:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Biznes to biznes. Rodzina, partia, towarzystwo: co się zmieniło po emisji słynnego programu TVN?
Temat Szczecinecki 14/10/2018 09:02

Dwa lata temu, tuż przed Wielkanocą całym Szczecinkiem wstrząsnęły emocje związane z emisją w programie TVN24 programu Ryszarda Cebuli, pt. „Blisko ludzi”. Nagrany materiał dotyczył tzw. sieci powiązań na linii partyjno-biznesowej, w której główne role mieli odgrywać syn burmistrza, Jakub Hardie-Douglas oraz zastępca burmistrza Daniel Rak. W studiu na temat wyemitowanego reportażu mogli wypowiedzieć się Daniel Rak, ówczesny rzecznik UM Tomasz Czuk, radny RdS Marcin Bedka, a także eksperci: Julia Pitera, Ryszard Kalisz i Maks Kraczkowski. Eksperci, omawiając materiał, wspomnieli o szeregu nieprawidłowości, do których ich zdaniem nigdy nie powinno dojść w żadnym samorządzie. Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas po emisji programu niejednokrotnie dementował zarzuty. Przekonywał również, że program ukazał wszystko w negatywnym świetle. A co o wspomnianych tezach i zarzutach, postawionych w programie, można powiedzieć dzisiaj?

 

„To kumoterstwo”


Jednym z pierwszych omówionych w programie (do obejrzenia tutaj: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/blisko-ludzi-szczecinek-to-chory-uklad,630492.html ) zagadnień, była współpraca firmy Nutima, w której pracuje syn burmistrza z firmami podległymi Urzędowi Miasta. Reporter TVN24 ustalił, że firma, gdzie wcześniej właścicielem był Jakub Hardie-Douglas, przyjmowała zamówienia na wykonanie usług reklamowych od spółek podległych ratuszowi. Nutima samemu tylko SAPiK-owi miała sprzedać usługi i sprzęt multimedialny warty 40 tys. zł. - Mam się zarejestrować w urzędzie pracy? - dopytywał reportera wyraźnie zbulwersowany Jakub Hardie-Douglas. Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas odmówił komentarza.
Julia Pitera (PO) wskazała, że cała przedstawiona sytuacja jest co najmniej naganna. - To jest konflikt interesów – zaznaczyła Julia Pitera. - Od strony prawnej – prawo nie zostało złamane – zauważył Maks Kraczkowski (PiS). - Ale zasady funkcjonowania władzy publicznej powinny wyglądać inaczej. Ryszard Kalisz był natomiast zdania, że to wszystko, co można było zobaczyć na filmie jest „niedopuszczalne”. - W państwie mamy mnóstwo sytuacji, które nie są regulowane prawem, ale są jakieś normy społeczne, obywatelskie. W zakresie decydowania i sprawowania władzy nikt z rodzin nie powinien przystępować do przetargów i na tym zarabiać. Tego rodzaju zjawisko to kumoterswo – podkreślił Ryszard Kalisz.

Stoły działają i mają się dobrze

Po emisji programu na temat przedstawionych informacji wypowiedział się Tomasz Czuk, ówczesny rzecznik UM. - Mielibyśmy rzeczywiście powody do uzasadnionych podejrzeń, gdyby ilość zleceń,  jakie firma Nutima uzyskała z miejskich instytucji, rzeczywiście była ilościowo niepokojąco wysoka - tłumaczył. - Tymczasem na przeszło 7000 umów i zleceń,  jakie miasto i jego agendy, zawarły w latach 2014-2016 z różnymi podmiotami gospodarczymi, zaledwie 13 trafiło do firmy Nutimy.
W obronie syna stanął też w jednym ze swoich felietonów Jerzy Hardie-Douglas: Chcąc wejść na rynek szczecinecki, „Nutima” zaproponowała wstawienie swoich urządzeń demonstracyjnych, m.in. do kina, C.K. „Zamek”, a następnie Centrum Informacji Turystycznej – poinformował burmistrz. Wspomniał, że na wyklejonym folią projekcyjną froncie kina, wyświetlane są po zmroku reklamy i trailery filmów. Jak przekonuje, wart ponad 10 tys. zł sprzęt, został wstawiony za sumę nie pokrywającą serwisu, a SAPiK płaci za dzierżawę i serwis łącznie 500 zł netto miesięcznie.
Jak dalej poinformował burmistrz, firma jego syna sprzedała usługi i sprzęt za 40 tys. zł. Jak tłumaczył stół do biblioteki firma Nutima sprzedała za 12 tys. zł, a stół multimedialny do CK Zamek – za 5 tys. zł. Jak utrzymywał, były to oferty najtańsze.
Co dziś dzieje się ze wspomnianymi stołami? Radni opozycyjnego Razem dla Szczecinka. Od pewnego czasu próbowali dowiedzieć się, w jakim stanie jest sprzęt i czy ktoś w ogóle z niego korzysta. Na ostatniej sesji Rady Miasta Kamil Klimek, dyrektor SAPiK-u tłumaczył, że sprzęt jest sprawny i ma się dobrze. Radni sprawdzili. Stoły multimedialne są udostępnione mieszkańcom, zarówno w bibliotece, jak i w zamku. - Dyrektor wyjaśnił nam te kwestie. Stoły zostały zakupione dokładnie za taką kwotę, jak podał wcześniej - wyjawił nam jeden z radnych. 


Język angielski i oskarżony kandydat


Przez chwilę na forum w TV poruszono także kwestię lekcji angielskiego Urzędzie Miasta. Wtedy sprawę badała policja. Obecnie wiceburmistrz Daniel Rak, który ubiega się o fotel burmistrza ma postawione prokuratorskie zarzuty. Wśród nich znalazło się m.in. to, że przekroczył swoje uprawnienia i nie dopełnił nałożonych na niego obowiązków urzędniczych; w celu pozyskania dotacji z PUP, doprowadził do niekorzystnego dysponowania mieniem przez Urząd Pracy. Wiedząc, że nie mogą być spełnione warunki zawieranej umowy dotyczącej szkolenia (sam brał udział w szkoleniu, nie mając ukończonych 45 lat), działał na szkodę PUP. Wobec zastępcy burmistrza padły też zarzuty działania niezgodnie z interesem miasta, jak również działania w celu osiągnięcia korzyści osobistej i majątkowej. 
O tym, czy postawione zarzuty mają uzasadnienie, rozstrzygnie sąd. Wyrok poznamy niebawem.


Sójcze Wzgórze i rodzinny interes państwa Rak


W drugiej części programu przedstawiono temat działek na Sójczym Wzgórzu, na których miał się wzbogacić wiceburmistrz Daniel Rak oraz firma, w której prowadziła działalność jego żona, obecna radna RM Renata Rak. Tutaj reportera zastanowiła kwestia opłaty adiacenckiej naliczanej od wzrostu wartości nieruchomości, spowodowanego m.in. podziałem nieruchomości czy budową całej infrastruktury drogowej. Opłata ta w przypadku wspomnianych działek na Sójczym Wzgórzu miała wynieść zaledwie 4-5 proc. Zdaniem eksperta, to za mało. W tym przypadku miasto powinno naliczyć opłatę rzędu min. 100 proc., ale tego nie zrobiło.
 - Czy miasto w tym przypadku nie straciło? - dopytywał gospodarz programu. - Moja małżonka wykonała nakłady inwestycyjne, budowa dróg... - tłumaczył Daniel Rak. - Kto zapłacił za te drogi? - zapytał z kolei Marcin Bedka. Po bardzo ekspresywnej wymianie argumentów głos zabrała Julia Pitera. - Takie są skutki, jeśli rodzina uczestniczy w procesach gospodarczych, na terenach, na których sprawuje władzę. Nie wiem co by się działo, zawsze będziecie podejrzewani, że kombinujecie. Na terenie waszej władzy nie powinna być aktywna rodzina prowadząca interesy za publiczne pieniądze. Ciekawe, czy w tym przypadku władze Szczecinka sprzyjały deweloperowi, czy pilnowały interesu miasta?


 “Żołędne dupki i życiowi impotenci”


Warto przypomnieć, że sprawa Sójczego Wzgórza i rodzinnych interesów państwa Rak już wcześniej była szeroko opisywana przez Temat Szczecinecki. W 2011 roku (czyli już 5 lat przed emisją głośnego materiału w TVN24) zwróciliśmy uwagę na możliwe nieprawidłowości, których przy zakupie i podziale na mniejsze działki nieruchomości mogła dopuścić się znana w mieście spółka F5. Warto nadmienić, że spółkę tworzyła żona obecnego kandydata na burmistrza oraz jego ojciec. Już wtedy burmistrz nie przebierał w słowach, by zbagatelizować sytuację posuwając się nawet do wyzywania mieszkańców Szczecinka. Nazwał ich “żołędnymi dupkami”, malkontentami, obibokami, frustratami i “życiowymi impotentami”. Dlaczego? Bo nie potrafią robić interesów jak wiceburmistrz Rak oraz dlatego, że zamieszczają negatywne wpisy na naszym forum.
Po kilku latach, po emisji głośnego programu sprawa Sójczego Wzgórza i interesów rodziny państwa Rak trafiła ostatecznie do prokuratury. Sprawy nie zgłosiło miasto, choć takie zapewnienia po emisji programu w TVN publicznie padały. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że jeden z biegłych miał wydać “druzgocącą” opinię na temat spółki F5. Oprócz możliwych nieprawidłowości przy naliczaniu opłaty adiacenckiej, prokuraturę zajmuje też kwestia wycinki drzew na wykupionych przez spółkę działkach i to, czy członkowie rodziny Daniela Raka wykonali to zgodnie z obowiązującym prawem. W grę mogą wchodzić miliony.


Mysia Wyspa i SzLOT


 To jeszcze nie koniec. Trzecia część programu w TVN24 skoncentrowała się na Mysiej Wyspie. Nagrany materiał przedstawiał popularny w Szczecinku teren rekreacyjny, na którego powstanie miasto poniosło niemałe nakłady finansowe. Osobą, która dzierżawi wybudowane za publiczne pieniądze obiekty, jest tzw. „osoba z towarzystwa, członkini PO, bliska koleżanka byłej żony burmistrza i tym samym matki jego syna, Jakuba. Koszt dzierżawy tego atrakcyjnego terenu, zdaniem reportera, to „szczyt niegospodarności”.
Szczecinek nie jest Mekką turystyczną – odpierał zarzuty Daniel Rak. - Kilkakrotnie zwracaliśmy się do dzierżawców. Pani Obłamska była kolejną osobą, która podjęła się tego i doposażyła. - Roczna dzierżawa kosztuje ją rocznie 5 tys. zł, podczas gdy miasto zainwestowało setki tys. zł – zauważył Ryszard Cebula. - Miasto wybudowało wiaty, które miały uatrakcyjnić ten teren. Pierwsza osoba zbankrutowała…
Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas w jednym ze swoich felietonów też odpierał zarzuty. Jak podkreślał, oczywiście mógł zrobić przetarg na prowadzenie punktu gastronomicznego na Mysiej, ale wychodzi z założenia, że odwaga i kreatywność i “dostrzeżenie potencjału tam, gdzie inni go nie widzą, powinno być nagradzane”. I dlatego go nie zorganizował.
Nad umową zawartą pomiędzy obecnym dzierżawcą obiektów na Mysiej czuwa SzLOT. 
W 2016 roku w powiecie podjęto decyzję, by interesów w stowarzyszeniu pilnował Jakub Hardie-Douglas, członek Zarządu Powiatu. Informacja ta wywołała wśród radnych burzę. Jak ujawnił radny powiatowy, Jerzy Dudź wspomniana na wstępie firma Nutima, w której pracuje syn burmistrza, wykonała bowiem do tamtej pory 7 zleceń dla SzLOT-u na kwotę 52 tys. 800 zł.

 Czy tydzień, dzielący nas od wyborów samorządowych, które zdecydują o tym, co przez następne 5 lat będzie się działo w Szczecinku, to dobry moment na publikację tego artykułu? Czy nie można na spokojnie poczekać, aż będzie już po wszystkim? Ale to nie jest tekst o którymś z komitetów wyborczych. To tekst o obecnych władzach miasta. I o Szczecinku, i o nas, mieszkańcach. I o tym jak niektóre, patrzące na wszystko z dystansu, osoby mogą to wszystko oceniać. To się już stało i nie wypadło najlepiej. 
Szczecinek zasługuje na to, by być lepszy pod każdym względem. Zasługuje na to, aby być takim miejscem, do którego reporter takiej czy innej ogólnopolskiej stacji przyjeżdża i nie jest w stanie nagrać absolutnie żadnego nieprzychylnego miastu i jego władzom materiału. Bo ludzie są dobrzy, a miasto jest piękne. Co z władzą? Wybieramy ją sami.  

foto: TVN Blisko Ludzi
Reklama

tvn szczecinek blisko ludzi rak douglas biznes partia nieprawidłowości samorząd - komentarze opinie

 • gość 2018-10-14 12:02:37

  Panie Redaktorze. Przecież Douglas kilka tygodni temu powiedział, że program TVN-24 "Blisko Ludzi", "Układ rodzinno-towarzyski, nepotyzm, kumoterstwo, kolesiostwo"... to 100% kłamstw. A Douglas jest znany z prawdomówności. Jest tak prostolinijny, jak ślad po siku byka w czasie drogi. Program TVN-24 nie wszystkie niechlubne fakty znane mieszkańcom wyciągnął na światło dzienne. Dziwię się dlaczego tych panów nie dosięgła ręka sprawiedliwości, czyżby całe państwo było aż tak skorumpowane a system prawny utworzony przez "posłów" swoim, pozwalał okradać z krwawicy Naród Polski? To, że dopuszczono się przestępstw w Szczecinku to rzecz jasna. Obecna partia rządząca nie potrafiła nawet utrącić Hankę Walcówną z posady prezydenta Warszawy w obliczu przestępstw jakich się dopuściła. Dlatego nie dziwię się, że w Szczecinku włos z głowy nie spadł ratusznikom i ich poplecznikom.

 • gość 2018-10-14 12:46:09

  Czy po wyborach coś się zmieni, chyba nie bo obserwując co się dzieje na szczytach władzy PIS, obsadzanie intratnych stanowisk swoją rodziną i znajomymi dają przykład "dobrej zmiany".

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 13:19:58

  Świetny tekst.Jestem pewna że mieszkańcy Szczecinka wystawią za tydzień odpowiednią laurkę szczecineckiej sitwie i ich POplecznikom.

 • gość 2018-10-14 13:26:56

  Takie żydowskie interesy potrafi robić każdy panie Douglas, ale nie każdy jest moralno-etycznym dnem. Mnie nie wychowywano Talmudem, a Nowym Testamentem. Ot tyle i aż tyle.

 • gość 2018-10-14 14:08:18

  no tak PO (oraz Porozumienie) jest SPALONE. PiS to porażka a la komisja Macierewicza poza tym biurokracja Partie i Stanowiska. Stąd wybieram Berezowskiego bo to nowa osoba i mi jego program bardzo się podoba. Planujemy budowe domu i działka za 30k to świetna sprawa.
  1 Berezowski, 2 Bedka 3-Pawłowicz 4-Suchy 5-Rak
  To najberdziej sensowna kolenosc

 • gość 2018-10-14 14:14:05

  Delfin siadaj i wstydź się.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 14:36:16

  Dość złodziejstwa i kumoterstwa. Nie chcę mieć raka (za burmistrza) boje się raka i bankowo pójdę na wybory, będę głosować za Suchym, wygląda na najbardziej bezpieczna kandydaturę.

 • gość 2018-10-14 14:46:45

  alleluja! to ostatni tydzień panowania PO w Szczecinku!

 • JHD - niezalogowany 2018-10-14 14:54:09

  Daniu, nie przejmuj się. Oni wszyscy kłamią i szkaluja. Przecież z Ciebie diament jest, co tam przekręty i kolesiostwo. Ważne że stołeczek przytrzymany.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 15:04:00

  Niech NUTIKA pokaże ile ma innych zleceń niż „miejskie’ przecież ta firma powstała tylko w jednym celu - wyrywać kasę z miejskich spółek i instytucji zależnych od miasta

 • gość 2018-10-14 15:26:05

  Tylko ktoś kto jest zupełnym ignorantem może zagłosować na to towarzystwo wzajemnej adoracji. Przypomnę, że w tym sezonie tylko 1 raz , słownie jeden raz był koncert na placu koncertowym osiedle Zachód. Za to teraz mamy "koncert za koncertem", spot reklamowy za naszą kasę, TV TVN, banery na ścianach, rusztowaniach, płotach, balkonach, ulotki w skrzynkach, drzwiach, wycieraczkach, aż do obrzydzenia.
  Podoba mi się podejście Pani Doroty Chrzanowskiej która napisała że dbając o estetykę miasta powiesi banery dopiero 10 dni przed wyborami.
  Jeżeli ktoś przez ostatnie 4 lata nic nie robił to teraz nadrabia banerami.
  A wracając do artykułu, aż strach się bać jeżeli oni nie zwolnią tempa.
  Dlatego pamiętaj wyborco, idziesz na wybory rób to świadomie, a jeżeli idziesz głosować na banery to lepiej kup sobie chipsy i piwko i siedź w domu oglądaj Kiepskich.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 15:49:56

  Taki sam układ stworzył Krzysztof Lys w starostwie powiatowym. 1. Stanowisko w gminie szczecinek dla Wieleby Matesniak stworzone dla niej wice wójta koszt pół miliona złotych. 2. Dwa etaty dla Pana Jaska dyrektor szkoły na 1 Maja i wicedyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej. W szkole na 1 maja na 60 maturzystów maturę zdało 8 osób. W obecnych wyborach Pan Jasek jest kandydatem do rady miasta Szczecinek. 3. Pan Eleganczyk kierownik Schroniska Młodzieżowe w Szczecinku i drugi etat jako pełnomocnik starosty ds. Kształcenia kolejne dwa etaty dla członka porozumienia samorządowego. 4.Pan Włodzimierz Fil dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg i drugi etat członek zarządu SM w Bornem Sulinowo kolejne dwa etaty dla członka porozumienia samorządowego. 5.Pan Edward Szysz dyrektor PKS Szczecinek i członek rady nadzorczej Szpitala w Szczecinku dwa etaty kolejne dla członka porozumienia samorządowego

 • gość 2018-10-14 16:06:42

  Precz z PO ! Szczecinek i jego mieszkancy zasluguja na rzady PiS,jedynej partii w Polsce ktora robi cos dla ludzi i zmienia Polske na lepsze.

 • gość 2018-10-14 16:17:13

  Gdzie zasady moralne osób pełniących funkcje publiczne? Dając ponownie władzę tym ludziom, szczecinecczanie skazują się na bycie nie podmiotem, lecz przedmiotem pogardy. Zawsze takową słychać w wypowiedziach chociażby kierownika ratusza.

 • gość 2018-10-14 16:41:02

  Szczecinek to dziwne miasto po takim skandalu to ta ekipa powinna zniknąć z życia politycznego a tu proszę chodzą po mieście i obnoszą się dumni jak Pawie. Może w końcu mieszkańcy Szczecinka pogonią tę ekipę, żeby zrozumieli, że nie wystarczy zaprosić TVN i zorganizować kilka koncertów, a potem łupić to biedne miasto.

 • gość 2018-10-14 16:59:29

  Platformo Szczecinecka nie zapomnimy
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/blisko-ludzi-szczecinek-to-chory-uklad,630492.html

 • gość 2018-10-14 17:52:22

  "Gościu" - niezalogowany z 2018-10-14 15:49:56
  Wiesz trochę, tyle, że to jest zbiór faktów w jakiś tam sposób mało uporządkowany. I dlatego, po dodaniu faktu wiedzy niepełnej, okazuje się, jesteś w ciężkim błędzie. Nie będę prostować Twoich poglądów i pouczać. Niezaprzeczalnym jest, czego nie potrafisz zrozumieć, że dla Szczecinka wielkim złem jest PO, tak samo jak dla Polski najgorszym co mogło się przytrafić, to Prawo i Sprawiedliwość. W tym bajzlu, "Porozumienie Samorządowe", jako bezpartyjna grupa, znalazła się pomiędzy dwoma politycznymi gigantami gdzie musiała zagwarantować funkcjonowanie Powiatu i z konieczności - współpracować i z PO i z PiSem.

 • gość 2018-10-14 17:59:28

  Jakim prawem syn burmistrza zawiesił baner wyborczy ze swoim wizerunkiem na płocie wspólnoty mieszkaniowej, bez zapytania o zgodę współwłaścicieli nieruchomości? Czy zwykła grzeczność i kultura osobista tego nie wymaga, jeśli się posiada chociaż okruchy przyzwoitości? Czyżby mniejszościowy współwłaściciel jednocześnie zarządca nieruchomości szczecinecki "ZGM-TBS" wyraził na to zgodę, z własnej inicjatywy!!?? Stare porzekadło mówi.... "nie daleko pada jabłko od jabłoni" skoro ojciec panoszył się przez wiele lat w mieście i robił co chciał, stawiając siebie i swój orszak (sitwę) ponad mieszkańców miasta, nie dziwię się, że syn przejął styl ojca!

 • gość 2018-10-14 18:01:27

  W materiale filmowym pokazano ciągniki 500.000- w koszty podatników.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 18:15:22

  Żadne szkalowanie już wam nie pomoże, tonący brzytwy się trzyma. Rozsądku ludziom nie brakuje dlatego wierzę, że Rak wygra!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 20:23:52

  Niektórzy komentujący mają rację -rak na pewno wygra w tym kronopylnym miasteczku...

 • gość 2018-10-15 09:05:18

  I ponad milion złotych oddanych do Civitasu....

 • gość 2018-10-15 09:28:18

  Myślę że nie powinno się szkalować odchodzącego Burmistrza , petenci go znają bardzo dobrze o tak kulturalnego człowieka bardzo trudno zwłaszcza na sesjach rady miasta .Ze swoim doświadczeniem i gronem zwolenników powinien założyć kościół , co prawie mu się udało podczas jednego z koncertów gdzie w sposób kulturalny i nowoczesny opluwano kościół katolicki za pieniądze podatników. Nie mam mu tego za złe kultura wymaga poświęceń .Może w sejmiku uda mu się zaprosić do Szczecinka siłę roboczą w postaci emigrantów która wzbogaci kulturowo nasze miasto i spowoduje że nikt po nocy nie będzie się tułał po mieście.

 • gość 2018-10-15 10:08:07

  Burmistrz i władze miasta powinny być jak żona Cezara, kryształowo czyste. Niestety, czytając artykuł widzimy, że tak jest. Platforma stworzyła w naszym mieście układ biznesowo - towarzyski, który żeruje na naszym wspólnym mieniu. Nepotyzm i kumoterstwo to standard i znak rozpoznawczy osób rządzących miastem.
  Jeśli zależy wam na tym by Szczecinek był miastem otwartym, a mieszkańcy byli równo traktowani nie możecie głosować na Platformę. Powiem tak, każdy tylko nie Platforma.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 11:04:57

  Ostatnio dostałem pod drzwi ulotkę od burmistrza, że jego głównym priorytetem była walka z bezrobociem i teraz jest ono najniższe. Tyle tylko, że taka tendencja jest w całym kraju. No chyba, że JHD obniżył je w całym kraju. Jak dobrze pamiętam to on załatwiał to w Chinach ale nie wyszło.

 • gość 2018-10-15 12:20:37

  Nigdy więcej PO, w samorządach w Sejmie, nigdzie, precz z tą partią, raz na zawsze.

 • gość 2018-10-15 12:38:37

  Teraz nowi wraz ze swoimi rodzinami się dopchają do koryta i to wszystko za nasze podatki, a będzie i tak jak było

 • degustator - niezalogowany 2018-10-15 14:09:28

  Nie zwalniam tempa, nie trzeźwieje. Za swoje piję, a ty?

 • gość 2018-10-15 20:49:58

  Nie zwolnimy tempa!!!!
  A co w planie? Przebudowa Placu Wolności po 20 latach użytkowania - za nami. Przebudowa zamku, być może przed nami w końcu użytkowany jest od 5 lat - wydamy kolejne 10 mln złotych. Zbudujemy kosmodrom - centrum startów i lądowań promów kosmicznych. Zbudujemy hale sportowe, być może zamkniemy kolejne szkoły. Uruchomimy kolejkę linową na Mysią Wyspę. Z Trzesieki z Sójczego Wzgórza do centrum miasta uruchomimy szynową linię tramwajową...... Nie zwolnimy tempa!!!!!! Będziemy wydawać tyle samo a być może więcej jeśli pozwolicie. Pieniądze zdobędziemy z waszych podatków z tych które płacicie i odprowadzają do UE i z tych od nieruchomości (warszawskiego poziomu), będziemy szukać wszelkich możliwości wyzyskania kolejnych złotówek z waszych kieszeni drodzy mieszkańcy. Wymyślimy nowe opłaty które na was nałożymy. Ceny śmieci, wody, co, nieczystości, energii, itd. wyżyłujemy, żebyście mogli powiedzieć, gdy już odejdziemy, że miasto jest naprawdę piękne. Nie ważne, że kilkakrotnie przebudowane.

 • gość 2018-10-19 18:26:54

  LUDZIE LUDZIE ZROZUMCIE ALBO WYGRA JOANNA ALBO NADAL WY I WASZE DZIECI BEDĄ SIĘ MĘCZYLI WDYCHAJĄC PYŁ KTÓRY MACIE NA OKNACH I SAMOCHODACH I W WASZYCH PŁUCACH !. SAMI WYBIERZCIE !!!!

 • gość 2018-10-19 19:26:41

  Nie dajcie szans rodzinnym, mafijnym układom rodzinnym w mieście! To ma być ich koniec! Zero pieprzenia!

 • gość 2018-10-19 19:31:06

  Wy gnoje...

 • gość 2018-10-19 21:43:02

  trzeba być SKRAJNYM IDIOTĄ żeby głosować na PO.

 • gość 2018-10-21 22:49:03

  Znowu zapłaciłem 20zł. za umycie samochodu w pyłomiasteczkowym Szczecinku

 • gość 2018-10-24 22:56:25

  Czy właściciel kamienicy przy ulicy Koszalińska róg Zielonej też jest życiowym impotentem czy dostał czerwoną kartkę od "życiowego impotenta", “żołędnegoi dupka”, i "frustrata"?
  Wydawca polecenia też jest znany.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"