:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C pochmurno z przejaśnieniami

„Boryna i Rodzina”, czyli przedstawienie niezwykłe

Imprezy, „Boryna Rodzina” czyli przedstawienie niezwykłe - zdjęcie, fotografia

To już trzeci raz, kiedy koło teatralne działające przy Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum w Szczecinku przygotowało spektakl, który bezpośrednio miał pomóc w pozyskaniu funduszy na rzecz powstającego szczecineckiego hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu. Przybyłych gości, w holu kina „Wolność” witali młodzi ludzie, uczniowie szkoły, którzy z uśmiechem kwestowali do puszek. A trzeba przyznać, że było kogo witać i sala kina bardzo szybko wypełniła się po brzegi.

Tym razem przybyli goście mieli możliwość przypomnienia sobie fabuły Reymontowskich „Chłopów”, bo to właśnie na podstawie tego dzieła powstał scenariusz piątkowego przedstawienia. To efekt półrocznej pracy szesnastu młodych ludzi pod czujnym okiem człowieka z pasją, szkolnej polonistki oraz opiekuna koła, Marioli Kowalczyk.  Warto też wspomnieć o bardzo profesjonalnym kujawiaku, wykonanym w choreografii Katarzyny Balon.

Spektakl kolorowy, pełen ludowych motywów i walki młodości ze starością, podkreślający bardzo, zdawałoby się, odległą młodym ludziom prostotę życia, wypływającą z przywiązania do ziemi, z zazdrości, hierarchii rodzinnej.  Podziw budził talent oraz styl, w jakim młodzi ludzie przenieśli widownię w świat konfliktu o ziemię, o władzę, o kobietę… w świat Antka i Boryny.  Końcowy aplauz publiczności dowodził pełnego sukcesu przedstawienia.oraz talentu aktorów. 

Jak podliczono, podczas spektaklu na Hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu zebrano 2720 zł. 

Koło Teatralne pod opieką Pani Marioli Kowalczyk działa już 15 lat. Swe początki miało w 2002 roku. Pierwszy spektakl na rzecz hospicjum wystawiono ponad dwa lata temu. Wtedy można było podziwiać „Gościa nieoczekiwanego” Zofii Szczuckiej. Ubiegły rok  upłynął na  przygotowaniu spektaklu  inspirowanego Mickiewiczowskim „Panem Tadeuszem”.

Boryna i Rodzina from temat.szczecinecki on Vimeo.


„Boryna i Rodzina”, czyli przedstawienie niezwykłe komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com