minut i 36 sekund - wyprzedziła ją jedynie zawodniczka z Lęborka.
Patrycja Nerć w tej kategorii wiekowej była czwarta - 15-latka linię mety przekroczyła w czasie 17 minut i 48 sekund. Warto wspomnieć, że Patrycja powróciła do biegów po kontuzji.

fot. Magdalena Gorol Baranek
Patryk Witczuk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


pko grand prix gdynia bieg - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się