:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C rozproszone chmury

Biuro z pomysłem

Porady, Biuro pomysłem - zdjęcie, fotografia

Firmę tworzą ludzie i to od nich zależy jej sukces. Aby tak się jednak stało, należy zapewnić im odpowiednie warunki do pracy. Jak przygotować biuro dla firmy, a przede wszystkim dla jej pracowników?

W Polsce działa około 3 mln firm prowadzących rozmaitą działalność gospodarczą, a ich liczba z roku na rok rośnie. Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Sądowego, w pierwszym kwartale ubiegłego Polacy założyli ponad 12 tysięcy spółek i zarejestrowali ponad 70 tysięcy indywidualnych działalności gospodarczych. Firmy te działają w różnych branżach, ale łączy je jedno: Każda z nich ma mniejsze lub większe biuro. Tylko w Warszawie powierzchnia biurowa zajmuje łącznie już ponad 5 mln metrów kwadratowych. Do końca 2018 roku zostanie oddanych w stolicy kolejnych 18 biurowców, które zaoferują firmom 200 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

 

Ludzie przy biurkach

 

Meblem, który najbardziej rzuca się w oczy w siedzibach firm, są biurka, przy których siedzą pracownicy. Często wybierający je kierują się przede wszystkich ich wzornictwem, bo biuro to przecież wizytówka przedsiębiorstwa. Istotna jest również jakość; większości z nas zależy przecież na zakupie rzeczy dobrze wykonanej i trwałej. Ale równie ważne, jeśli nie ważniejsze, jest to, aby biurka w firmie były funkcjonalne i ergonomiczne, czyli zapewniały użytkownikom bezpieczeństwo i wygodę pracy. Blat powinien być dostosowany do wzrostu pracownika, który przy danym biurku siedzi. Najczęściej montuje się go na wysokości 72–75 cm. Dla osób wyższych można poszukać takiego, który ma blat na wysokości 80–85 cm. Zbyt niskie biurko zmusza pracującego przy nim człowieka do schylania się, a zbyt wysokie wymusza konieczność wyprężania się. W każdym przypadku zajdzie to ze szkodą dla kręgosłupa oraz stawów. Idealnym rozwiązaniem będzie biurko do biura z regulowanym blatem, na przykład elektrycznie. Takie biurka ma w ofercie firma AJ Produkty.

 

Usiądź wygodnie

 

Krzesła do biura to – obok biurek – najczęściej kupowane i używane przez firmy meble. Wybierając je, warto zwrócić uwagę nie tylko na styl i trwałość wykonania, ale też ich zastosowanie. Inne krzesła sprawdzą się przy biurkach, inne w salach konferencyjnych, jeszcze inne będą odpowiednie do stołówki czy pokoju socjalnego. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego krzesła zostało wykonane i trwałość mebla. Podobnie jak w przypadku biurek, najważniejsza jest jednak ergonomia oraz zgodność z normami przyjętymi w pracy biurowej. Ergonomiczne krzesło do biurka to takie, przy którym nie tylko siedzi się wygodnie, ale również pozwalające przyjąć pozycję nie wywołującą bólu oraz problemów z kręgosłupem i stawami. W biurach najlepiej sprawdzają się krzesła obrotowe na kółkach. Powinny mieć solidną bazę, czyli podstawę, wysokie oparcie, regulowane podłokietniki i oparcie odpowiednio wyprofilowane na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Coraz częściej w biurach można zobaczyć nietypowe stołki, które umożliwiają nie tylko siedzenie, ale również klęczenie. Dzięki temu kręgosłup i stawy nie ucierpią nawet podczas wielogodzinnego siedzenia przy biurku.

 

Szafy specjalnego przeznaczenia

 

Prowadzenie firmy oznacza konieczność przechowywania w biurze dokumentacji biznesowej: faktur, umów, rozliczeń z Urzędem Skarbowym i ZUS-em, gwarancji na używany sprzęt, danych pracowników, kontrahentów oraz podwykonawców. Szukając pojemnej szafy na akta, w której będziemy je przechowywać, nie kierujmy się wyłącznie stylem, ceną i tym, czy będzie pasowała do ogólnego wystroju wnętrza. Ważne jest przede wszystkim to, aby dokumenty były w niej bezpieczne. Dlatego lepsza od drewnianej będzie metalowa szafa biurowa. Meble o najwyższej klasie bezpieczeństwa mają wzmocnione ściany oraz drzwi, a dodatkowo są wyposażone w specjalne, trudne do sforsowania zamki elektroniczne i szyfrowe. Często przydaje się również sejf, do którego można schować najcenniejsze dokumenty. Takie sejfy ma w swojej ofercie wspomniana już firma AJ Produkty.

 

Odpowiednie umeblowanie i wyposażenie biura firmy to jeden z czynników wpływających na jej sukces. Praca w przyjaznym, ergonomicznym i bezpiecznym otoczeniu sprzyja bowiem większej efektywności.

 

artykuł partnera serwisu