:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Brakuje ludzi, sprzętu i soli

Aktualności, Brakuje ludzi sprzętu - zdjęcie, fotografia

Liczne kolizje, wypadki, setki groźnych złamań i bolesnych stłuczeń – takie efekty przyniosła trwająca od kilku dni gołoledź. Centymetrowa warstwa gładkiego lodu pokryła dosłownie wszystko: ulice, chodniki, parkowe alejki i trawniki. Choć od soboty (4.02), kiedy w całym regionie spadł marznący deszcz, minęło już trochę czasu, drogowcy wciąż jeszcze walczą ze skutkami niespotykanego dotąd w Szczecinku oblodzenia. A łatwo nie jest. Brakuje ludzi, sprzętu i… soli. Jak przyznaje wiceprezes PGK w Szczecinku, tegoroczna zima jest naprawdę ciężka i wyjątkowa.

- Nasze służby zaczęły pracę już w sobotę, od 4 rano – informuje naszych Czytelników Tadeusz Chruściel, wiceprezes PGK w Szczecinku. – Od wczesnych godzin porannych zaangażowaliśmy wszystkie możliwe siły. Należy pamiętać, że PGK nie odpowiada tylko za zimowe utrzymanie dróg i chodników w samym Szczecinku, ale także na terenie powiatu i gminy. Nasi ludzie pracowali, gdzie tyko mogli, pracowały posypywarki, ale wiele osób też ręcznie posypywało piaskiem uliczki, chodniki, schody i przejścia.

Co ważne, zabezpieczone zapasy 400 ton soli, jakie PGK zakupiło na tegoroczny sezon zimowy, powoli się kończą. – Będziemy te zapasy uzupełniać o jakieś 100 ton – dodaje nasz rozmówca. – Czekamy na dostawę od naszego dystrybutora. Ta zima jest naprawdę wyjątkowa. Może nie było zbyt wielu opadów śniegu, ale oblodzenia występowały i nadal występują dość często, stąd tak duże zużycie soli. 

Jak podkreśla wiceprezes, trudna sytuacja, z którą od kilku dni mamy do czynienia, powoli zaczyna się stabilizować. – Już tak tragicznie nie jest – zaznacza Tadeusz Chruściel. – Także dzięki otrzymanemu w ciągu tych kilku dni wsparciu. Pomaga nam bardzo PWiK, dysponujące sprzętem, jak również firmy prywatne. Wiele mieszkańców postanowiło także wziąć sprawy w swoje ręce i zabrało się za posypywanie chodników przy posesjach, podwórek czy przejść. W razie czego PGK dysponuje piaskiem. Piasek znajduje się w specjalnie porozstawianych skrzynkach, ale także w razie potrzeby jesteśmy w stanie piasek dowieźć w różne punkty miasta.

- Apelujemy też do kierowców, by nie pozostawiali swoich samochodów na poboczach dróg – dodaje na koniec nasz rozmówca. – Dotyczy to głównie właścicieli aut parkujących przy domkach jednorodzinnych. Takie pozostawione na poboczu samochody znacznie utrudniają nam pracę. Bywa, że nasi pracownicy mają prze to utrudniony wjazd na wąskie uliczki. 

Brakuje ludzi, sprzętu i soli komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com